• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HOUBA: se používají secí vozíky. lze i zapůjčit.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KASTA: kdyz uz jsme u tech berusek, v nasem kraji jsou jich miliony zalezle vsude mozne pod podlahovymi listami a dokonce i pod krytem okenni klicky, kam nejde procpat ani nuz. ma cenu ten cinskej mnohateckovej smejd nejak chranit nebo mu pomahat? jak vlastne vnimate invazni druhy? je to zlorad pred kterym je treba puvodni druhy chranit a nebo je to zpusob jak se priroda adaptuje na zmenu klimatu a nejlepsi bude jen sledovat ten chaos a doufat?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    NEBOZKA: Jestliže budu rozhazovat semena stejným způsobem, jako se seje tráva (což bych si u louky nejspíš myslel), tak i za bezvětří ta semena a písek naberou rychlost díky tomu rozhozu a každá ta součást poletí jinak, podle toho, kolik váží, či jaký má tvar. Pokud to budu sít způsobem "pocukrování" (což si tedy dokážu představit jen u malého záhonku, osít tímto způsobem větší plochy si nedokážu představit), tak mi tam ta funkce písku také není moc jasná, protože jednak se to ve vzduchu asi stejně rozdělí (i kolmým volným pádem padá písek rychleji) a za druhé tímto způsobem si přece dokážu pohlídat hustotu výsevu i jen se samotnými semínky.

    Nechci nijak zpochybňovat babské rady, za svůj život už toho mám docela dost odseto a o tom písku slyším poprvé, tak se nad tím zkouším zamyslet.
    NEBOZKA
    NEBOZKA --- ---
    HOUBA: to jsou babsky rady, domnívám se, že ověřený: Nejobtížnější je setí drobounkých semínek, u nichž příliš husté výsevy hrozí nejčastěji. Pomůže promíchání semen s jemným, suchým pískem. Směsí poté posypete záhonu za bezvětrného počasí, povrch přitlačíte prkénkem nebo obrácenou stranou hrábí.
    Když to tam budeš sypat za silného větru a z pěti metrů, tak se to možná rozdělí.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    NEBOZKA: Bod 3) si popravdě nedokážu představit, že by v praxi opravdu fungoval. Většina semen je lehčích a když to s tím pískem rozhodím, tak se to ve vzduchu stejně rozdělí a písek dopadne jinam než ta semena. Čili ve výsledku vidím, kam jsem rozházel písek, ale nic mi to neřekne o tom, kde je skutečně oseto.
    NEBOZKA
    NEBOZKA --- ---
    NEBOZKA
    NEBOZKA --- ---
    EXCITE: Četla jsem na FB tenhle návod. Přijde mi fajn.

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Zakládal jste někdo květnatou zahradu/loučku? Zajímají mne zkušenosti s tím..
    KASTA
    KASTA --- ---
    Domečky pro berušky a zlatoočka | Chatař & Chalupář
    https://www.chatar-chalupar.cz/domecky-pro-berusky-a-zlatoocka/
    KASTA
    KASTA --- ---
    mate nekdo zkusenosti s tema ukrytama pro skvory, zlatoocka, berusky.... pisou ze v prirodnich zahradach je teda ukrytu dost ale rikal jsem si ze bych neco postavil treba primo mezi rybizy nebo na stromy. Vcera uz jsem nasel msice na novych listech, postrikal jsem je neemovym olejem a doufam ze tohle pocasi je zpomali
    ZORB
    ZORB --- ---
    MAR_TINA: Brachovi proskakovali divocaci poplastovanym pletivem, jako by to byla pavucinka...
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: oplotit celou zahradu (2000m) by bylo dost narocny a vlastne o to ani nestojime, jsme radi v prirode :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: oplocení jsi nezkoušel?
    KASTA
    KASTA --- ---
    z roku 2017, ted uz se to hodne zlepsilo :)


    KASTA
    KASTA --- ---
    ZELENY_CAJ: nam chodi pres zahradu celkem pravidelne, takze nesazim nic co maji hodne radi (treba topinambury). Lidsky pach je tu uplne vsude, ten jim urcite nevadi. Snazil jsem se je plasit, kdykoliv byly v zahrade (kdyz rejou v zemi, je potreba na ne zarvat, nebo posvitit na ne, jinak si me skoro nevsimnou :). taky jim zneprijemnuju ty jejich cesty, vzdycky jim to zatarasim, stavim jim tam nizsi plutky (ktery muzou preskocit srnky). Nevim jestli uz je myslivci zredukovali, nebo uz je tak stvu ze radsi chodi jinudy, ale rekl bych ze za posledni dva roky tech najezdu hodne ubylo. Chodi tu porad, to vidim na fotopasti, ale nic moc mi tu ted nenici.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: uvazat tam myslivce nebo si dat panaka myslivce? ;D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: nebo začít myslivcema
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SCHIZOGENES: lip nez tygri hovno pomuze uvazat tam tygra :D
    TOULASE
    TOULASE --- ---
    MRTS:
    Jjo tohle jsem poradila sousedovi, když mu chodil očůrávat plot pes....
    (Dost jsme se tomu nasmáli, když nám potom líčil jak a kdy"to provádí":)))
    No pointa je taková... že ho pak taky něco
    chodilo "přebíjet"...
    Loni v srpnu:)vzdal to:)
    MRTS
    MRTS --- ---
    TOULASE: A ještě do těch pytlíčků chodit často močit. Se povídá ;)
    Švagr to tak měl kvůli lišce, ale lišce to bylo také nějak ukradené...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam