• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANONKA: pred vytvorenim tech zahonku jsem vsechno do hloubky prekopal a vyplel, hlavne koprivy a brslici. No a pak je potreba vyplit pokazdy, kdyz znovu vylezou:) Ale jak se to zahusti, plevele ubyde...
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KASTA: paráda!!!!!
    Jak se taková "divočina" dá udržet bez pýru? Bršlice? …...
    KASTA
    KASTA --- ---
    par letosnich fotek z nasi divoky zahrady, jestli se chcete mrknout...
    Kasta's Photo Blog: wild gardening
    https://kastaphoto.blogspot.com/2019/10/wild-gardening.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    NYA: a od koho berou ty sazenice?
    NYA
    NYA --- ---
    Nebo jestli by se ještě teď daly nasbirat
    NYA
    NYA --- ---
    Nemáte prosím někdo větší množství semínek bříz, osik, jeřábů nebo jiných pionýrských stromů?
    Chtěli bychom se s Extinction Rebellion připojit k zalesňovací akci Lesů ČR, ale vyset tam taky dost pionýrů.
    Jen je to narychlo a potřebovali bychom je už do pátku mít v Praze
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ANONKA:
    KASTA:
    Diky za odpovedi.
    KASTA
    KASTA --- ---
    GRETKA: urcite je to odrudou. Ja ho vysadil vloni na jare a trochu jsem podcenil zalivku v tech vedrech (fikovnik neco vydrzi, ne?) takze mi koncem leta zaschnul. Vubec jsem nevedel jestli precka zimu ale preckal, mel pomaly start az koncem kvetna, pak obrostl a koncem leta dokonce vyhnal tyhle prvni plody :) Necekam, ze dozrajou, ale treba pristi rok uz by mohlo neco byt.
    Vim ze je to nejaky druh Brown Turkey ale bez blizsiho urceni puvodu...
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    GRETKA: Podle mě je to odrůdou, měla jsem jej v maxikvětináči a plodil. Bohužel jsem o něj nedopatřením přišla.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KASTA: Mně by prosím zajímalo jak jde zařídit aby takhle malý fíkovník měl fíky?? Máme několikaletý fíkovník v zahradě u práce a pořád nic.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: tady je taky spousta "budovatelu" a posledni dobou hlavne milovniku betonovych tvarovek :( Ja pouzivam jen material co najdu po okoli - z lesa, z okolnich zpustlych zahrad anebo co nekdo vyhodi. Treba ted se tu na navazce u reky objevila hromada nastipany bridlice, takze dnes rychla akce s koleckem a fikovnik s revou maji zamulcovano :)

    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: bohuzel. videla jsem i smele konstrukce typu dratena klec a v ni vysazeny habry - zrejme aby se to dobre obrezavalo do kostky a pekne to vsude licovalo, radost pohledet proste.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: ja se diky tomu (a googlu) aspon dozvedel co to je ten gabion :) kdyz jsem nekde tyhle konstrukce videl, myslel jsem si, ze ta dratena klec je tam provizorni, na par let nez si to nejak "sedne" a pak ji daji pryc....
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KAREN: jasně že fakt, víš jak krásně se tam bude dařit sukulentům?
    Rozhodně lepší než hrad a jezírko s kačenkou :-)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    KAREN: Já teda nechci kazit tady nadšení, ale mně to připadá jako úplná blbost, protože to nemůže splňovat žádnou z těch funkcí, které člověk od spirály na různých místech očekává (vyhřívání, zadržování vody, atd.).

    KAREN: No proto, už jsem si myslela, že jsem nechápající zahradnický nýmand. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: aha :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: jezis. to neni nase, to je ulovek z vychazky...

    ANONKA: jako fakt? ja to sem davala jako nemistnej zert ,D
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jste si vyhrali :) na tohle mame zahradu moc prirodni, ale jsou tu v lese takovy hezky tmavy kameny, neco zelezityho a tezkyho, tak pilne sbiram a na jare chystam nejakou zidku k fikovniku, nebo k vinu, takovou "slunecni past" nebo jak se tomu rika....
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KAREN: nádhera!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam