• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    WASPER: A funguje to? Mas vyzkouseno?
    WASPER
    WASPER --- ---
    REDSNAKE: nechemicke postriky nici tak ze je dusi tim ze jim pricpou vzdušnice tlamy a vselikaj je slepí. napred mydlovou vodu (to je odmasti) a pak olejovou vodu(to je zalepi)...

    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KASTA: já mám standardně zamulčováno celoročně. Jen tedy posekanou trávou a ne netkankou. Rozdíl mezi zamulčovaným a odkrytým místem je neskutečný...
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jak koukam na to pocinajici sucho, tak nejspis letos tu netkanku vubec nesundam :(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    V kuchyni nám začaly docházet chilli papričky, tak jsem v rámci nudy v karanténě vypreparoval semínka a udělal pokus s klíčivostí. Z milých semínek už jsou malé rostlinky a mezi děložními lístky se objevují první pravé listy. Ovšem, co čert nechtěl, daly se mi do nich mšice. Zprvu jsem je likvidoval mechanicky, jednoduše jsem mšice sbíral a likvidoval, ale tuto bitvu jsem prohrál. Přišel čas na silnější kalibr. Chemii kupovat úplně nechci, stejně nevím kde bych to teď sháněl, tabáku se snažím vyhnout, protože druhým týdnem nekouřím a tak mi zbylo z babských rad asi jen mýdlo. Namíchal jsem do postřikovače roztok nějakého tekutého mýdla s vodou a tím to celé postříkal. Na internetech se píše opakovat jednou týdně. Máte někdo zkušenost, jak to funguje nebo pomáhá? Hádám že to bude mít co do činění s tím, že se zvýší povrchové napětí roztoku a mšice to jednoduše utopí. Nebo?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    LINKOS: do budky bych zkoušel nachytavat královnu, a teda nejlepší napln je z myších hnízd btw
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Dřepčíci už mi huntujou mimochodem ředkvičky a asijský saláty pod fólií, takže mám naložený jichy z kopřiv. Zalévám jednou denně a nějak jim to zatím nevadí.
    Ale je fakt, že pod netkantkou to vypadá o něco líp.
    KAREN: holuby na vesnici nemáme, ale kosi a hrdličky jsou v zahonech letos jak slepice
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: tak si to pak zopakuj proti dřepčíkům a spol. ;)
    BASTOCH: mne se to stalo poprvy loni, ze mi nejspis holubi vyzobali morenej (?!) hrach z truhliku na terase - asi nadvakrat, pak jsem to teda zakryla textilii a svete div se, ono se to najednou dralo na povrch jak divy. letos mi to zrejme provedli ptaci na chate v zahonu poprvy, tak halt znovu a lepe, zakryju to i tam...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: cmeliny mám dva a jeden je domov škvorů(kteří jsou tedy taky užiteční) a druhý je prázdný... Mám takové tušení, že to bude tím, že tam mám hobliny místo té bavlny :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: cmelaku jsou tu ted taky spousty. cmeliny nemam ale delal jsem aspon "hmyzi hotel" = par navrtanych der do staryho spalku. a ze tri budek pro sykorky jsou dve obsazeny, treti nevimproc ne, asi si ji hlida brhlik jako zalozni, previt jeden :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Letos už jsem potkal na zahradě prvního ježka, trochu si myslím, že tu i využil nějakou hromadu listí a větví, který jsem jim tu nechal na přezimování.
    A teda co letos vidim čmeláků, už hledají dost aktivně hnízdiště. To je mi líto, že pro ně už nemám pripravenejch pár cmelinu.
    Kamerový úlovky super.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: hele mam uplne tu nejlevnejsi, co jsem sehnal - na ebay asi za 1500,- primo z Ciny. Hned se zacala rozpadat, takze je ted ruzne prelepena elektropaskou ap. ale zatim jeste porad foti. Suntek, je to i v tech fotkach. Nevim jak dlouho bude jeste fungovat, ale uz si to odpracovala..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: aaa, nějaký tip na fotopast? Děti tu kunu nikdy nestihnou :))
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: ta hromada uz je mesic uklizena :) ona puvodne nebyla na nasem pozemku, ale v lednu jsem tu vedlejsi zahradu prikoupil. Jinak ale nam zadny tyhle zvirata nevadi. Vadi mi akorat divocaci
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: dám ti takový rýpavý tip. Uklidit si hromadu tvárnic ;)
    Na uklizeném pozemku je méně obydlí pro kuny i slimáky. Bohužel zas méně pro hady, ještěrky a ježky.
    KASTA
    KASTA --- ---




    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: u nas se nejak vzajemne respektujou, kuny teda vriskaji samy na sebe, jeden rok uz to bylo dost otravny jak tu v lete porad litaly a vriskaly, ale jinak nam nevadi, zadny slepice ap nechovame, tak at si tu zijou. Jsem to zkoumal kamerou a vsechny selmy chodi i po stejnych cestach :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: ja ji pouzil, ze to pod ni pry lip klici, lepsi mikroklima, ochrana pred mrazem ap a ted teda ocenuju hlavne tu ochranu pred suchem, kde neni musim uz ted zalivat skoro jak v lete. Tady jsou hlavni problem kocky, jak je to suchy, delaji si tam zachod
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    U nás kuně taky nevadí zhola nic a nikdo. Obývá prázdný dům naproti a na kočky v noci vříská, ty nám pak zdrhaj po plotě
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: taky tak, bílou netkanku mám např na česneku a funguje relativně ok. A na nově zalozenejch záhonech to docela funguje proti hrdlickam a kosům, který přebírají žížaly a seminka
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANONKA: u nas teda kuny, kocky, veverky a asi i liska obyvaly spolecne takovou hromadu tvarnic a nijak si vzajemne nevadily...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam