• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    WASPER: budu o tom uvazovat, ale spis mam ted predstavu novyho vyvysenyho zahonu obehnanyho v sezone kralicim pletivem, v zime se do toho pustim.
    KAREN
    KAREN --- ---
    Mel jste nekdo letos z Permaseminek koupeny kerickovy fazole Elektra a Urania? Sela jsem klasicky po 3 4 do hnizd a vylezlo tak asi 8 kousku z 60? Celkem zklamani... ;(
    WASPER
    WASPER --- ---
    KASTA: elektrický ohradník by to mohl pěkně pořešit...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    myslivec, pokud to není vyloženě hovado, vám to u baráku stejně nestřelí, nesmí..
    KASTA
    KASTA --- ---
    KUATO: no domluveni se s nejakym myslivcem jsme taky resili. nejdriv zkusime poradne vyplasit, jinak u nas se spis snazime o pristup "zit a nechat zit" . bude nam uplne stacit, kdyz se odstehujou do lesa....
    KUATO
    KUATO --- ---
    KASTA: nebylo by lepsi se domluvit s nejakym nimrodem nebo si zapytlacit?
    KASTA
    KASTA --- ---
    YEMANJA: to delaly, dokud jsme tam nedavali ty vetve, ted uz ne. fakt s nima nemame nejmensi problem.

    Jestli me neco stve, tak jsou to divocaci, konkretne ty dva loncaci v puberte, co si ted navykli smejdit u nas a po okolnich zahradach (plot neplot!), uz je dobre znam, na jare mi vlezli skoro do zahonku, kdyz jsem tam plel, nez si me vsimli, byli tak 5 metru ode me, kdyz jsem zvedl hlavu. Vcera rano vyryta hortenzie a smilacina a slapoty v zahoncich a jsou drzejsi a drzejsi. V noci si pochrochtavali za oknem, nez jsme vylezli. Uz na ne se sousedem chystame nocni hlidky a petardy, takhle to dal nejde....
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: jestli jsou aspoň tak mlsný jako ty u nás, tak si počkají až těm salátům dorostou hlávky ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    jeste k tomu sekani travy, jestli to teda chcete podle nasich predku, tak jsem ted nasel pranostiku: Na svateho Antonina (13.6.) brouseni kos zapocina :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KASTA: salaty jdou to jo, prvne mam hlavy jak zeli.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    MIA_RSC: nevhodné, po letech trápení a sežraném úplně všem jsme podlehli a postavili plot, TEĎ je radost pěstovat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KASTA: tak to se až divím, že jsou schopný se v přírodě normálně nažrat, jestli jim vadí pár klacíků:)

    Ale když to je vyzkoušené, tak rád věřím
    MIA_RSC
    MIA_RSC --- ---
    KASTA: skvělý!
    KASTA
    KASTA --- ---
    MIA_RSC: nevim, jestli jsem to sem daval: obcas na tu jejich cestu dam fotopast, abych videl, co nam tu vsechno chodi. V zime se povedla hezky mini-foto-story, jak jde nejdriv mama srna, okoukne jestli je vsechno ok a pak zavola na srnecka, ze muze probehnout :)
    Kasta's Photo Blog: Roe Deers
    https://kastaphoto.blogspot.com/2019/12/roe-deers.html
    KASTA
    KASTA --- ---
    REDSNAKE: nam to tu funguje fakt stoprocentne. mozna je to tim, ze ty srnky vedi, ze se v ty zahrade nemaji moc zdrzovat, hlavne prochazi k potucku se napit. ale obcas se tu v noci projdou a sem tam neco uzdibnou. nikdy se ale jeste nedotkly niceho, co bylo takhle "oploceny" i kdyz treba predtim to tam ozdibovaly. delame si legraci, ze se s nima da dohodnout. divocaci jsou horsi....
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MIA_RSC: nechceš. to fakt nechceš.
    MIA_RSC
    MIA_RSC --- ---
    já chci taky zahradu se srnkama juuuu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KASTA: To fakt funguje na srnky?
    KASTA
    KASTA --- ---
    Nas salatovo mrkvovej zahonek (letos skvelej salatovej rok) - vetve jsou tam proti srnkam. salaty pestuju stylem dzungle, proste vyseju nekolik odrud dohromady a jak se zvetsujou, protrhavame. hlavky nevyzadujeme, ale ty posledni je pak stejne udelaji...

    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Sepavillu pro dva dospěle, jedno děcko vynáším tak jednou za 3 týdny, moč tak jednou za dva tydny. A mám zvlášť kompost na bobky, v rohu zahrady na cca půl metrove houbě ze sena.prokladam vrstvy listím, senem, hlínou, vším co na zahradě při vykydani leží ladem.
    Moč leju do kompostu a teď zkouším prvně ten Berkeley kompost, v plánu mám pak ulezelej humanure taky přidávat, aby to bylo úplně safe.
    Jinak by v normálním zahradnim kompostu měl stačit rok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam