• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: hmmm tak matova silice v norach moc nefunguje...
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    FAKEQUAKE: tak jsem to koupil

    Ponorné čerpadlo Comet Lux Plus, 12 V, 19 l/min, 0,85 baru | svetkaravanu.cz
    https://www.svetkaravanu.cz/ponorne-cerpadlo-comet-lux-plus-12-v-19-lmin-085-baru

    Vede z toho kabel ze kterého koukají dva drátky, Kámoš elektrikář mi to zbastli do zásuvky a pak už se fantazii meze nekladou.. Elektrický spínač a hadičky s ruznejma rozdelovacima kolinkama.. Jsem zvědav navysledek
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    zdravim, potreboval bych nejakeho spravce lesa, mate tip ci jim nekdo jste? diky.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: úžasnej přízvuk, mimo jiné .)))
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Daj vedieť. To by som tiež otestovala.
    KASTA
    KASTA --- ---
    WASPER: tak to doufam, ze moje vatovy polstarky napusteny matovou silici budou ucinny, i mne z nich stipalo v nose.
    WASPER
    WASPER --- ---
    Ohledně hryzců krtků atp. Velmi dobře mě funguje vkládání vajglů od cigaret do děr nor. Veškerá tato havěť se orientuje hlavně podle čichu. Cití li vajgly jsou zmateni a stehují se tam kde je čistý vzduch.
    NYA
    NYA --- ---
    Tady je video o kompostování hovínek

    Make Amazing Compost with a Composting Toilet - Closing the Loop
    https://www.youtube.com/watch?v=JAcEvs3Bxjs&t=50s
    NYA
    NYA --- ---
    Paní, co pěstuje na 100m2 hromady jídla

    Inspiring Woman Growing a Huge Amount of Food in a Tiny Backyard in the City!
    https://www.youtube.com/watch?v=Y9ZukMyejLk&feature=youtu.be
    KASTA
    KASTA --- ---
    tak jsem zkontroloval ty hrusne osetreny neemem. mensi, z kvetinace vypada dobre, skvrny se nezvetsily a novy listy jsou cisty. vetsi prostokorenna, tak ty to neprospelo. par listu uplne hnedejch, na ostatnich skvrny a jen par novejch cistejch. nevim jestli k tomu ten neem prispel, nebo jestli jen nemel zadnej efekt a padli se siri spontanne dal, ale opakovat kazdopadne nebudu. aspon ji poradne zaleju, uz je to tu zase dost vyprahly...

    a uz mame selatka, v noci tu behaly, vubec se nebaly ani baterky a zatimco maminka mela zarytou pulku hlavy v kompostu, daly by se chytit do ruky. ale nezkouseli jsme to :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: možná jim rovnou nachcat do děr,)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Až nas to prídeš, daj prosím vedieť.
    Za posledné 2 týždne som prišla o cibuľu. Korienky jej zožrali hraboši, vňaťku slimáci. Človek sa na to... ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BASTOCH: A na kolikátou se nastavuje buzení? :-D
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: o hluku jsem cetl, ze jim taky vadi (a jsou i ruzny ty ultrazvukovy plasice) My mame "mlynky" z plechovek od piva na zeleznych tyckach. Hryzce to vyhnalo spolehlive, ale na hrabose to moc nepusobi. Vyzkousim asi prvni ten matovy olej, treba je to bude stipat do nosu :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: myslím, že tu někdo psal, že proti hrabosum zakopava do země budíky,)
    KASTA
    KASTA --- ---
    co pouzivate proti hrabosum v zahoncich? letos je jich nejak vic. nasel jsem nejaky gelovy nastrahy od firmy agro-bio (ty z Rokycan, jestli jeste funguje) ale nevim. dalsi tip jsou vatovy kulicky napusteny nejakym esencialnim olejem (mata, hrebicek) strceny do nory. mate nejaky zkusenosti? (klasickej jed na mysi nechci)
    KASTA
    KASTA --- ---
    CUKI: mne rikal kamos, ze nepomuze ani elektrickej ohradnik, ani svetlo (chtel jsem koupit reflektor s pohybovym cidlem). Zvyknou si. Jasne plot bez podezdivky je taky o nicem.

    My se s nima spis ucime zit, ted uz dali nejakou dobu pokoj. Soused si poridil plynovou pistoli a strili po nic slepejma, ale me je jich trochu lito. Minule jsme je v osm rano pristihli v zahrade jak si pod tresni spokojene chroupou ty spadany. Hnali jsme je "svinskym krokem", jsou to sice na pohled obludy, ale porad jeste se nas boji :)

    Takze jdu cestou nepestovat, co jim chutna (hlizy) a ztizit jim pristup do zahonku aby, kdyz prochazi zahradou, to radsi obesly a nehamstaly do salatu apod. Hlavni problem je ze hledaji larvy chroustu a zlatohlavku, takze kvuli nim prerejou zahon s cerstvym kompostem, i kdyz tu zeleninu tam nechteji... Ale zatim ty skody nebyly az tak strasny, vzhledem k tomu jaky jsou to obludy, chodi tam celkem opatrne.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASTA: já to chci zkusit, protože před nima nevydrží ani plot s klasickým pletivem. Taky si tu dělají co chtějí (a ani se jím nedivím) za kopcem je totiž střelnice.
    KASTA
    KASTA --- ---
    CUKI: oni chodi prakticky mezi nama, dobre vi, ze tam opodal jsme, takze to by urcite nefungovalo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASTA: zkus pachové ohradníky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam