• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: No spíš jak na semínka. Měli by projít mrazem je do docela složitý, zatim jsem nebyl úspěšný :-(
    Teď si nejsem jistej, ale není tam jen Libanonskej? Kde by měl být?
    Budu vděčnej za jakejkoliv postup. trochu jsem na to zapomněl. Navíc šišky jsou stále v celku... Ale rád bych se pokusil je nějak namnožit.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Nevím na jaké zkušenosti konkrétně se ptáš, ale máme ho v zahradě.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: tak super,)
    Jinak lichořeřišnice mi připadá, že se množí geometrickou řadou
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: sry, Cedr atlaský
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: jedine ze neni cedr jako cedr.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Má někdo zkušenosti z cedry?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    ANNONKA: Ano, ty se nařezávají :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Jo vy tu probíráte okrasné máky AHÁ :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (z té tmy mám už dlouhé vedení) já jenom jedlé (mák setý) a ty se jaksi po odkvětu nesekají :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SVAN: máky tady prostě máme, co pamatuju. Takže dlouho. Dva trsy, vyraší, vykvetou, odkvetou, uschnou, posekáme.
    SVAN
    SVAN --- ---
    HOUBA: Díky to ráda slyším, mám z té kombinace fakt radost, tak uvidíme, jestli se sehrajou
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    SVAN: Hele máky jsme vždycky měli v úplně normální zemi, žádný speciální složení nepotřebujou.
    SVAN
    SVAN --- ---
    A co Máky? k těm třapatkám by byly super když kvetou duben, květen a v létě se úplně vytratí do podzimu. Jen všude píšou jak moc vápníku potřebují v zemi a to zase nevím jak třapatky budou nadšené.
    Máte na zahradě máky? a řešíte kvůli nim nějak složení půdy? A máte sklep? :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: občas. ty u kterých píšou, že je to potřeba
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Stratifikujete niekto semienka trvaliek než ich zasadíte?
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: s tebou taky počítám. tu lichořeřišnici nakonec nechci, já jsem ty hlízy celkově vzdal kvůli prasatům. A u toho japonskýho yamu jsem pochopil, proč zvítězily brambory - je to krásná popínavka, ale za rok jsem ze dvou hlíz velikosti třešně vypěstoval dvě hlízy velikosti švestky :)

    ANNONKA: oni několikrát za rok aktualizujou, takže určitě bude. a hlavně je pěstujou ze semínek jako já (koupil jsem semínka na ebay). občas se dá koupit i někde v zahradnictví, ale slyšel jsem, že to jsou snad všechno řízkovanci jedný mateřský rostliny, takže se vzájemně neopylí.

    každopádně já se rád rozdělím o přebytky, vysel jsem je v r 2019 velkoryse, protože jsem se dočetl, že špatně klíčí, ale nakonec to nebylo tak strašný :) jen to budu muset nějak rozdělit tu džungli...
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: v tom eshopu mám hlídacího psa. Nikde jinde jsem na ni nenarazila..........
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    MART1NKA: jo, březen/duben asi nejlíp
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    BASTOCH: Kedy sa takéto sadenice sadia? V březnu?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: tak já ti na výměnu do jara podrzim pár hlíz lichořeřišnice hlíznate, mučenky mi na zahradě chybí
    KASTA
    KASTA --- ---
    mucenky urcite budou oba druhy, nejak koncem brezna, tak pak jeste napisu a uvidim, kdo se ozve. pry se snadno vypestujou i z malyho kusu korene. budu v ramci guerilla gardening sazet nejaky caeruly i v Praze pred dum, tech mam obzvlastni prebytky :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: z tohoto důvodu chci přejít na botanické. Zahradnické kultivary mizí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam