• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIMONADASochařství
    současná tvorba, inspirace sochařstvím dob minulých, rady a porady do praxe, materiály, postupy.....i tipy na školy
    rozbalit záhlaví
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    VANOCKA: http://bratislava.sme.sk/c/5552904/sochu-jaroslava-ronu-konecne-odhalili-slubuju-aj-dalsie.html

    ale rikal ze to samozrejme znamena i neco jineho;) ale at si v tom kazdy hleda pak uz sve vyznamy....
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    RETRARTER: No celkem zajímavá ,Rónu mám ráda , a víme co má znamenat ta socha nebo respektive ty postavy ?
    RETRARTER
    RETRARTER --- ---

    Jak se vám líbí nová socha Jaroslava Róny, která bude odhalena 3.9.2010
    v Bratislave na nábřeží Dunaje?
    K mému překvapení a zklamání se zatím mezi mými známými moc nechytla... .)
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    PROSIMDEKUJU: to buší do obřího penisu?

    je to dobrý, zaujaly mě ty věci ze sněhu, "kameny" v řadě, a taky záměna, kromě jiného...
    studuješ to?
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    KALHOTKA: vsup, ale chodila jsem jeste k berankovi, vedl nas na pul on, napul prave havlickova (byla jeho asistentka v ty dobe)
    http://www.vsup.cz/cs/aktivity/kurzy-a-prednasky-pro-verejnost/kurzy-pro-verejnost

    a pak na stitneho k sejkovi, uroven kolisava (zalezi jak hodne tam sejk je nebo neni)
    http://www.zus-stitneho.net/vytvarny-obor.php#studium-pro-dospele
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    KALHOTKA: 10lekci je zatracene malo, kdyz jsem chodila na kurz (dva ruzne), modelovali jsme aspon 12tydnu - tedy 12 lekci ciste modelace a ani to moc nestacilo....
    ale zas pokud se s tim chces zakladne seznamit tak jako nahlednuti do problematiky to prinosne jiste bude, snad bude schopna vyucujici. jedna vec je totiz umet modelovat a druha umet to vysvetlit....
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    Ahoj, jedna má kamarádka studující sochařinu mi poslala výzvu, že asistentka u nich v atelieru sbira podklady pro knihu o sochach v Čechách. zde je zadání, tak jestli něco znáte, co by odpovídalo zadání, tak mi o tom poslete nejake info nebo to hodte sem, ale jako odpoved na můj příspěvek. Díky.


    Mam prosbu, davam dohromady knizku - Pruvodce po umeleckych dilech v krajine, Cesko (vydavatelstvi Academia). Chci te pozadat o tve typy, aby to bylo co nejkomplexnejsi. Omezeni jsou: po roce 1900, socha vznikla z vlastniho impulsu, tedy ne vysledek sympozia. Moznost je treba dlouhodobejsi spouprace s nejakou instituci. Pro upřesnění: jedná se pouze o sochy, které inicioval výtvarník a zaplatila je třeba nějaká instituce. Jsou vyloučeny ty, jenž jsou od počátku nápadem nějaké obce - většinou sympozia nebo dost přehnané a často nevkusné a státotvorné sochy, které vznikly třeba konkurzním výběrem. Hlavním výběrovým hlasem se jedna o sochy, ktere dotvareji konkretni misto, cast krajiny, cast parku - i landartove instalace.

    díky, třeba se kvůli vám něco dostane do knihy :-)
    GASET88
    GASET88 --- ---
    mat. žula 3cm na 30cm cca
    MAGION
    MAGION --- ---
    CATALINA: ty jo těžko říct. Hodně dlouho.. 2 měsíce cca 20 hodin týdně.. možná.. fakt už nevím
    CATALINA
    CATALINA --- ---
    MAGION: kolik casu si nad tim stal?
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    MAGION: vypadá trochu jako Masaryk :)
    MAGION
    MAGION --- ---
    VANOCKA: jasně je to portrét jednoho pána co náhm chodil sedět modelem..ale žádná známá osobnost jestli to myslíš takhle..
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    MAGION: byl to někdo konkrítní původně :)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MAGION: lol, ty mimirky jsou presny
    GASET88
    GASET88 --- ---
    MAGION: pěkné
    MAGION
    MAGION --- ---
    Ahoje.
    co vy na tohle?
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    Ahoj, chtel bych se ve volnem case venovat socharstvi, konkretne plastice. Mate nejake tipy kde zacit atd (nejaka doporuceni)? Hledal jsem nejake kurzy, ale vetsinou to byla jen "modelarina", kresleni, nebo naopak az moc pokrocile. Proste bych potreboval nejake rady do zacatku, pripadne jestli mate nejaky vyzkouseny kurz v Praze. Uvitam i tipy na to jak zacit sam (kde koupit jake veci atd atd).
    Kdyztak prosim do posty! Diky!!
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    YATO: Sádra.
    SOPTTIIK
    SOPTTIIK --- ---
    no vetsinou se tyhle veci delaj vsechny stukem ,ale to chce uz hodne praxe na vymodelovani necoho takoveho....
    YATO
    YATO --- ---
    Dobrý den.
    Kamarádka se ptá: potřebuji vymodelovat rokokovou interiérovou výzdobu "rokajové kartuše" ne z hlíny na formu a odlití , ale přímo modelace na strop, zed, atd. aby to drželo tvar ale neschlo rychle... bud starý recept, nebo nejaký nový materiál. forma nejde na vše udělat, jelikož to není reliéfní, zahnuté mušle ,listy, atd...
    Děkuji za případné...nápady a rady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam