• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  SAJMONDEEFilosofování o nebyčejně obyčejných věcech
  KOKES
  KOKES --- ---
  Třeba pražské metro je neobyčejné už jen těmi ruskými vozy, co v něm dosud jezdí; je neobyčejné změnou projektu za pochodu, kdy nám byly násilím tyto vozy vnuceny v důsledku čehož se za pochodu předělávala spousta věcí(např: zkoumala se statika nuselského mostu, protože ruské vozy byly podstatně těžší než ty ze Škodovky)
  neobyčejné je ražení metra pod Vltavou, kdy se na břehu montoval tubus a zasouval se pod vodu, neobyčejný je celý projekt prodlouženého C (Prosek & spol stojí na písku).. to jsou věci o nichž povšechně vím, možná nepřesně, ale pražské metro se mi obyčejné nezdá:-D
  KOKES
  KOKES --- ---
  co třeba: obyčejný prací prostředek:-)
  IVUCHACHA
  IVUCHACHA --- ---
  SAJMONDEE: nemyslim si, ze z obycejneho se stane neco neobycejneho, kdyz se tim zacnu zabyvat. V klidu se muzu zabyvat necim, co je pro me obycejne a rozpitvavat tu obycejnost az nevim kam, ale porad to pro me obycejne zustane...Pravda, castejc se clovek zabyva vecma, co mu pridou neobycejne, z cehoz ale nevyplyva to, ze cim se zbyva musi pro nej byt/ se stat neobycejnym...

  K te debate o obycejnosti, to je hodne tezko definovatelny no, pride mi, ze by se v tomhle pripade vic hodilo "vsedni" nebo "kazdodenni"... Obycejny je asi tak vyrysovany jako "normalni". Na tohle slovo sem dycky byla desne hakliva - kdo tu normu jako vyznacuje? je to nejakej celospolecensky uznavanej prumer nebo co? nikdy sem do toho nechtela patrit...;))
  DIVA
  DIVA --- ---
  metro mi moc obyčejné nepřijde. možná metro v Pze. stará metra v jiných městech jsou kouzelná místa:)

  aktuální téma by bylo fajn vidět rovnou v názvu auditka, ne?
  SAJMONDEE
  SAJMONDEE --- ---
  MR_NTA: něco co tě zaujalo je spíš neobyčejné

  MYKESH: pro každého je obyčejné něco jinýho, jasan. ale to, čím se víc zaobíráme, přestává bý t obyčejné a začíná být neobyčejné.
  MR_NTA
  MR_NTA --- ---
  ja bych obycejne definoval jako to, co vnimas svym okrajovym videnim kdyz se divas na neco co te zaujalo
  MYKESH
  MYKESH --- ---
  SAKUHEN: tudiz obycejnost muze byt ovlivnena zkusenosti jedince:)
  SAJMONDEE
  SAJMONDEE --- ---
  jsou věci, které jsou pro nás běžné, ale stejně si je dokážeme cenit víc než někdo jiný, pro koho je to též rutina.
  a já chci od vás slyšet, co se vám z dá na čemkoli neobyčejné...
  KOJA
  KOJA --- ---
  Ad tema: nerika se tomuhle budto demence, pivni (a jine) reci nebo umeni?
  KOJA
  KOJA --- ---
  SAKUHEN: "Prumerny" muzes preci definovat naprosto presne. Pro jakoukoliv kvantifikovatelnou velicinu (treba prave ta vyska) a statisticky soubor (trida, narod) muzes preci ten prumer spocitat.

  To je presne, jasne a bezesporne.

  V praxi ovsem lide pouzivaji slovo "prumerny" jak se jim namane a o tom se nema cenu bavit. A o "obycejny" uz vubec ne - nic a nikdo neni obycejny. :-)
  SAKUHEN
  SAKUHEN --- ---
  vyraz obycejny je jeste slozitejsi nez prumerny... prumerny je neco co ostatni povazuji jako "v mezich" takze prumerna vyska je treba od 170 do 175 cm ale slovo obycejny se definuje dost tezko jak je v nastence nebo hlasovani tobe muze prijit cesta metrem obycena ale nekomu kdo je treba z branan (vesnicka kdesi u mostu) muze prijit cesta metrem dost zvlastni a neobycejna takze zalezi na osobnim pohledu... tzn obycejne veci(z tveho pohledu) mohou prekvapit mnoho lidi. (prijmu rad nazory ostatnich na tuto problematiku : )
  MUOTAK
  MUOTAK --- ---
  obyčejné věcinemůžou nikoho překvapit...myslim..
  IJACZEK
  IJACZEK --- ---
  REAP: hele jako definuj "obyčejnost", kámo a pak se můžem dál bavit, víš jak .DDD
  REAP
  REAP --- ---
  IJACZEK: To zrovna moc obyčejné není...
  IJACZEK
  IJACZEK --- ---
  jako o čištění zubů a tak podobně...? .)