• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    PSYCHOPATICK: jj, fakt probíhá, dostala sjem instruktáž a pak je tam posilka s lehčíma strojema, kde je buď instruktor nebo si cvičí člověk sám, když ví jak na to. Doporučuju určitě zkusit!
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    IF_: wau a opravdu to tam probíhalo tak, jak se tam píše? :)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    IF_: kde jsi byla...? možná bych to i vyzkoušela :))
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    kdybyste někdo chtěli v rámci saunový turistiky, tak v Litoměřicích jsou dvě veřejný, přičemž tahle na ostrově je luxusnější http://mszltm.cz/koupaliste

    "Pro 28 návštěvníků. Klasická sauna s teplotou 100 stupňů, parní kabina s dávkováním soli a vonné esence, venkovní atrium s bazénem a polévacím vědrem, odpočívárna, malé fitness, masér a občerstvení. Všechny prostory jsou nekuřácké."

    cena 120,-/3h
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RADU: Axa?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LISTIKUS: Vyškov.
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak jsem včera byla v poprvé v kryosauně. Docela dobrá metoda, když člověk nemá čas se vyhřát v klasice, ale radši zůstanu u té klasiky:)
    ROMMIE
    ROMMIE --- ---
    letos kdyz mi to bude klapat, tak bych jednou tydne mel pred skolou stihat posilku a saunu, to by byla nadhera..
    RADU
    RADU --- ---
    LISTIKUS: v praze je to oxymoron
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    RADU: na co fitko, ale najit bazen pro plavce a dobrou saunu s bazenkem to je vorisek =o))
    RADU
    RADU --- ---
    ok:) vyhráli ste;))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    RADU: 2x Infinit v Brně. :)
    ROMMIE
    ROMMIE --- ---
    RADU: dejvicka:D
    RADU
    RADU --- ---
    WYMA: souhlas ale taky na druhou stranu - najdi mi saunu s bazénkem a fitkem.)
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    PSYCHOPATICK: Byla, ale to už je let..., už nejsem asi 7 let v Pardubicích...
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    MUFLONEK: přehnaně drahá navíc nejsou fotky....byl jsi tam?
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    no zdarma asi ne. Ale si říkam, když je to tak žádaný a člověk by byl ochoten si i připlatit za studenou kaď, tak jestli se to nevyplatí.
    Chapu, když maš suanu v patře, ale když v přízemí, tak by tí statika nemusela dělat až takovej problem a nemusis hned budouvat bazenek jako bazenek, ale stačí větší železná vana a když by jsi si pořídil nějaký vodní filtr tak by jsi ji mohl možna i točit dokola. Jen se zamějšlím...
    ROMMIE
    ROMMIE --- ---
    Zadna sranda to asi neni, ale bez bazenku je to vazne spatenka
    WYMA
    WYMA --- ---
    sauna bez bazénku je poloviční sauna.
    zda je to velkej náklad je dost do diskuze. primárně to musí staticky unést ten barák, pak to žere vodu a ještě se o to musíš starat. takže asi to uplně zadarmo nebude...
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    to je zvláštní, kolik lidi vyžaduje bazenek a kolik saun ho nema a přitom by to nemusle být až tak velkej naklad ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam