• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    co to sou ty ritualy? nejak me nenapadlo ze se to da brat vazne ))
    SITH
    SITH --- ---
    to mam blizko, takze tam taky zajedu
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak jsem dnes konečně dala Sauniu, docela fajn, slušní cena (200 za neomezený vstup) a neshledala jsem nic závadného, navíc tam v sobotu dopoledne bylo minimum lidí. Jen bacha, rituály jsou až od 2:(
    INGI
    INGI --- ---
    IF_: v saunii bohužel vířivka není.
    Mají tam ledový bazének, vědro a nadrcený led.
    IF_
    IF_ --- ---
    INGI: Diky za info.Jeste vlozka..je v te saunii i virivka nebo jen sauny?
    INGI
    INGI --- ---
    IF_: v té sauně s parním nárazem jsou i normální ritualy bez zpívaní, omlouvám se že jsem to napsala špatně, je tam i jen to mávání s ručníkem a ledové koule :)

    Jinak co se týče ciziny, tak jsem byla jednou zde http://www.therme-laa.at/cs/_saunawelt a byla jsem fakt nadšená. Ritualy: http://www.therme-laa.at/cz/therme-und-sauna/spezialaufguesse_plan_finnische-aussensauna_cz.pdf
    IF_
    IF_ --- ---
    INGI: Jasny takze podobny jako v Cestlicich.Ja bych u toho ty blbosti kolem mit nemusela:))

    Ted sem byla na ritualu v Bad Gasteinu v Rakousku a velke zklamani,bylo to jen trikrat za den ve strasne nizke teplote:/
    INGI
    INGI --- ---
    IF_: v sauně s parním nárazem: (něco podobného mají v Čestlicích) příjde pán a vykládá příběh o ďáblu a peklu, zapáli kameny, nasadí si masku a máva s ručníkama o 106, dostaneme ledové koule, nakonec nám ještě zazpíval.
    V parní sauně: solný peeling, minule tam měli (pro mě novinku) tělový peeling se solí káva.
    Pak tam mají ještě medový peeling.
    IF_
    IF_ --- ---
    INGI: Jak tam probihaji ritualy?
    INGI
    INGI --- ---
    Dneska v Saunia (OC Galerie Butovice) http://www.saunia.cz/#page=uvod a skvělé to bylo, rituály prováděl pan Jirka.
    Původně jsme měli jít do sauny na Vltavě, pak že možná Palmovka (Step) ale nakonec vyhrály Nové Butovice a jsem ráda za to.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SARAJ: Terasu na odpočívání (na slunci)?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    NAVARA: tak samozrejme:) ale malo privatku ma bazenek,terasu a tak
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SARAJ: Ze stejného důvodu raději privátky... Teplota tam je jaká chci a mohu seřvat kohokoli, kdo tam courá :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    QUIP: jo, porad tam nekdo coura tam a zpatky.. a u zeme je proste kosa.. ja nepopiram, ze jsem velmi, ale velmi teplomilna..na mne tam proste moc foukalo:) Krbova a finska jsou nej..ja mam rada klid.. ze stejneho duvodu chodim plavat zime ven - Podoli, nikdo tam moc nekeca - vsichni plavou:)
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARAJ: zima v selske saune? To mi tam teda jeste nebyla :)

    V saunovém světě najdete dvě vnitřní a tři venkovní sauny:

    * klasickou finskou saunu (teplota 85 - 95°C, vlhkost 10 - 20 %)
    * exotickou tropickou saunu (teplota 65 - 75°C, vlhkost 50 - 70 %)
    * medovou saunu s parním nárazem (teplota 80 - 90°C)
    * finskou krbovou saunu (teplota 85 - 95°C)
    * selský saunový dům s parním nárazem (teplota 80 - 95°C)

    Ale hluk od toho ventilatoru je vazne dost na palici, to je fakt.

    Ja davam nejradsi tu krbovou, ale vetsinou proste prostridam tri ruzne, podle toho, jak jsou obsazene.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KALIBAN: je to Step.

    QUIP: tak selskou nedavam vubec, je mi tam v zime zima, je tam bordel - hluk, takze ne e, medova normalne taky ne - nejcasteji finska. Ticho chapu, no...jeden cas tam byla mala invaze Rusu - hlucnejch a jeste v plavkach...:/ Ja mam rada klid, valeni se a prudy s plavkama bych poslala do tmavych mist...
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARAJ: vetsinou, kdyz jsem tam byl kolem poledne ve vsedni dny, tak tam bylo temer prazdno.
    Z krbove tam ted udelali "tichou saunu", tak tam taky tolik lidi nechodi, zatim co ta selska byla narvana (tak jako medova) a nebylo tam slyset vlastniho slova :) (ve ctvrtek vecer)

    KALIBAN: ja mam za to, ze je to Step :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    sakra to neni step?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    OVECKA_MJ: :) parada, obcas se zadari,si rikam,jestli podobne bude i v tydnu
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    SARAJ: všude jsem byl minimálně půlku sám :) ve finský celou dobu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam