• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    DOBYTEK: Zkusil jsem jí jednou, přeci jen, je to v matčině bytě, takže to zahrnuje společenskou návštěvu u rodičů a lezení do jejich soukromí, což není úplně ono. Infrasauna sama o sobě - není to pro mne dost teplé a nedá se vygenerovat pára, takže v porovnání se starou dobrou saunou nic moc. Ale není to úplně marný! Mít jí doma, asi se do ní teď naložím docela často, v době bez epidemie by dost záleželo na tom, zda bych bydlel pět minut pomalé chůze od komerční sauny, nebo půlhodinu MHD... Pokud vyloženě nevyžaduješ přepálenou finskou ke svému štěstí, tak to tak příjemně prohřeje, uvolní svaly a zrelaxuje..

    SICKBOY4000: Že je to práce navíc a něco to sežere, s tím počítám, ale dík za upozornění, ještě přepočítám, kolik by to na jedno nahřátí stálo dřeva... Přeci jen chci dělat i jiné věci, než štípat. :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    SICKBOY4000: Vubec nezpochybnuju, ze je elektricka pohodlnejsi, ale ten zazitek z vytapene drevem je pro me nekde uplne jinde a vazne nevidim problem v rozdelani ohned v kamnech hodinu predem a dvakrat prilozit. Chapu, ze nekomu staci i infrasauna, ale ja mam tu s vytapenim na drevo jako ten nejlepsi saunovaci ritual. YMMV
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ALDARION: A jak jste spokojeni s infrasaunou v byte? Zvazuji ji poridit do panelaku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GRANTORINO: Můžeš mít finskou na elektriku :) Není nutno přecházet na infra.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SICKBOY4000: my jsme minuly podzim byli na vikend v chalupe se saunou na drevo a nechtelo se to nikomu prave zatapet, kdyz uz bylo dost prace na chalupe i tak, takze bez sauny. Tu infrasaunu bychom si asi aspon jednou dali no....
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Teď jsem kreslila saunu šéfovi do přístavku u baráku, kamna budou elektrická. Ještě nevím, kdo mu to bude realizovat, důležitý bude hlavně dřevo na lavice.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    QUIP: To je plán! ;) Saunová kamna na elektřinu jsou samozřejmě mnohem jednodušší. Infrasaunu má matka v bytě. Ale když už budu stavět saunu do stodoly stoletého kamenného baráku, tak hezky s kamnama na dřevo. ;)
    Jen když se dívám na jejich prefabrikáty, tak mi přijde, že jsou cenově spíše ve vyšších kategoriích - asi nutně nepotřebuji dovézt saunu z finska, rád podpořím nějaké české truhláře, kteří umí... ;)
    BEEBLEBROX
    BEEBLEBROX --- ---
    Nemáte někdo tip na saunu, která bude mít příští týden otevřeno (soukromá)? Klidně do pošty
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    QUIP: ja bych zrovna nabyla dojmu, ze na obcasny provoz je nejjednodussi infrasauna, nez rozpalovat drevo
    IF_
    IF_ --- ---
    ALDARION: Ja bych se akorat bala, ze to budu doma malo vyuzivat. Lec predstava je to lakava:)

    Kazdopadne modlim se za sauny, at jich co nejvice prezije:(
    QUIP
    QUIP --- ---
    ALDARION: Ja bych rozhodne doporucil s kamnama na drevo :)
    Saunová kamna - Saunová kamna na dřevo - sauny
    http://www.saunova-kamna.cz/extra-zbozi/saunova-kamna-na-drevo/38.html
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Pořizovali jste si někdo vlastní saunu?
    Zrovna se mi po desetiletí povedlo vyklidit stodolu a opravit chatu a říkám si, že zoufalé doby si žádají zoufalých činů. Chatu jsem sice opravoval pro rodiče, ale představa zimy bez sauny mne děsí natolik, že jsem rozhodnut si tam saunu postavit a trávit tam lockdownové časy.
    Radši bych si nechal doporučit někoho, kdo sauny dodává, než supr návody jak si to ukutit sám... ;)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hlášení z Orionu: Dnes jsme tam, na poslední chvílu s kamarádkou zašly. Dispozičně i provozně nezměněno, jestli nějaké změny, tak facelift. Novej nábytek, dřevěné obložení a lepší lehátka v odpočívárně. Celkovej dojem hodně dobrej, slečny z obsluhy moc fajn. Cena o pár kaček nižší, než v Maximu.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MA747: Vida, co nejdřív vyrazím na průzkum a dám vědět. Dík za připomenutí.
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747, KOCHANSKA_CH: Neví někdo, jak to vypadá s Orionem? Podle recenzi na Google ("Moc pěkně zrekonstruovaný Infinit.") a podle nové webovky (https://www.wellnessorion.cz/) se zdá, že je již v provozu.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    HOLOBYT: Tak už si nevzpomněla, ale našla jinou: https://www.russkaya-banya.cz/
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    Díky vám všem za odpovědi!
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    K saunování po rusku přidám jeden tip: v Eibenstocku, kousek za hranicemi od Božího Daru, je saunový svět, kde mají několik druhů ruských saun, včetně březových větviček a (bohužel) i toho, že v nich hrají ruské odrhovačky. Mají tam i takové zvláštnosti jako je třeba japonská kamenná sauna.

    Badegärten Eibenstock - Russisch-Karelisch Saunieren
    https://www.badegaerten.de/sauna-russisch-karelisch.php
    IF_
    IF_ --- ---
    HOLOBYT: Jj Cestlice a kdyz jsem tam jeste chodila, bylo tam obcas i to slehani. Peckove jsou tyhle veci v ramci Saunafestu apod.
    YARIN
    YARIN --- ---
    HOLOBYT: v cestlicich je
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam