• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    BEN_ABRAHAM
    BEN_ABRAHAM --- ---
    TAPINA: To nebylo poprvé, byli jsme s druhým psem (ten ho nebere) a zrovna nám docházel, tak jsme se zeptali jestli nemaj a po sdělení ceny jsme poděkovali.

    Jak moc draho to nakupujou nevím, ale to už je věc nabídky a poptávky, jestli to takto draho prodaj.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: Tak ono stačí vzpomenout na Pedigree - vyráběné v Německu má 15 % masa, vyráběné v Polsku (to, co se prodává u nás) má 4 %.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    mmch, s tím kupováním levných veterinárních diet, zrovna před pár dny se nám stalo, že přišla vynervená majitelka, která má zvíře dlouhodobě na dietě (dřív kupovala u nás) - koupila pytel na netu a zvíře začalo blít...přinesla nám pytel ukázat a její žrádlo bylo vyrobeno v polsku, "naše" ve fr. Poté, co dala zase krmivo od nás, blití přestalo. samozřejmě je to možná shoda náhod, ale na druhou stranu, rozdíly v recepturách známe i u lidských potravin, proč by nemohly být u krmiv...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BEN_ABRAHAM: No to zase TAK draho nenakupujou. Všichni veterináři berou léky od cca 3 hlavních distributorů, kteří mají naprosto stejné ceny. Teď je otázka, jestli to ale nebylo tak, že poprvé tě stál Karsivan 600,- protože to bylo s tou větou "vašemu psovi by na tyhle problémy pomohl Karsivan" - která je tak cca za ty dvě stovky, a normální nákup Karsivanu, který došel, tam nestojí taky ty standardní 400,-
    BEN_ABRAHAM
    BEN_ABRAHAM --- ---
    ANABEL_LEE: Chodím tam pro odbornost (výborná a myslím, že i zaplacená) a oni na rovinu říkají, že to maji drahý, protože nakupujou draho a netváří se, že by jim vadilo, že si to tam nekupuju.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    INXS: mozna se priprav na toxicky prdiky :-D
    INXS
    INXS --- ---
    jak často? resp jen jednou ?
    díky moc
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    INXS: bony je obr pes, a smecta je jen jíl, imho klidně můžeš celý pytlík...do vody a stříkačkou do tlamy...
    INXS
    INXS --- ---
    smectu normálně rozmíchat jako lidem?
    celý balení? nevim jestli to do něj dostanu

    s vetem počkám do zejtra snad to bude lepší když bude mít hladovku
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    INXS: lepší je smecta. A pokud má bony opravdu velkou srajdu, tak veterinář.
    INXS
    INXS --- ---
    můžou psi živočišní uhlí? pokud ano, kolik?

    bony má neuvěřitelnou sračku, to už se fakt nedá.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    TAPINA: fajn, dikes
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FREETEKK: Pít může, jenom ne moc naráz, a jíst jestli jste s ním teď přijeli domů, tak klidně až zítra, ze začátku po menších dávkách.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ahoj, nejak jsme se zapomneli zeptat na veterine.. pes po celkove narkoze ma pak mit nejaky jiny rezim co se tyka jidla a piti?

    diky
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TAPINA: jasně, může si v podstatě účtovat naprosto kolik chce, ale to platilo i dřív, než byly e-shopy.
    Ty mění jen to, že pokud víš, co chceš, a nepotřebuješ k tomu veta, pak nemusíš platit to "doporučení léčby".
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: No, tvůj problém to bude tehdy, až ti vet řekne "Dostanu 100 Kč za doporučení léčby a vy si to objednejte z netu za 400 + poštovný". Protože proč by držel skladem léky, když je lidi kupujou jinde, on si ty peníze skutečně může vyúčtovat jinou cestou.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TAPINA: chápu, jenže to neni můj problém, no ... je to podobný jako u všech kamených obchodů a e-shopů stejného zaměření. Jako pokud by mi vet rovnou řekl: buď vám to prodám já za 500 hned, nebo si to objednejte z netu (za 400+poštovný a ještě čekat než to přijde), a mohla bych se sama rozhodnout, co je mi milejší, pak dobře. Ale bohužel to tak neni, nebo zatím nebylo ... a že se to mění je i podle mého celkem dobře.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: Jenže je to nesrovnatelné. Dají se srovnávat veterináři mezi sebou, ale ne veterináři s e-shopy. Když veterinář prodává jen svým klientům z blízkého okolí (a nerozesílá po celé republice jako e-shop), tak nemůže mít skladem od každé položky sto kusů, když se jedná o zboží s omezenou dobou použitelnosti. Takže musí nakupovat dráž a těžko někde ušetřit.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Dle mého je zásadní problém to, že člověk nemá tušení, jaká je nákupní (nebo alespoň průměrná prodejní) cena těch veterinárních léků, a které z těch léků, které u veterináře koupí, jsou zároveň třeba volně prodejné. Takže pokud nemá zvířat hodně a/nebo nestřídá veterináře poměrně často, tak se vlastně ani nedozví, jestli ho ten jeho bere na hůl nebo ne. A v tom je prodej v e-shopu poměrně osvěta.

    Já jsem třeba veterinářů (i díky několikerému stěhování) vystřídala hodně, a stějně si naprosto nepamatuju ceny ani základních léků. Ale teď jsem třeba namátkou mrkla, co mi prodali minulý týden pro kocoura na podporu jater - Sanicell. Člověk samozřejmě netuší, že je to volně prodejná věc, když mu to vet prodává, a tak i já vyplázla prostě místo čtyřech stovek pět. Bohužel, na malym městě si člověk jaksi moc mezi veterináři vybírat nemůže...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    BEN_ABRAHAM: prestan podporovat predrazeneho veterinare a zacni chodit k tomu levnejsimu. rika se tomu princip volneho trhu .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam