• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: ionty teda nestanovuje, popovídám si zítra s ním
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CAMELLA: ano, špatně jsem to napsala :) Dělá stanovení glukózy, kreatininu, močoviny, ALP, T-Pro, BUN.

    CORNELA: ona mu trochu kolísá, jednou vyjde v pořádku, pak maličko zvýšená, takže to zatím sledujeme
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: spíš to jen blbě napsala, určitě jí dělali i další parametry - jsou na to vyloženě panely, kde je urea, crea, všechny jaterni enzymy atd.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SAGEMA: krevní obraz je jen vyšetření zastoupení jednotlivých složek krve, neřekne ti nic o fungování orgánů atd., ale to jsi asi jen blbě napsala, že? Když píšeš i o močovině atd., ta se z krevního obrazu nezjistí :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: chodím s ním pravidelně cca 3x ročně už kvůli té cukrovce a vet dělá vždy krevní obraz. Naposledy před 2 měsíci a výsledky byly v pořádku. Jen o něco málo zvýšená močovina, ale žádná hrůza. Uvidím, co bude s tím glukometrem.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: naměřila jsem mu 5,1, což by mělo být v pohodě, ale mám trochu podezření, že glukometr přestal měřit přesně. Zítra si půjdu od veta půjčit jeho, abych je porovnala. S CT je mi to jasné, že bez toho mi nikdo nic neřekne. Je otázka, jestli se mu to bude opakovat a jestli kocoura vystavovat narkóze a stresu. Aby se mu naopak něco ještě nerozjelo. Přeci jen, je mu 14,5 let. Jinak je v pohodě a spokojený. A děkuju za reakci.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    Nevěděl byste, prosím, někdo něco k tomuhle SAGEMA:? Dnes v noci se mu to stalo znovu. Ale trvalo to dýl, celou noc. Neustále chodil po bytě, někde se vždycky zašprajcl a nemohl zpátky. Postupně se uklidňoval, a když si lehl ke mně, tak neležel klidně. Neustále pohyboval hlavou, jako posouval ji po polštáři a hýbal packami. Jakoby je protahoval. Teď už je zase při sobě, ale odpočívá, celou noc nespal, teda nikdo z nás :) Bojím se, jestli takovéto změny chování nemůže způsobovat nějaký nádor v hlavě.
    GIO
    GIO --- ---
    LOVETHIEF: to je fakt vostry! to delal nejaky totalni diletant a jeste al
    ibisticky kecal:-(
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Nunu :-*

    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    24 hodin po zakroku, zatim se mi to zda jako dobra prace..

    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    TAPINA: A nemuzou se cysty vytvorit posleze, po operaci prvni? Ptam se, hlavne kvuli svy fene.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: prej z ty hystologie (histologie?) se da poznat, jak dlouho tam ty utvary byly. Jestli tri mesice, pul roku, rok.... Takze pak uvidime.
    Nicmene nemuzu se zbavit dojmu, ze to tam mela Cookie uz pekne dlouho, protoze v srpnu 2012 utekla taktak hrobnikovi z lopaty a tenkrat mi doktor v Praze ve Lhotce, co mi ji zachranil, rikal, ze jedla z pricin mohla bejt praskla cysta na vajecniku.
    Ja jsem ale tem trebicskym doktorum davala precist vsecky ty zpravy z tohohle pripadu a rikala jim, ze me ke kastraci primelo prave tohle, ze uz nechci, aby se neco takovyho opakovalo. A oni mi po operaci tvrdili, ze kastrace probehla uplne v poradku, Cookie mela vsecko cisty a bez sebemensiho nalezu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Tak to je ovšem drsný. No, ať to bylo co to bylo, je to venku, tyhle věci většinou po odstranění už potíže nedělají. A jak obvykle říkám, že stížností se nic nevyřeší (protože tvrzení proti tvrzení), tohle by i na revizní komisi bylo. Nenajít cystu už musí být umění.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    LOVETHIEF: mazec .. tak ať se holka z toho rychle dostane a je v pohodě
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    LOVETHIEF: držím palce, ať se to všechno dobře a rychle zahojí.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Jinak dostala strasne prijemny a evidentne pohodlny bodicko, prasky na bolest a antibiotika, na kterych jsme se nakonec dohodli, ze je brat nebude, protoze prave s temahle mam takovou zkusenost, ze po nich hrozne bleje.
    A na vyndani stehu chodit nemusi, protoze ma vsecky vztrebatelny. Akorat kontrola za 10 dni, normalka.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Tak uz jsme doma. Cookie nejdriv udelali sono, kde vsecko vypadalo v poradku - az na to, ze bylo zjevny, ze ji zustali OBA vajecniky. Mistni doktor si myslel, ze klidne muzou bejt i cely, tak pripoustel i variantu, ze v tom breznu ji byly odstraneny jenom vejcovody. Velky WTF......
    Takze navrhl, ze ji vyoperujou vajecniky, ale delohu, protoze vypadala dle sona uplne v poradku, by ji nechal. Povidal o vsech pro a proti, tak jsem si nakonec rekla, ze to proste nechame na nem, co si mysli, ze bude pro Cookie nejlepsi.
    Nakonec to bylo vsecko trochu jinak. Kdyz ji otevreli, tak nasli na jedny strane tri (pravdepodobne) cysty a kus vajecniku, na druhy strane ctyri cysty a kus vajecniku. A na deloze jednu cystu, takze ta sla ven taky.
    Vsecko to poslal na rozbor, jestli to byly fakt cysty, nebo neco horsiho :-(
    Za 14 dni budeme vedet.

    Jsem z toho na mrtvici, to vam povim :-(

    Pokud by to tu nekoho zajimalo, muzu nafotit celej ucet. Prekvapilo me, ze uspavaj jinejma latkama, slo to podstatne rychleji a bez zvraceni.
    Jinak pristup fakt spickovej, takovej jsem nezazila ani v zadny lidsky nemocnici. Taky za ty prachy... ;-)
    Mimochodem, celkovej ucet byl nejak pres 1500 euro, nastesti to slo na pojistovnu, tak uvidime, co nam posle posleze ta.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: zkusila jsem dneska podle rady rozdělit krmnou dávku na dvě části, ale místo řevu jenom večer jsem se dočkala řevu celý den .. většinou se ráno nacpe, pak to prospí a ječí zas až večer, ale když našla ráno v misce jenom půlku, zbytek dne šmejdila po bytě a hledala kde má tu druhou :-/
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    tušíte někdo, kde/a jakou sehnat pro kočku umělou vlákninu (na docpání po hypoalergenních granulích). včera mě nahlodala paní veterinářka a dneska už se na to nemůžu dívat .. B. mi u večeře seděla na rohu stolu a přísahám, že s každým soustem, které jsem si strčila do pusy se otřásla hlady :-) přilepšila bych jí, ale to by už šla přes váhu a to by jí pravděpodobně taky moc nepomohlo
    .. dá se něco takového koupit v obchodech (třeba i e-shopech) nebo musím na veterinu? a funguje pro kočky případně psylium (jako pro lidi nebo psy)?
    LUUCA
    LUUCA --- ---
    Jedna fena mi zacla v noci zvracet... Tapat po pokoji sem tam, davit se, obcas ublikne, naprazdno se olizuje. Sla jsem s ni ven, kde sezrala spoustu travy, tak za pul hodiny pak doma vyblila dve zeleny hromady... Rano to vypadalo ze bude uz ok, ale ted zas beha sem tam, jazykem vytira podlahu v celym byte, do toho se davi (nebo kasle? zni to jako daveni na prazdno)

    Nejake tipy co s ni? Nemusim se bat odejit do prace? Jinak vypada vesela, chtela by zrat, vrti ocasem....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam