• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIO
    GIO --- ---
    MONIOUS: mi driv take..
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    mne teda frontline na blechy zabral a na klistata to fungovalo taky
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    může ode mě pes chytit kašel? I když si nejsem uplně jistá jestli se jen nesnaží napodobovat moje zvuky :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Ale není, už ti to píšu podruhý. Je tam víc fipronilu a další látka (eprinomectin) k tomu.
    GIO
    GIO --- ---
    dyt broadline je frontline. u nas je na jehoucinky vpodstate imunita.. je to proste individualni a nekdy nezbyva nic jineho nez zkouset..
    MYSKAZBRISKA
    MYSKAZBRISKA --- ---
    LABRUJA: Broadline doporučuji; dala jsem ho kočce a do dvou dnů bylo po blechách. Máma u svých dvou zcela bytových koček bojovala s blechama od té doby, co si je před více jak rokem přinesla jako koťata. Před pár týdny taky dala Broadline a blechy jsou fuč.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LABRUJA: Jasně.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: To je mi novina, to jsi zjistila sama?
    Teď vážně: samozřejmě vím, že nestačí pouze jedna aplikace na zvíře. Zvířeti se dává (alespoň u frontlinu) jedna pipeta měsíčně a u nás to zatím vždy stačilo. Naopak když jsem se nechala ukecat na něco "lepšího" a samozřejmě třikrát tak drahého od veterináře, bylo to k hovnu.
    A hlavně jsem mluvila o tom, že je třeba vyčistit celý byt. Moje poznámka, že "nestačí" směřovala k tomu, že skutečně ne, nestačí vyprat, vyluxovat a vytřít. O tom jsem se přesvědčila více než jednou na vlastní kůži. Dům je nezbytně nutné chemicky vyčistit, a to nejméně dvakrát. Jediné, co kdy fungovalo, je buďto biokill nebo deratizér se svými prostředky.
    Pakliže se ti někdy podařilo to zvládnout s menším úsilím, tak buď ráda, máš štěstí.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: Nějak tomu nerozumím - třetí měsíc s tím válčíte a tvrdíš, že stačí? To si nějak odporuje, ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Ono ale vyjde levněji, než Comfortis na tři měsíce.

    LOVETHIEF: Tyhle tabletové věci jsou a vždycky budou jenom na veterinách.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    TAPINA: Nestačí a v domácnosti s kočkami samozřejmě biokill normálně používáme. Už několik let.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    VERCA_ZABA: a kde se da koupit? Jen u veta? Nebo jsi nasla i nejakej eshop? Ja totiz ne.
    Ne ze bychom byli zableseni (kurva, ted jsem to urcite zakrikla), ale treba by nebylo od veci mit tohle v zasobe...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: oká.. jenom ted koukám, to bravecto stojí tolik? no potěš pánbů..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Žádná :o) Dej všem zvířatům tablety nebo ampule, vyluxuj, vytři normálním prostředkem, co jde vyprat, vyper, co jde vyvařit, vyvař. To by mělo stačit.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: oká, díky! a jaká je obdoba biokillu, když máme kočky? protože k rodičům je dát nemůžem, ty taky nechtěj blechy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SKAFF: Jo jo, z věcí, na kterých píšou, že jsou netoxické pro zvířata, jsou ty nejzajímavější otravy koček. Permethrinová antiparazitika bych v domácnosti s kočkou nelila ani na zem.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Pro psa doporučuju radši Bravecto. Je na tři měsíce, takže dáš jednu tabletu a můžeš to pustit z hlavy. Pro kočky je jenom Comfortis. No a i Fretce dej aspoň Advocate (ten je jediný pro ně registrovaný).
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Já po zkušenostech už se*u na obojky a jako prevenci holt jednou za čas zainvestuju do Comfortisu nebo Bravecta, prostě tablety.. tak abych měla psa krytýho celej rok. Protože vůbec nepochybuju, že když se mrchy nedržej na psu, tak se držej na kočkách ve stáji.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    My doma bojujeme s blechama už několik týdnů a ty svině přežily už čtyři kompletní vystříkání domu biokillem. Prý je teď nějaká strašná epidemie nevyhubitelných blech, jsem štěstím bez sebe :-(
    Mmch kocourovi dávám pravidelně pipetu Frontline Combo a funguje, jednou teď dostal od veterináře cosi, co mělo zabrat na blechy i na odčervení, a blechy z toho vyrostly na rozměry menších berušek a moc se jim to líbílo :-(
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SKAFF:ja to pochopila jako ze to nabizis na zvirata, ale jiz je to jasne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam