• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    TABO: Usi som jej vcera prave preto cistila, takze by to tym byt nemalo. Tak to spis mozna zanet. Tak to s ni vecer radsi zajdu k vet.
    TABO
    TABO --- ---
    MYJKA: Naše to dělá, když má moc zahnojené uši, nebo zánět v nich...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    STendo sa mi zacalo oklepavat, akokeby mala vodu v usku a chcela si ju vyklepat. Moze to byt nejake nachlazeni? Skusit nejaku domacu liecbu alebo mazat na veterinu? Dakujem (Vlkodavka 4 a pol mesiaca)
    TARGI
    TARGI --- ---
    TAPINA: paráda, zrovna jsem se chystala zjišťovat švédsko ;-)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TAPINA: jasny, to ti nezavidim:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ještě jsem při školení na pasy narazila na pěknou přehlednou tabulku, co je potřeba speciálního do které evropské (a spřátelené - Chrovatsko) země.
    https://www.mevs.cz/wp-content/uploads/2013/03/informace_o_cestovani_se_psem.pdf
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MATHEA: Víc vypisování (tam, kam jsme doteď švihli razítko, musíme vypisovat kolonky ručně), víc věcí, co se dají zkazit :o)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    TAPINA: Jakto? Respektive co se meni pro vety?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ono na doklady obvykle dojde, když se odehraje nějaký průser. A to pak dost na tom, že se řeší, že pes někoho pokousal, ještě k tomu řešit, že neměl vůbec co dělat v zemi, není o co stát. Jinak už mám nové pasy, no to bude s nima zábava :o) Pro majitele se ale asi nic extra nemění, spíš pro veterináře.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: asi neni dobre se na to spolehat, ale za sedm let vozeni psa po evrope nechtel nikdo doklady ani po nas ani po nem. zadne
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MYJKA: Tak mozem odporucit veterinu na hradku (chodime tam aj so psom). Maju tam na ptacky pani doktorku necasovou, ale je treba zavolat, kedy ordinuje.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LA_PIOVRA: snížila jsem dávku a zařadila spíš dietnější masa (víc kuřete a ryb, míň hovězího s droby), pamlsky nadále nijak neřešim. Teď mi teda Adam po 3 tejdnech naprostýho klidu taky trochu nabral, ale žádnej extrém.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: dobrý vědět:) my tam byli predloni a vetka říkala, at si radši necham na správě potvrdit i Chorvatsko, ze se ji několikrát stalo, ze volali lidi z hranic s chorvatskem, ze je nechtějí pustit do země, protože nemají razítko.

    a jak rikas, radši lepší mit všechny možný papíry, co ta země chce, než přijít o zvíře..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Ja jsem to taky nemyslela tak ze bych nekam vezla psa bez toho, spis me zajimalo jestli to nekde fakt kontrolujou.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Ano, země mimo EU si diktují podmínky každá podle svého, takže tam můžou být i další požadavky. Je potřeba si to zjistit u ekvivalentu veterinární správy dané země.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: S Chorvatskem máme poslední rok dohodu ohledně dovozu zvířat, že platí stejné podmínky, jako po EU.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Ne, starý pas ti platí dál.


    SIRRIL_NEMESIS: Moc se to nekontroluje, obecně to kontrolujou země, které mají nějakou kontrolu (byť třeba cestovního dokladu) na hranicích, tedy především země ostrovní. Ale neriskovala bych. Nechtěla bych řešit v cizí zemi přestupek nedovoleného dovozu zvířat, který samozřejmě jako první krok čítá odebrání zvířete. Zkontrolovat tě můžou na území státu namátkově kdykoliv.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: razítko někdy nestačí, chce to mít i přímo ten papír z vet. správy..

    jinak pozor jo, třeba i do toho chorvatska bys měl mít razítko z vet. správy...

    a u některých zemí zase nestačí pro vet. správu jenom základní vyšetření, do Albánie třeba po mě chtěli i sérologický vyšetření na vzteklinu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NE7RA: Ne ne, úplně kamkoli. V rámci EU stačí vzít pas, psa a jet, mimo EU je potřeba mít v pase razítko z veterinární správy.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    TAPINA: ten pas je potreba mit jenom pro vyjezd mimo EU ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam