• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _ANT_: Můžeš a dává se víc, než lidem, aby to mělo efekt. 2 tablety jsou minimum, většímu psovi klidně tři.
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    _ANT_: jasně
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Můžu dát psovi černý uhlí? Předpokládám, že by to neměl být problém, ale radši...
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: super, dik. stres on mal, a poriadny, prave. este pojde na veterinu, len toto bola taka rychlovka, kocur bol na kastraciu a len mi pri odchofe strcili do ruky papier s vysledkami.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XAJA: Aktuální glykémie u kočky neznamená vůbec nic, protože se běžně zvyšuje stresem i na hodně vysoké hodnoty. Diabetes se musí prověřit hodnotou fruktosaminu, případně musí být alespoň i výskyt glukózy v moči.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: tapi, prosim, aky velky problem je u 13 mesac. kocura cukor na lacno 9,66 (ref. max. hodnota je 8,84). bolo to teraz v piatok 15.7. pred par tyzdnami - 23.6. bol v norme: 4,91 mmol/l
    mam plasit, alebo to proste moze jednorazovo vyskocit?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Jestli se netváří, že by jí to vadilo, tak netřeba.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    kočka přišla po celém dni venku a má něco oteklého pod levou dásní. Žere, pije, dýchá tváří se normálně, jen teda ji to bolí na dotek. Nemá tam ránu, tipuju že ji píchla vosa nebo včela.

    Evidetntně se nedusí.

    Mám do ní dostat nějaké antihistaminikum?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIRAFFKA: ani jedno.
    Teda hypoal dietu tu má jiný kocour, ale nedrželi jsme na ní striktně všechny, protože ty granule úplně jako nechtějí žrát :)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MAR_TINA: vysetrovaly se giardie/probehl pokus s entizolem nebo hypoal dietou?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Mělo by to tak být.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zdá se mi to, nebo mohou antiparazitika na vnitřní červy prodávat jen lékárny a petshopy ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Chutnat by to mělo masově.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: takže by to nemuselo chutnat sladce. Máme angoru, která nerada sladké chutě a tak všechny pasty nežere. Všechny krátkosrsté kočky je naopak rády :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: super, diky :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Je to jiné, tohle není založené na sacharidech, takže by to prohánět nemuselo.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: no a je to neco jineho (slozenim) nez ten bezopet? Neco jineho (*Malt) jsem zkousel a bylo to to same (protoze to bylo to same s jinym nazvem)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    taky si jdu pro radu - nejaka alternativa k Bezopet? Muj kocicak ma po tom prujem, je neco jineho proti bezoarum? Vim ze by pomohla kocici trava, jenze on pak zere vsechny kytky...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: díky moc, najdu, objednám, zkusím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam