• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: děkuji. V půlnoci dostane dávku a v 11:30 ho předávám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Obecně 12 hodin.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kolik hodin před anestezií (zuby) nesmí kočka jíst.
    Ptám se přesně na hodiny, protože je pokrytý antibiotiky (s jídlem) a dávku dostává ráno. Vstanu a dám mu to na čas, aby byl pokrytý dál. Ale večer předem mi to přijde brzo od dnešní dávky.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Vysoke CRP, antibiotika, zitra kontrola. Kasel se od te doby neobjevil, tak zitra uvidime.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    VOD_KA: jak to dopadlo?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    VOD_KA: potrebujes slyset, ze mas jet. Tak jed. Co kdyz je to otrava, nejaky predmet v zaludku.... Kdyz nepojedes a neco se stane budes si to vycitat. Zitra ho muzes vzit i jinam.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    Ahoj, jdu pro radu s nasim seniorem, krizenec husky, skoro 15 let.
    Uz podruhe ho v noci chytil zachvat kasle, jakoby se davi a taha nas ven, kde okamzite zere travu - spis ji urputne spasa, jako krava. Dnes je vsechna trava pod snehem, tak misto ni zral snih, ktery pak vyzvracel.
    Taky se mezi kaslanim dost klepe a prislo mi, ze ma i krece v obliceji. Mezi zachvaty je ale v pohode, ma chut k jidlu, hraje si.
    Jeli bychom na pohotovost, ale jedina v okoli je dost hrozna, tak cekame, jaka bude noc a nejpozdeji zitra pojedeme.
    Spis me zajima, na co se pripravit, pripadne jestli jet radsi jet hned, i kdyz ty klinice vubec neverime.

    Diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: on obcas blil i predtim protoze moc hlta, nemyslim ze to je z tech ATB, spis z kombinace ze hlta + voda co do nej rvu... jde mi spis o to jestli po hodine uz ty ATB aspon trochu vstrebal nebo mam dat neco znova, nebo to nutne vymyslet jinak... treba mu je naopak dat pred jidlem a dat mu napit a pak ho teprve nakrmit?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: ano
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Dáváš je po jídle?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    kocour se uz druhej den zhruba hodinu po antibiotikach poblil, potom mu vzdycky jeste strikackou davam vodu
    tabletu jsem v tom ani jednou nenasel - jak moc to vadi?
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    ... uno my tu jeho rýmu léčíme už 6 let, takže je to taková honička. Vtipný na tom vlastně je, že mu pokaždé vyjde jiná bakterie. Jednou měl chlumky, pak bortedellu, ted má nějakýho G-koka..
    Takže je dobrá otázka, co že to leží pod tím.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: dobrá zpráva. Vždy jsme jenom přeléčovali přemnožené bakterie antibiotiky. Pak z té věčné rýmy vyrostl a překlopil to do alergie :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Tak ona už dneska a) na leckteré viry léčba je b) už PCR nestojí desítku. Covid leccos posunul i v kočičí medicíně.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: no počkej, my jsme kdysi (6 let asi) PCR na viry odmítli, protože dle slov veta na viry stejně léčba není, tak na co mít za desítku testy.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: ... ach jo. Tak já ho vezmu na kompletní check chlupáčka. Děkuju
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Z tohohle vychází, že tam má bakterii, která by neměla sama dělat problémy. Ona je může dělat třeba na podkladu virového nebo mykoplasmového poškození, ale viry ani mycoplasmy se běžnou kultivaci nezjistí.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: ok, tak nemám co jsme chtěla... Můj vet řekl odvézt do Labvetu do Holešek, tohle z toho vylezlo... :-/
    Asi vezmu kocoura k němu, stejně jsem chtěla zkontrolovat krve (na doporučení vetky, co s ním cvičila kvůli těm zádům) a asi teda na výtěr ještě..
    Děkuju každopádně.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: To ale nebylo PCR, nebo jo? Z tohohle bych řekla, že nevíme pořád nic.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: Mam co jsem chtela. Slo by to prelozit do lidstiny??

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Někam,kde dělají PCR diagnostiku, těch pracovišť je už dneska poměrně dost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam