• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    XCHAOS: budeme sirit
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Zatím se můj nový mem šíří jen na G+ ... nechápu (teda je to rip nápadu tady z NYXu, ale grafický design je můj vlastní a čistší...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    není to tak dobré, jako by bylo překonání rychlosti světla... ale je to typické pro vesmír, ve kterém žijem
    Scientists slow down the speed of light travelling in free space -- ScienceDaily
    http://www.sciencedaily.com/releases/2015/01/150123144158.htm
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Telomere extension turns back aging clock in cultured human cells, study finds -- ScienceDaily
    http://www.sciencedaily.com/releases/2015/01/150123102539.htm
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (styl nahoře jsem na youtube radši ani nezkoušel hledat)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    doneslo se ke mě přes Twitter.. budu muset prozkoumat nové hudební a jiné subkulturní trendy...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    myslis si ze existuje nejaka transcendence nebo je to vsechno jen biochemie mozku ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: eh uh, proboha, to je blbá otázka :-))))
    dohledej si v konferenci [ ATEISMUS a SKEPTICISMUS ] moje starší příspěvky.

    jsem agnostik, a to spíše silný agnostik - ne "dosud jsem se nerozhodl", ale podle mě je ty systematicky špatná otázka, na kterou nemá cenu odpovídat. už jen na tu "objektivní realitu", nezávislou na vědomí věřit, je občas dost fuška ... a ještě Boha do toho tahat, to by ničemu nepomohlo :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    veris v Boha ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Problémem NYXu je, že čím víc toho člověk napíše (i když si třeba dá práci), tak tím nižší je šance, že to někdo vůbec přečte, nebo bude brát vážně :(
    [ XCHAOS @ ENERGIE - ALTERNATIVNÍ ZDROJE - BUDOUCÍ ZDROJE ENERGIE ]
    vyhrabal jsem fakt zajímavý fakta o studený fúze, včetně zajímavé historie italského vědce, který ještě v 50tých letech byl součástí mainstreamu (díky tomu jsem objevil tu knihu od Poppera, česky zatím nevyšla), koncem 60tých let začal "syntetizovat neutron" a později ho už šlo kvalifikovat jednoznačně jako pošuka (aspoň podle wiki).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Quantum Theory and the Schism in Physics: From the Postscript to The Logic of Scientific Discovery
    http://books.google.cz/books?id=eBQEWEK4sO8C&printsec=frontcover#v=onepage&q&f=false
    The central issue here is realism. This is to say, the reality of the psysical world we live in: the fact, that this world exists independently on ourselves; that it existed before life existed, according to our best hypotheses; and that it will continue to exist, for all we know, long after we have all been swept away.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    hehe, družice je vtipná - první recyklace 1.stupně Falconu by mohla být spojená s vypuštění "Al Goreovy" sondy :-)
    Politics Kept a Mission in Cold Storage and Delayed for 12 Years, Launching Feb. 9th
    http://www.universetoday.com/118310/politics-kept-a-mission-in-cold-storage-for-10-years/

    měla už víc jak před 10 lety vnést objektivní data získaná pozorováním (měření IR radiace Země) do debaty o globálním oteplování. ale stala se obětí vítězství Bushe nad Gorem v prezidentských volbách....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    http://www.economist.com/...37359-how-workers-ended-up-cubesand-how-they-could-break-free-inside-box
    v ČR se ujaly spíš openspacy, než cubicly... sám jsem je krátce zažil (spíš zahlédl) jen v USA...
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    KOCOURMIKES: klasika ... svět vzniknul, aby mě nasral
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: tvoje proč je prostě jen zmatení pojmů - je to asi jako ptát se "co je na jih od jižního pólu" (bez ohledu na to, jestli věříš, jestli jižní pól existuje, když si na něm nikdy nebyl, nebo jakýkoliv jiný vztah k jižnímu pólu máš, tak pokud akceptuješ jeho definici, tak je ti jasné, že nic nemůžu být na jih od něj)

    (pardon... Svěrák ,toto popularizoval co se týkalo výpravy na Severní pól... vím, je to opakovaná metafora, a navíc samozřejmě není přesná a navíc, samozřejmě, pokud dáváš přednost například teorii strun, tak oni se o tomhle s tebou klidně začnou bavit, protože to maj hozený trochu jinak... viz Brian Greene, Elegantní vesmír)

    každopádně je dobré si uvědomit, že velký třesk je především jen intelektuální konstrukce, které nemá smysl z hlediska smysluplné pozorovatelné současnosti - v měřítku TVÉHO lidské života - přikládat nějaký přehnaný význam... změny a zpřesňování téhle teorie se dějí jednak v důsledku zpřesňování čistě matematických konstrukcí (viz ta teorie strun, která chce být jakousi meta-teorií, katalogem všeho, co by třeba jen teoreticky mohlo být možné...) a hlavně v důsledku pozorování (kdykoliv se může objevit,nové přesnější pozorování, které značně změní naše současné představy o vesmíru a jeho minulosti)

    každopádně, lidem, kteří mají filosofický přístup, bych radši doporučil vyprávění o historii přírodního světa radši brát s hodně velkým nadhledem (viz např. základní předpoklad fyziky jako takové, že přírodní realita existuje i mimo rámec pozorování nějakým vědomím - to je něco, čím si filosofie jistá není a bere to jen jako jednu z mnoha možností :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    XCHAOS: co zpusobilo ze existoval velky tresk ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: proč ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam