• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JEMHADARKnižní Star Trek, Stargate a Battlestar Galactica
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Vyslanec: No... dejme tomu. Možná, že na mojí straně je zas chyba v tom, že neznám kontext, taky jsem to četl dost rychle. Ale některé výrazy (třeba "točit" místo IMHO lepšího "vytáčet" nebo běžnějšího "štvát") mi dost tahaly za oči a celkově semi to zdálo takové"kostrbaté." Ale snad tomu chybí právě to "uhlazení" a každopádně nechci soudit nehotové dílo, aspoň mám o důvod víc si ho koupit... :-)
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    BORGDOG: Nevím, mně tenhle překlad připadá jako jeden z nejlepších, co se mi poslední dobou dostal do rukou, ale možná jsem vybral špatný segment...


    VERUKEBA: Na to se nedá odpovědět :)
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    a bsg nebude?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Vyslanec: No, i tak se mi ulevilo... stále mohu doufat... :-)
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    Nicméně žádné ZÁSADNÍ změny už v textu neočekávám, jen možná nějaké učesání.
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    BORGDOG: Ne, je to teprve po první redakci, další verze textu už nemám :)
    TUVOK07
    TUVOK07 --- ---
    Co se tam Společenstvu nezdálo?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Nic ve zlém, ale četl jsem tu ukázku a rád bych se zeptal - tato verze překladu je už "konečná?" Protože pokud ano...
    TUVOK07
    TUVOK07 --- ---
    Ani podle jmen? :D
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    Také to je zajímavé! Když mám jízlivou náladu, říkám, že ta trilogie je tak dobrá, až ani není poznat, že jde o Voyager :)
    TUVOK07
    TUVOK07 --- ---
    Vypadá to zajímavě :)
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    Vážení čtenáři, nakladatelství Laser-books si vás dovoluje pozvat na křest románu z prostředí Star Treku: Nové generace Vyhnanci, který proběhne v úterý 6. 5. od 17.00 v pražském knihkupectví Seqoy, dříve známém jako Netopejr, ještě dříve jako Krakatit. Všichni jste srdečně zváni, čestvé výtisky knihy a dá-li Bůh, tak i nějaká ta slevička, jsou samozřejmostí.
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    5. 5. (hezké datum) vychází další kniha z řady Nová generace Vyhnanci, ve čtvrtek 15. 5. ji pokřtíme v prostorách knihkupectví Krakatit, snad se tam s někým z vás uvidím.

    Howard Weinstein: Vyhnanci

    Obyvatelé planet Alaj a Etolos jsou už tři sta let zapřisáhlými nepřáteli. Když ale oba světy zasáhne strašlivá pohroma, jeden bez druhého nemohou přežít.
    Čas běží a kapitán Picard se svou posádkou dostávají za úkol vyjednat mezi znesvářenými stranami mírovou dohodu a zahájit záchranné operace. Některé frakce by však raději nechaly obě planety zahynout a nezastaví se před ničím, aby zabránily míru.
    Posádka lodi Enterprise je záhy lapena v síti pletich a terorismu, které vrcholí obrovskou pomstou – pomstou, která má zničit jak oba světy, tak Enterprise.
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    Až zase vyjde něco hodného křtu, určitě ho uděláme!
    VORTAVOR
    VORTAVOR --- ---
    dotaz na Jemiho: bude další křest ? a bude třeba na nějakym conu ? co takovej CzechTrek ?
    MELOP
    MELOP --- ---
    JEMHADAR: :-D jo, to bude ono ...
    JEMHADAR
    JEMHADAR --- ---
    MELOP: Protože i "slabší" díly Titanu jsou pořád mnohem lepší než spousta jiných ST knih :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    Tak proč je nepřeskočíme? ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam