• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    BIOBOID
    BIOBOID --- ---
    Trump - 3
    BIOBOID
    BIOBOID --- ---
    BLAHOVEJ: Zeman, Babiš - jasná 3
    Havel - 6, 7 možná, těžko říct...
    Kalousek - 8


    S ennegramem jsem se setkal poprvé před dvěma lety, když nastoupil můj nový šéf.
    Nejdřív jsem kroutil očima (on je lehce “alternativní”, vesmíry, akupunktury, energie atd), ale pak jsem zjistil, že to je skvělá věc, která mi pomůže (a pomohla) nejen profesně, ale i soukromě.
    Nejtěžší je zařadit sebe. Vlastně až po roce a půl jsem se “rozklíčoval” a musim přiznat že s pomocí kolegů, kteří si se mnou taky lámali hlavu.

    No nic, to jen, že jsem to tu našel a chci to trochu reinkarnovat :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Odložím si tu cosi nalezeného :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ALBERTO: diky, zaujalo
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Přináším novou typologii Spirál Dynamics. Napadla by někoho paralela s enneagramem, nebo jde kompletně o jiné systémy? (V obou je v podstatě 9 typů)
    Grafologie a Psychologie: Spiral Dynamics - nový pohled na evoluci lidstva i duše
    http://ografologii.blogspot.cz/2018/03/spiral-dynamics-novy-pohled-na-evoluci.html#more

    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ELIZHANNAH: zdroj http://www.9types.com/wwwboard/messages/30918.html . Ten Riso, z jehož knížky to je, je zřejmě Don Richard Riso, ale nevím, ze které jeho knížky konkrétně to je.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Here are the lost and unconscious childhood messages of the 9 enneagram types. They're always interesting.

    Riso says that we all have unconscious childhood messages that we received from our parents. And one message, out of them all, tends to stand out more clearly for each type. Yours will most likely be the one that creates the most profound emotional reaction when read. This is a useful factor in trying to type yourself, if tests and just reading about types isn't doing you any good.

    Unconscious Childhood Messages

    Type One: It's not ok to make mistakes.
    Type Two: It's not ok to have your own needs.
    Type Three: It's not ok to have your own feelings and identity.
    Type Four: It's not ok to be too functional or too happy.
    Type Five: It's not ok to be comfortable in the world.
    Type Six: It's not ok to trust yourself.
    Type Seven: It's not ok to depend on anyone for anything.
    Type Eight: It's not ok to be vulnerable or to trust anyone.
    Type Nine: It's not ok to assert yourself.

    And then there are the Lost Childhood Messages for each type, that we do not hear as children, that Riso thinks becomes the central issue in our lives. We want to hear our message more than anything else.

    Lost Childhood Messages

    Type One: You are good.
    Type Two: You are wanted.
    Type Three: You are loved for yourself.
    Type Four: You are seen for who you are.
    Type Five: Your needs are not a problem.
    Type Six: You are safe.
    Type Seven: You will be taken care of.
    Type Eight: You will not be betrayed.
    Type Nine: Your presence matters.
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    BLAHOVEJ:
    Zeman: 2,3,6
    Havel: 2,3,6

    uplne ine nazory a pristup k zivotu, ale povahovo podobni
    BLAHOVEJ
    BLAHOVEJ --- ---
    Zdravím, je to tu nějaké zamlklé, ... tak mě napadlo (vždy je sice ošidné někoho typovat), ale co myslíte, jaký typ by byl nejbližší M. Zemanovi? Já bych klidně argumentoval pro osmičku. A co Havel?
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    Here Are The Most Common Enneagram Types For Each Myers-Briggs Personality Type | Thought Catalog
    http://thoughtcatalog.com/heidi-priebe/2016/01/mbti-and-the-enneagram-2/
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    STELLA: jj s tím bych docela souhlasila Gott křídlo do 4 jj
    STELLA
    STELLA --- ---
    medvídku myslíš , že Gott je trojka ? nebo čtyřka s křídlem na 3 ? A Vondráčková taky ? Korn je jasná jednička...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: na tu princeznu se ti podívám, ale to co popisuješ by mohla být sebezáchovná pětka.
    A jak přesně se konfrontuješ se sebou?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ahoj po letech.
    jsem tedka na materske a omezeni z toho plynouci a stres vytvarejici mne konfrontujou se sebou samou a tak nejak mi pripada, ze se velmi casto chovam jako dvojka (za tu jsem se driv nepovazovala). Akorat mi neni jasna ta sebezxachovna dvojka - Princezna. Neni divna dvojka ktera jede "nejdriv ja", ale zaroven je dvojkou, tj. "potlacim ja, poresim ostatni" ..?

    pokud do toho nekdo vidi mohl by vice napsat jak je to mineno? jak funguje ta dynamika princezny dvojky

    plus pripadne prosim o pripomenuti a tipy jak to je s vykoupenim dvojek. vygooglila jsem jen povsechne rady typu Mejte se rada a nevnucujte se porad, coz je ale na mou neurozu strasne slaby :)

    pripadne diky
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MADBAKER: já děkuju:)
    I mě provází celé roky a jsem mu věrná. Hlubší pochopení enneagramu přichází až po letech.

    MADBAKER
    MADBAKER --- ---
    Enneagram jsem objevil, jako nástroj na pochopení svých spolupracovníků. Ale během pár měsíců se z něj stál nástroj sebepoznání. Moc mi pomohl. Není totiž možné objektivně u sebe rozpoznat chování, které dokážeme kritizovat u druhých. Všiml jsem se u jiných a položil si otázku: "Není možné, že se tak chovám i já?"
    Nelze poznat sám sebe, bez snahy a nástroje. Enneagram mi změmil život k lepšímu, poprvé jsem ho poznal zde, na nyxu a stále, i po letech, se rád občas vracím. Díky Medvídku :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DIGITALKY: toto www.veva.cz
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    DIGITALKY: Diky za sdileni, ty maily jsou super :)
    zdravi nevyrovnana petka.
    DIGITALKY
    DIGITALKY --- ---
    MEDVIDEK: Vis o nejakem zajimavem kurzu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam