• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ A CHARAKTERISTIKA


    -

    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    to je dost blbé. jsem kombinace 1, 5 a 6.
    podle čeho si vybrat?
    GEDI
    GEDI --- ---
    Testík jsem si udělala ale moc moudrá z toho nejsem takže se hlásím do klubu a snad budu časem chytřejí :-)
    YERSINIA
    YERSINIA --- ---
    MEDVIDEK:
    podle knih mi vyšla 6tka (loajální), a teď umělec, romantik,individualista (4) a vůdce + ochránce (8) půl na půl...jako docela to sedí, ale připadá mi, že 4 a 8 spolu nevytváří ten trojuhelník, tak mi to přijde zvlaštní...ale nevím:)
    YERSINIA
    YERSINIA --- ---
    jo- tady sou třeba ty nazvy typů:)
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Enneagram
    YERSINIA
    YERSINIA --- ---
    MEDVIDEK: tak me vyšlo nejvíc 4 a 8 (půl napůl)...Je to možné?. Dělala jsem si to před časem v nějaké knížce a vyšlo mi něco dost jiného. Nemohla bys napsat jak se nazývají ty typy česky? Vím, že 6tka byla loajální...9 snad perfecionalista...teď přesně nevím...děkuju:)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Medvídku, ten se mi bohužel nepodařilo otevřít :(
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: zkus si udělat testík zatím, jednotlivé typy se zde budou probírat postupně
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    simvás, jak mám poznat, které číslo jsem?
    (ps. já vím, info je na nástěnce, ale nepochopila jsem...)
    takže díky za pochopení
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ano a k partnertrským, vzájemným působením jednotlivých čísel se dostaneme taky:-).
    Tedy vrátíme se pomalu zpátky k enneagramu:-).
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: BTW 9 a 6 vytvářejí velmi pevné vzájemné vztahy :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: to víš ani po těch letech to jěště není úplně zahojené a tohle "pošťuchování" mi připadá jako neškodné :-)

    myslím si, že každá věc v životě, které věnujeme svou pozornost může být nazývána "cestou" a nebo nástrojem a nebo úplně jiným podstatným jménem, které budeme chtít přiřadit - to důležité nejsou slova, ale prožitky, které nám tyto "cesty, nástoje, učení, víry,....." přinesou, které si uvědomíme a prožijeme celou svou bytostí
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: :-) ale no ták, nadruhou stranu ona mě tady z vás všech zná asi momentálně nejvíc...a není to nic proti ničemu, to je prostě "fakt"
    BILYHAVRAN
    BILYHAVRAN --- ---
    MEDVIDEK: ju ... a děkuju ...

    taky se tu všici držte :-))

    mávy máv :-))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ZUZKAOU: ještě mě napadá toliko, každý člověk , který se občas zamýšlí nad svými pohnutky, emocemi a životem. Ten co si klade otázky a chce poznat odpověď.
    Začne hledat...existuje tolik směrů , tolik možností...enneagram je jen jednim z nich.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ZUZKAOU: hm, těžko říct. Záleží na jedinci , jak s enneagramem naloží. V podstatě enneagram stojí každopádně za prostudování, pro ty co zajímá něco víc, než test z Ženy a život.
    Není univerzální lék či návod. Je to nástroj, může být pro někoho cestou, pro někoho pomůcka, pro někoho chvilkové zastavení...přeci rozhodnutí co chceme je na nás.
    Pro mě je součástí mé cesty. Ale nenutím ho nikomu, tahle diskuze do dobrovolná, jako publikování zde:-).

    Takže to shrnu , tehle klub je pro kohokoli.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MEDVIDEK: trochu mě ta debata mate. Tenhle klub je pouze pro lidi co berou Eneagram jako Cestu? (pravdu, život, pravím vám nevejde nikdo ke spáse mimo čísla).

    Dokud to bylo pouze tvrzení, že to není test z Ženy a život k nedělní kávě, takto chápu. Ale těch posledních pár posledních příspěvků mě lehce zaráží...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BILYHAVRAN: Respektování rozhodnutí druhého to je taky součástí procesu. Tvá cesta má jiné značky a křižovatky, ale všechny vedou do Říma:-).
    Drž se.:-)
    BILYHAVRAN
    BILYHAVRAN --- ---
    MEDVIDEK: je tomu trošku jinak - havrani rádi dlouhé tratě, jenže v některých případech nelze absolvovat více dlouhých tratí najednou ... jak se k tomu trefně vyjadřuje jakési přísloví o psovi a více zajících ...

    v jedné reklamě, která šla kdysi v TV, se říkalo: "život je otázkou priorit" ... a v tomto případě to tak je - prostě pro havrana jiná dlouhá trať má vyšší prioritu než trať zvaná enneagram .... není to o zavrhování, a už vůbec ne o opovrhování - je to jen a pouze o prioritách
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: vím, pamatuju..:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam