• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: nu dobrá, systém už chápu :) tak já tedy počkám....
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: tak sup sup .) jestli vim, ze neco nejsem, tak je to jednicka, dvojka, trojka a osmicka :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: mne je to hodne znamy, tipuju ze je to tim, ze ctyrka si ve stresu chodi do dvojky. jenze dvojka zase v uvolneni do ctyrky.

    oslovilo mne to, jak dvojka bojuje za svobodu proti ovladani

    asi nebyva obvykle ze by clovek byl clovek byl jeden typ, pak se na to vyflakl a vyvinul se do jineho typu, co?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: ještě jsme 4 a 5 nedošli, jedu od začátku a jsme u 2jek!
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: není tu někde takováhle tabulka pro čtyřku resp. pětku? :)
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Jak říkám jsem jasná dvojka :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    GEDI
    GEDI --- ---
    KETHAMINA:
    Já taky ale mě to tu vymlouvají :-)

    QUANTI:
    A kdo ne. . .ať hodí. . . . .čímkoliv :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRUCE: mno, dik :) ja se v puberte citila jako jasna 4ka, detstvi jsem prezila jenom diky svym literarnim pokusum a pocitu, ze by bylo skoda, kdybych umrela :] a kdyz jsem cetla enneagram poprve, rikam si - to je jasny... o neco pozdeji mi doslo, ze jsem svyho druhu intelektualni snob a ze jsem uzavrena, ale je fakt, ze je to vlastne z nouze ctnost, ze se mnou moc nikdo kamaradit nechce a ze to neni tak, ze bych se obesla bez lidi a bez spolecenskyho zivota... ale strach, to je neco, co me vzdycky zaskoci v krizovych chvilich...
    jenomze, ja se vlastne chovam pokazdy jinak. Myslim, ze nemam problem priznat si svoje slaby stranky, ale mam jich tolik :)))
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    ... mno, tak já zatím vycházím jako jasná dvojka ... ale zabývám se tím jen krátce, třeba se to ještě změní ... :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    QUANTI: shodou okolnosti jsem tohle taky prave trochu resila
    tak se ti nad tim muzu zamyslet ;]
    dominujici 5tka muze mit pocit ztraty a odmitnuti z detstvi, a proto kdyz ji nekdo nakeca, ze citit je spravne, projevi se naplno jako 4ka a klady ovladani emoci zahodi, stane se z ni upirek.. kdyby se pak snazila v mysleni vratit z5 :) ale nedokazala si osefovat to klidne intimni prostredi ktere si stavi 5tka, muze se z ni stat neduveriva 6tka, poucena zivotem

    ja sem treba pri cteni 4ky brecela, a pri 5tce citila klid a uspokojeni, sestka je jako vychodisko tech dvou mozna ale v zasade zavrhuji, cili na tebe:
    bud jsi 5 nestranny pozorovatel ktery se i pocity snazi podrobovat analyze aby ho neobtezovaly, nebo jsi uz 6, jakoby zraneny skeptik pln strachu i v situacich ktere nesouvisi s vyvolanymi emocemi, snazici se o neustale vyvazovani ohrozeni, tj je u nej potreba hierarchie a radu, a pokud bys byla 4ka spis nemas problem se zadrzovanim emoci, nebo se strachem jako takovym, ale s tim, ze ti chybi potvrzeni, treba jsi i dobry pozorovatel, ale soustredujes to na sebe (a motas se v kruhu), pokud se citis potvrzena tak nemas problem s citenim; pokud jsi hodne intelektualni myslis si ze jsi 5tka a pokud se u toho vic bojis ale pomaha ti hierarchizace, vychazi ti 6


    docela se to prolina..ale tim ze je to typovy kruh uz je asi napovezeno, ze to ma nejakou posloupnost, ze se jednotlive postoje a strategie prolinaji a ze se clovek pod vlivem zivotnich nutnosti ohyba jak je potreba i sam
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    tak podle testu mi nejvic vyslo u sestky - 7 bodu, ale je fakt, ze vsechny jsem nevyplnovala, bud na me nesedlo nic, nebo oboji ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GEDI: no ja se snazim - a ani po X letech nevim :) nejdriv jsem myslela, ze jsem 4, pak ze jsem 5, ted jsem dosla k 6 :D v kazdy literature se ty popisy v necem lisi a z kazde na me sedi neco...
    GEDI
    GEDI --- ---
    Všimli jste si že vše "vždycky" shrnete do jedné negativní věty? :_)

    Nenašlo by se u všech čísel i něco pozitivního? :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GEDI já to mám stejné. ale to asi nebude to, co Medvídek myslí těmi jistotami :-)
    GEDI
    GEDI --- ---
    Tak já třeba změnu ráda. Naopak "ničí" mě když je všechno stejné.
    Nevadí mi zbalit se z minuty na minutu a vyrazit na výlet čímš dosti drtím svého muže.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: použila jsem odlehčenou formu, charakteristiku:-)
    neber to až tak doslova:-). Chtěla jsem být malinko vtipná.

    1čky mají podobně jako 5 a 9 problémy se změnami. Změna je ohrožuje. Bourá jejich obrany a jistoty (ty smyšlené jistoty).
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    že jsou jedničky puritání, to jest pravda.
    ale co znamená slovo zaprdění? :)
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Loni jsem oslavila Kristova léta. . . .. už jsem velká holka :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: Ahá.:-)

    Když vemu příklad sama sebe...hrozně mě štve , když je někdo nespolehlivý.
    Ve finále, když se upřimně do sebe kouknu , tak nekdy namévruju a uhýbám závazkům, čímž nejsem zrovna představitelka spolehlivosti...asi tak.

    Prostě kdo je bez viny , nechť hodí kamenem.

    A propo Gedi , kolik ti je let?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam