• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    že jsou jedničky puritání, to jest pravda.
    ale co znamená slovo zaprdění? :)
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Loni jsem oslavila Kristova léta. . . .. už jsem velká holka :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: Ahá.:-)

    Když vemu příklad sama sebe...hrozně mě štve , když je někdo nespolehlivý.
    Ve finále, když se upřimně do sebe kouknu , tak nekdy namévruju a uhýbám závazkům, čímž nejsem zrovna představitelka spolehlivosti...asi tak.

    Prostě kdo je bez viny , nechť hodí kamenem.

    A propo Gedi , kolik ti je let?
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Ten co ho praštil měl problém který řešil tím že ho praštil. . . .
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: asi si sedím, na vedení , ale já tomu nerozumím.
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Jedou dva psychiatři výtahem přistoupí cestující a jednomu z nich vrazí facku jak barák o patro víš zase vystoupí. Na dotaz co to mělo znamenat odpoví "To je jeho problém". . . . . .asi tak ? :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A 2 kama je to někdy těžké:-) , ale to s každým typem.:-)

    O 1 čkách se říká , že jsou zaprdění puritání.
    O 2 kách že manipulují a manévrují.
    O 3 že jsou nemilosrdné a kariéristické.
    O 4 že jsou tak pohroužené do své bolesti, že nevidí někdy kolem sebe.
    O 5 tkách je umí být pěkně hnusné a s klidem tě pošlou do prdele.
    O 6tkách že jsou paranoidní...
    o 7že se nima nedá bavit o problémech
    O 8 že jsou brutální až sprosté a živočisné
    O 9 že jsou nahluchlé, rigidní a přiblle se usmívající...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: spravne! :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: no myslím že věkem a zkušenostma, lze na sobě hodně pracovat.
    Když někoho něčím štvu, většinou je to ale JEHO PROBLÉM:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Dám sem podrobnější motivy 2...jen mám dnes vymetený mozek, překnutý do víkendové frekvence...a pospávám.:-) Mruuu.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: jak jinak , hodně čtení pro 9....hodně práce pro 9...:-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: diky za komentar.. ikdyz me staci ten test, devitka na me sedi hezky a studovat se mi to diky mnozstvi jine prace v nejblizsi dobe nechce
    GEDI
    GEDI --- ---
    YMLADRIS:
    Jo Tvé vysvětlení je my blízké.

    MEDVIDEK:
    A co když už je dvojka poučená a ví že tím lidi štve?
    Jinak odpočívám ráda a nemám problémy posedět když je ve dřezu nádobí a to jak doma tak jinde :-)

    VAUGHT:
    Sedmičku tam "taky kus mám" ale s dvojkou jsme si bližší :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: dvojka sebe ladí dle druhého, teda dle toho co si "myslí" že druhý potřebuje...
    I když ve zkutečnosti to vůbev nepogřebuje...

    Příklad ze života: přijede ke mě máti na návštěvu...nevydrží jen tak sedět...hned bere hadr a umývá mi okna, nebo nádobí nebo veme smeták.
    Já ji musím asi 16x říct ať si u mě sedne a jen tak je. Jen tak být? Nepomoct ti uklidit???
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    GEDI: cili mas v sobe "ja mam na rozdavani (energie, napadu, casu, penez, ...)" a kdyz tento pocit zhmotnujes tak ti to dela dobre, jo?

    no asi jses dvojka, ja furt si do dvojkove problematiky pletu svou predstavu, ktera jes asi nejaka mimo
    GEDI
    GEDI --- ---
    YMLADRIS:
    Nevím jak ostatní dvojky ale já jsem intuitivní až za roh :-). Podám pití než si o něj dotyčný řekne. Udělám druh jídla na který má chuť dřív než se vyjádří atd.
    Rozhodně to nemám tak jako že vím co je pro lidi dobré. Řeknu jim jak by jsem to udělala já s tím že je to jejich život a musí si ho žít sami. Můžu poradit nemůžu odžít. Pokud se "nechytnu" jdu od toho lidi nelámu (počkám až k tomu dojdou sami :-))
    Pokud jde o jasné formulace nemám s tím problém spíš mám opačný mluvím rychleji než přemýšlím :-). I když jak stárnu tak se to lepší :-)
    Jako co ta tebe působím? Třeba máš pravdu a vyšlo my to "náhodou"
    Pomáhám protože my to dělá dobře, jsem ráda když vidím výsledky "pomáhání" a nebo proto že není nikdo jiný kdo by to uděla (půjčil sousedce peníze, došel nemocnému na nákup, stáhl film z netu . . . .
    VAUGHT:
    Zní to dobře ale uplněk je svinstvo :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jakou ma ta dvojka hlavni motivaci? proc pomaha? co ma za "problem" ze musi furt pomahat?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    gedi: vubec na mne nepusobis jako dvojka z toho co pises
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: neni to spis treba osmicka, ktera taky rada pomaha, ale po svem, ne empaticky?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    zkusim si zase jeste znova ujasnovat tu dvojku. v zahlavi medvidek pise "dat presne druhym co potrebuji" a "chovani prizpusobuji druhym lidem"

    ja si dvojku porad predstavuji jako sluzebnika, ale ne intuitivniho. Spis takoveho 'ja vim co je pro vas dobry'. cloveka kterej je schopen na navsteve se vnucovat ze umyje okna. casto vidim lidi kteri o druhe maji snahu pecovat ale miji se to, lidem to spis neni vhod (bud je to mimo, anebo dotycny z opecovavanych dela nesvepravne jedince..).

    Pak mam jeste za dulezite, ze dotycny ma velke, opravdu velke problemy s tim, aby fer rekl co chce. On spis ocekava ze to odpracuje a na zaklade toho by ostatni "meli" pochopit. Dejme tomu dotycny nekolik mesicu se stara o nejakou zalezitost a pak ocekava ze 'bude smet' byt s mladymi na Vanoce; ale nikdy to otevrene neformuluje presne.

    je toto dvojka? hlavne to 'vim co je pro vas dobry' mi tam nesedi..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam