• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHIMERA: smarja a chapes ze nejsi jedina jednicka na svete?
    MEDVIDEK: joo, lack of physical activity :(
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK podle testu jsem jednička. ale podle toho, co píšeš, že by mělo rezonovat našim uším, vůbec jednička nejsem.
    já nebažím po dokonalosti, já bažím po tom, aby věci fungovaly. nic víc.
    měla bych si asi udělat test znovu, žeo?
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: byt majitelkou drogerie a neco takovyho mi tam prijit, tak tomu pridam navrch sampon, mejdlo, deodorant, nuzky na nehty, nuzky na vousy, strihac na chlupy v nose a usich a jeste zavolam lekarnu, co maji na vlka :))
    Na binec se taky umim usmivat - se slovy poradek je pro blbce, inteligent zvlada chaos - ale zatim jenom na cizi binec.
    Podle posledniho testu mam stejne bodu v jedna a dve, devitka je o jeden o krok pozadu. Podtyp socialni compliant.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MEDVIDEK: wow! presny.. :o]]]
    a znam jednu 4ku, moje nejlepsi kamoska, tu to taky dobre popisuje :]
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Každý typ má svoje.

    Vše co "rezonuje" naším uším je naše. Vše na co reagujeme a rozhýbává v pozitivním či negativním směru je naše. Vše kam zaměřím energii je mé. Je odrazem nás samotných.

    Pokud by nebylo, prošlo by to kolem nás bez pohnutím brvy...

    Píšu to s ohledem na diskuzi viz . níže a tendencím hodnotit 1čky.
    Serte na jiné typy, koukejte na sebe.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Našla jsem zajímavý pohled na enneagramové typy alias berličky v akci

    * Type 1 The Reformer
    Excessive use of diets, vitamins, and cleansing techniques (fasts, diet pills, enemas). Under-eating for self-control: in extreme cases anorexia and bulimia. Alcohol to relieve tension.

    * Type 2 The Helper
    Abusing food and over-the-counter medications. Bingeing, especially on sweets and carbohydrates. Over-eating from feeling "love-starved." Hypochondria to look for sympathy.

    * Type 3 The Achiever
    Over-stressing the body for recognition. Working out to exhaustion. Starvation diets. Workaholism. Excessive intake of coffee, stimulants, amphetamines, cocaine, steroids or excessive surgery for cosmetic improvement.

    * Type 4 The Individualist
    Over-indulgence in rich foods, sweets, alcohol to alter mood, to socialize, and for emotional consolation. Lack of physical activity. Bulimia. Depressants. Tobacco, prescription drugs, or heroin for social anxiety. Cosmetic surgery to erase rejected features.

    * Type 5 The Investigator
    Poor eating and sleeping habits due to minimizing needs. Neglecting hygiene and nutrition. Lack of physical activity. Psychotropic drugs for mental stimulation and escape, narcotics for anxiety.

    * Type 6 The Loyalist
    Rigidity in diet causes nutritional imbalances ("I don't like vegetables.") Working excessively. Caffeine and amphetamines for stamina, but also alcohol and depressants to deaden anxiety. Higher susceptibility to alcoholism than many types.

    * Type 7 The Enthusiast
    The type most prone to addictions: stimulants (caffeine, cocaine, and amphetamines), Ecstasy, psychotropics, narcotics, and alcohol but tend to avoid other depressants. Wear body out with effort to stay "up." Excessive cosmetic surgery, pain killers.

    * Type 8 The Challenger
    Ignore physical needs and problems: avoid medical visits and check-ups. Indulging in rich foods, alcohol, tobacco while pushing self too hard leads to high stress, strokes, and heart conditions. Control issues central, although alcoholism and narcotic addictions are possible.

    * Type 9 The Peacemaker
    Over-eating or under-eating due to lack of self-awareness and repressed anger. Lack of physical activity. Depressants and psychotropics, alcohol, marijuana, narcotics to deaden loneliness and anxiety.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    CHIMERA: není nenávist k jedničkám charakteristický znak ostatních čísel?

    to nevim, doufam že ne.
    ale já tim trpim taky :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    me se jednou stalo, ze jsem se zahledela do regalu s cisticimi prostredky a delalo me to hodne stastnou.. od te doby si na to davam bacha :))
    ale jinak vazne dekuju za to kridlo v jednicce, protoze ta ma devitka je jen takovej zatvrzelej darebak, loupeznik a potizista ;-)
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Monk by měl radost :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    já nevím, vy děláte z jedniček démony.
    necitýruju nikoho, uklizeno v garáži nemám, na stejně dlouhé tužky (nebo jakékoli jiné věci) umanutá nejsem.
    to všecko, co uvádíte, jsou naprosto nepodstatné věci - a popisovaní lidé (umanutí na nepodstatné blbiny) vykazují znaky psychické poruchy.
    to jako myslíte, že kdo má psychickou poruchu, to je eneagramová jednička?
    (a není nenávist k jedničkám charakteristický znak ostatních čísel? ;))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Omlouvám se, ale tu tabulku ke 4ce dodám...nějak mi to teď všechno dýl trvá, venku je hezky.
    Jak pravil homosexuál Standa či jak se jmenoval ten týpek ve filmu Nuda v Brně..."mám palčivé období"
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: :-))) to je hezké

    Můj letitý opravář vozového parku mé firmy je 1čka.
    Vždycky , když vejdu do jeho dílny...tak hledím s úžasem. Na zdi ma přimontované speciální udělátko a tam zavěšeny různé klíče , šroubováky, heblata...od největšího k nejmenšímu... vytváří to skoro obrazce nebo co---napadlo mě dokonce to vyfotit, protože tohle se fakt jen tak nevidí...
    V "jeho" dílně se z podlahy dá "skoro" jíst:-)
    GEDI
    GEDI --- ---
    KILIAN:
    To už je skoro diagóza :-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    QUANTI: Osobně znám jednu 1, která má v penálu tužky všechny stejně dlouhé. Když jsem se ho optal, co když se jedna zlomí, tak říkal, že zastrouhá všechny na stejnou délku. Pak se také chlubí, že doma má ještě lepší penál - tam jsou všechny tužky nové.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    CHIMERA: 1 od 1 je to jiné. Každá může věnovat pozornost úplně jiným oblastem života. Jedna může sekýrovat celou rodinu a jiná může mít doma bordel, ale v garáži má nářadí naprosto vyleštěné nebo nové.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    QUANTI jako jednička se musím ohradit.
    tohle s touhou po tom, aby vše dokonale fungovalo, nesouvisí. to už je magoriáda.

    u jedniček má spousta věcí větší význam proto, že vidíme jejich důležitost pro fungování dalších procesů (mají smysl). dodávat si peníze na účet, abych částku zakulatil, nemá smysl.
    pěstujeme perfekcionismus, protože MÁ smysl (třeba v práci). popisovaný případ to není.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    [17:04] <woody> jinak si rikam
    [17:04] <woody> ze uz jsem asi fakt uchyl
    [17:04] <woody> pac jsem si poslal na soukromej ucet (x)16,54
    [17:04] <woody> vis proc?
    [17:05] <Quanti> mno
    [17:05] <Quanti> abys mel na jednom z uctu kulatou castku?
    [17:05] <woody> j
    [17:05] <woody> mam ted na (xy) rovnejch X 000

    neni to krasna Jednicka? :)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ještě jedna tabulka tu ke 4 bude jako u předchozích typu.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    V těch charakteristikách, které jsou tady probírány, mi chybí "podstata" typu. Prostě to jádro dole. To co je tady popsáno je jen důsledek a v podstatě jen vnější projevy.
    Bohužel jsem teď hodně zaneprázněn, ale budu se snažit co nejdříve se zde "nahodit" 4.
    GEDI
    GEDI --- ---
    YMLADRIS:
    Nevím jestli totakhle má každá 2 ale já jsem hodně empatická.
    Spíš to mám tak že ten člověk s tím pocitem přijde a já ho "cítím" takže líp vím jak se k němu chovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam