• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KILIAN: 4/5. Mě to přijde pětkový z toho důvodu, že jsem dokázal zachovat chladnou hlavu. Ne že by mi bylo hnusně a z loayality to udělal, ale prostě jsem určitou část svýho vědomí odstřihnul a bylo mi fajn :)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KOMATSU: Ty jsi jaký typ? Já jsem 6 a mám to podobné, ale vidím to spíše, že je to šestkové než pětkové.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    no paráda, pětka je moje křídlo :)
    a někdy se vskutku hodí. v určitých situacích, ve kterých ostatní omdlévají se zaseknu a jsem chladnej jak kus ledu. například moje bejvalka se jednou hrozně zlila a výsledkem byl pos*anej a zeblitej záchod. no nikdo na to žaludek neměl, ale mě tehdy nedělalo problém tam na ní dávat pozor v těch sra**ách a blitkách, aby do nich aspoň nepadala. ani jsem to nevnímal :)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    TRUCE: ok. :-) Měl jsem namysli konkrétní výpověď, někoho kdo to žije. Prostě, aby jsme mohli slyšet konkrétní výpověď, která toho většinou řekne více, než knihy.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    pravdepodobne stres potlaci, odtahne se a pusti na situaci nejakou analyzu
    nebo ve stresu neni schopna citit, jde podle bodu a vyhodnocuje logicky
    protoze je v tom zmatek
    uvedomeni si, ze pod vlivem slozitych a protichudnych emoci neni dobre delat rozhodnuti
    (i kdyz to muze naopak vest k uplne popletenosti, myslim ze cilem petky by melo byt akceptovani citu a pocitu, naucit se jimi ridit)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MONICARDIO: Jak se to projevuje?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tož mám pocit, že 4ky jsou u konce.
    Tak se dáme do 5-tek, do těch "pozorovatelů..."
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: no s rozumnýma dětma to je vždycky těžký
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: hm, Kryštůfek je dítě...takové hodně rozumné dítě...
    neumím ho zařadit.

    Méďa Pu- se mi jeví v mnoha aspektech 9-kově. Spíš v mnoha situacích co prožívá s ostatními. A pak i vztah Prasátko a Pů...takové to partnerství po šipce.:-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NEKDO_CIZI: hm, ja mam sebepoznavaci prozitky, ktery proste nejsou "proskatulkovany", osobne se snazim aplikovat docela osvedcenou rogerovskou metodu: nejdrif empatie, vnimani bez vzorcu (pokud mozno, samozrejme asociativni sit funguje porad plusminus autobus...), potom zapojit emocni slozku a skatulkovej racionalni rozbor az jako treti krok... ale ne dycky mi to jde....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: jo, jo moje oblíbená četba:-)
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MONICARDIO: těší mě :)

    MEDVIDEK: sem se trefil? :)

    QUANTI: nic lepšího mě nenapadlo... ale klasika je určitě taky možnost, možná i TICHO ;)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK:
    u medvídka Pú mám pocit, že není úplně definován a představuje "nehotovou" osobnost alias dítě

    btw - a co Krištůfek-Robin???
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DARJEEL: myslím, že ne - vzhledem k tomu, že mám za sebou několik "prožitkových seminářů" zaměřených přímo na enneagram - proto jsem svou poznámku směřovala sem.
    Co se typologie týče - nemám pocit, že by bylo vhodné tipovat v testu, ale poznat svůj vlastní typ na základě prožívání i třeba modelových situací......
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Což mi připoměla naprosto skvělý příměr enneagramu příběhu a to je Medvídek Pú...
    takže zvířeátka v akci Alias

    Pu je 9.
    Prasátko 6.
    Králík 1.
    Tygr 7.
    Ijáček 4.
    Sova 5.
    Ru...asi 7.
    Klokaní matka 2.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: a ba jo, asi máš pravdu... představuje v mých očích i onu starostlivou ženštinu, s kuřivem, dobrým jídlem a přísunem "kvalitních magických holí"....:-))))))))))....

    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Já vidím stařenku Ogovou jako výraznou 7.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NEKDO_CIZI: tohle auditko je o zamereny na jeden druh typologie osobnosti, to ze je sebepoznani primarne o primem zreni a ne o vyplnovani testu je vec jina, proto se ptam, nespletl(a) sis auditko?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BANSHEE: no jezis, malem jsem zapomnela. Eventuelne frisbee. Kurnik, zase bych si sla "zasportovat" :)))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DRAGEL: bylo to myšleno trochu jinak - učitelem je každý koho v životě potkáme - nemusí dělat rozmáchlá gesta a citovat Budhu......
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DARJEEL: tomu nerozumím??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam