• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: v tom máš taky pravdu.

    Upřesnění:
    mužská 5 a mužská 9 si jsou nejpodobnější
    ženská 2 a ženská 9 si jsou nejpodobnější

    dále jak uvádí KILIAN.

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: vsak to mas taky znat, kdyz mas kridlo v devitce ;)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: To by bylo asi docela zajímavé takový batoh sestavit. Ale "hněv", ten mám proklatě blízko k povrchu. Jinak jednání moc neřeším, jednám podle svého a jednání ostatních příliš nechápu, zejména když to jejich jednání není přímé.

    KILIAN: Tak já jsem trochu rebel, mám svoje cestičky, kterýma chodím. I když mám ráda nekonfliktní prostředí a tak s dost lidma vyjdu. Jen si prostě kolem toho jejich systému najdu tu svou cestu a když to nejde kolem, tak i napříč.

    Asi bych se klonila k té pětce s křídlem do čtyřky. Ta devítka mě hodně zmátla. Asi tou podobností a taky díky tomu, že jsem v posledních letech byla mimo své zaměstnání, hodně jsem se věnovala emocím, duševnu, vztahům a tak. Analytické myšlení, i když jsem ho také používala, tak bylo spíše ve skrytu a někdy jsem je i doložila, protože jsou i věci, které nemají řešení v tomto směru, je na ně těch informací stále málo a stále něco chybí nebo je to příliš nejasné. ... Osmička mně přijde taková lákavá, pohodová, to by mohlo i být na ten bod uvolnění. Nevím, co s bodem stresu, sedmička je pro mne poněkud neprůhledná z toho, co jsem zatím četla.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KOMATSU: Zapoměl jsem napsat, že 9 to "dělá" pasívně.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KILIAN: ta devitka mi sedi spis na dvojku.. začínam v tom mít hroznej gulášššš
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN:
    Shoda 5 - 9:
    Oba typy špatně vnímají tlak okolí. Nemají rády konflikty.
    Rozdíl 5 - 9:
    9 je závislá na ostatních, chce dobré vztahy, obětuje všechno, přizpůsobuje se.
    5 na ostatní kašle, nepotřebuje je, nenechá si šáhnout na soukromí, vzdoruje.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: :-))), představ si batoh (člověka) v tom batohu hrabeš a bereš do ruky jednotlivé věci, které potřebuješ k trampování...a až uplně dole pod zmuchlanými ponožkami nachází 9 svůj "hněv" = životní sílu.
    3 tam najde své "emoce". A 6 tam najde svou "jistotu".

    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Metaforicky :-)
    8 jde s tou energii břicha ven, 1 zase dovnitř a 9 ji nemá.
    2 jde s tou energii srdce ven, 4 zase dovnitř a 3 ji nemá.
    7 jde s tou energii hlavy ven, 5 zase dovnitř a 6 ji nemá.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN: To je dobrý teda, ztracené břicho, to se běžně neříká. :-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN: Sice břicho má třeba orientaci na jednání, ale vždycky ten středový typ (v tomto případě 9) má s tím centrem problém. Prostě ta 9 tu energii břicha ztratila. Analogicky 3 ztratila "srdce" a 6 ztratila "hlavu".
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SHEEN: Aha, ale teď koukám, že 9 má centurm břicha a je tam napsána orientace na jednání. Tak to fakt nevím, jestli bych našla. Emoce nebo myšlení, to jo. Ale to jednání ... co si pod tím asi představit?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN: Hmm, mám s tím rozhodováním problémy, zejména když jsou tam nějaká rizika. Ale zase někdy se rozhodnu ihned, prostě tu situaci vidím a vím, že to je přesně ono, pak je to okamžité rozhodnutí.

    Jaké jsou zásadní rozdíly mezi 5 a 9?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: to co píšeš může být, když se nad tím zamyslím.
    Pak je to o tom, dle mě do jaké míry si člověk vidí za ty svoje "masky".
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: proč by ne? čtyřka a sedmička mají k sobě v určitých ohledech docela blízko... někdo si touhu po požitcích může vyložit jako touhu po intenzitě a naopak...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: myslím, že to jsou dva protiklady absolutní 7 a 4
    nerozumím moc tomu jak se můžeš cítit 4 a zároveň 7
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    spíš na nás sedí 4-7; ale jelikož sem sám taky dost 4ka tak pro to mám pochopení - pro tu sebelítost, "já chudáček, já to mám nejhorší, všichni se maj líp"... :-) její 3ka je ted trochu oslabená (nevzali jí na vytouženou školu, tak se jí zhroutil sen a ambice a sebedůvěra dočasně pohasly)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: v minulem rezimu se ale lecila bezne a neni to ani tak davno.. toz tak


    ALBERTO: zacinam rozumet sedmickam :) diky
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    ALBERTO: Vztah 7-4 bude mít tyto třecí plochy:
    4 bude pro 7 příliš temná, 7 bude mít pocit že ji 4 stahuje do bolesti.
    7 bude pro 4 příliš povrchní, prostě pozlátko a žádná opravdovost.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ještě k tomu napíšu dodatek..k tomu vztahu...později . Mám práci, která nestrpí odkladu.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: :-) život, přináší příležitosti , tak ať si vyzkouší víc věcí co ji sedí:-).

    Za předpokladu že jsi 7 a ona 3:
    U tohodle vztahu předpokládám, že pro okolí budete párem , představujícím oslňující dvojici (máte to jako typy v popisu práce).
    3 podle všeho si neustále hledá činnosti a nové aktivity, aby nebyla v zajejí emocí. To pro 7 představuje zajimavý "materiál".:-)
    Myslím, že tento pár si může dopřát mnoho volnosti, má hodně energie a rádi trávi čas vnějšími aktivitami.
    Třecí plocha nastává v pohledu na svět. 3 chce konat, dosahovat cílů. 7 její striktní postoje a cíle připadají nudné časem. 3 zase 7čkovký postoj jako nezodpovědný a lehkovážný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam