• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: jaký "Vy vědci"???? takže se o stole stejně nic nedovím??? hmmm ano mám posunuté myšlení - ač to uznám otázku to stále neřeší :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jenže vy vědci máte prostě posunuté myšlení, přiznej si to:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: zajímavé. A k těmto typům jsi došla na základě jakých vyhodnocení?:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: a to ani nemusíš chodit na nyx, aby se takoví - lidé našli...
    WIZZ: ty jsou moc drahý :-)

    minulý týden jsem byla na 4 denním semináři o lékařské etice .... bylo to velmi poučné .... krom různých směrů myšlení, etiky a morálky byl vrcholem seminář o čtyřech dohodách .... ten pán je neuvěřitelný - povoláním je psychoanylytik a teoretik (nejspíš všeho) .... nakonec to vyznělo si takhle: "do jedné ruky uchopte čtyři dohody přidejte vodu, zkuste podle toho žít a musíte se tím všichni řídit......"
    taky tam padla skvělá myšlenka - někdo z přísedících bušil do stolu a říkal - tohle je přece stůl nezávisle na způsobu myšlení. ....
    Teoretik mu odpověděl - to Vám přece říkám celou dobu pane kolego a Vy pořád tvrdíte, že to jsou atomy a molekuly....
    Nedalo mi to zeptala jsem se zda se náhodou nejedná o stůl a současně o atomy a molekuly, kusy dřeva, kovu atd. - nějak moje otázka zanikla a tak nevím jak to s tím stolem vlastně je
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    WIZZ: no možné to je, v jiných diskuzích občas na svou diskuzi o enneagramu narážím. A jak jsem již psala , jsou tací co jsou na enneagram česnekem, svěcenou vodou a ulitou kulkou olova...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: navíc jsem silně sociální.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    WIZZ: ty jsou v posilovně nebo na poradě a nebo na sobě někde makají:-) - trojky nemají čas plkat na nyxu:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: A na co bys mě tipla?:-)

    Mě to baví pohrávat si, vytvářet jiné pohledy na věc, kombinovat, zamýšlet se.
    Enneagramová diskuze je součástí mé vnitřní vize , prostě jsem se rozhodla to projet a konám dle toho. Mě prostě vysoce uspokojuje dělat něco pro lidi.
    Myslím, že mě v tom podporuje to , že moje máma je 2jka. Mám z rodiny naučený silný vliv empatie:-).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: kez by ;)

    ja mam v sobe proste od detstvi takovej rozpor - na detaily jsem puntickar, ale na vetsi veci bordelar... vsechny pastelky jsem musela mit srovnany podle barev, lentilky jedla po sadach, vzdycky jsem mela propisku navic (a gumu, nuzky, papir na psani v takovy svyho druhu kapezetce), ale muj pokoj vypadal jak po vybuchu...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: :-) Červený trpaslík je dokonalý seriál...
    mě napadá, že jako 9 se prostě umíš přizpůsobit situaci a okolnostem...a taky 9 jsou docela učenlivé a když se něco naučí , tak to může učit i okolí..pořádkomiluvnost apod.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (nicmene, jsem bordelar a urcite nemam kominky a medaile za triletou, sestiletou, devitiletou a dvanactiletou sluzbu jako Rimmer... snazim se byt na vsechno aspon teoreticky pripravena, ale primarni je nejspis porad P)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: praveze Lister forever :DD pri Trpasliku jsem byla nadsena, ze je nekdo jeste vetsi cune nez ja .) jenomze to, ze k tomu mam blizko, vlastne moc nekoresponduje s tim, jak ziju, snazim se aspon nejak se zajistit vuci nepredvidatelnosti. Kdyz nemam na ucte dostatecnou rezervu, jsem nervozni, vzdycky s sebou taham destnik... nejspis pusobi to kridlo jednicky, nebo nevim. Ale fakticky, u sebe to nepoznam. Mnoho vlastnosti Pcek me irituje a Jcko se mi zda jako svazujici :D
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak jsem se povrtala ve svém typu a vychází mi v testech INFP(J) - INFJ(P) tak se asi někde překlikávám.


    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Podle Medvídkova diagramu, P odpovídá 7čce, zatímco J 1čce.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Mnoho vlastností Pček Jčka iritují. Pčkům se naopak Jčka zdají jako svazující. Judging označuje Jung za racionální /dominatní funkcí musí být myšlení nebo cítění, což jsou soud vytvářející funkce/, zatímco Perceieve za iracionální (vládne intuice nebo smyslové vnímání, které nehodnotí, jen vnímají nebo tuší, co je). FJ tedy je citový typ, ale judging, cítění má pro něj velmi praktický a racionální význam: říká mu, co pro něj má hodnotu. Perceive typy mohu mít problém utvořit si nějaký vlastní pevný názor, preferují otevřená vrátka. Judging typy naopak své názory těžko opouštějí.

    Dalším kriteriem je selektivita vnímání. Judging vnímá jen to, co odpovídá jeho názorům a to ostatní je pro něj jen informační šum a jakoby skoro nevstoupí do jeho "mozku" - vybere si co ho zajímá na tom, co slyší, co považuje za postatné, zbytek ingoruje. Percieve vnímá celek, vše co slyší, ale může mít potíže diskriminovat, co je podstatné a co není.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    P a Jcko se dobre pozna na cloveku, snad i lip nez extroverze-introverze. J ma rado řád a plánování, rád řeší problémy a jde do nich. Pčko naopak proplouvá jak se dá, problémům se vyhýbá a dává přednost tomu, co život přinese, počítá s principem neurčitosti a nepředvídatelnosti, takže mu naopak dělá problémy nějakým závazkům dostát. Vztahy mezi P a J pak vedou k typickým konfliktům, které jsou velmi podstatné. Jčko je přizpůsobivé vůči životu do té chvíle, než se stane něco nepředvídatelného, co ho zaskočí, co mu veme všechen vítr z plachet. Pčko má zase problém udělat si v životě pořádek a zorganizovat si ho. Když se setká P a J, Jčko by rádo nepořádnému Pčku organizovalo život. Typickou ukázkou je Rimmer a Lister v Červeném Trpaslíku. Rimmer = Judging, Lister = Percieve.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    podle ceskyho testu mi vyslo INFJ, ale kdyz si ctu JxP, tak mi vychazi P... takjanevim :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: todle mě docela zarazilo...že 9 hledají povětšinou rozruch (i když vlastně když jdu hlouběji, v lenosti v té nehybnosti , potřebujem podněty zvnějšku - neb vlastní nejsou.) To smysl dává !

    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: fakt je to kuášný a dobuý :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Typ 8 - extrovertní a shodný s typem 3 .
    Podobnost s 7 a 9 po křídle, také podobnost s 1ničkou (záhada pro mě tak trochu).
    Možné vysvětlení vidím v "nasazení" kterého oba typy jsou schopny.

    Typ 9 - převážně introvertní, podobnost v křídlech 9 a 1, 9 a 8, v cítění se 4kou,
    a výrazná podobnost se 6tkou po šipce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam