• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: poteseni? :) Tak to je skoda, ze nejsem dvojka :) Vest to tu nechci, jenom obcas neco prelozit, at se cvicim v anglictine.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: mozna osum popira svou zranitelnost tak, ze ji az sama nevidi, ikdyz ji ma pod nosem.. potrebuje na ni zapomenout az zapomene na jeji vyznam..
    jestli se mylim, tak se budu muset jit zahrabat.. ale nebyla to ta vesela poznamka o osmicce jak bije soka a s radosti ho pozoruje jak se hrouti, co Te tak najezilo? neni tohle ten duvod a bolest, proc se zaviras do hradu? jestli ne, tak jsi ctyrka, a jestli jo, tak bys mohla vedet, ze ta bolest znamena, ze mas dobre srdce. Take it easy. Me radis, ze si mam do zivota pustit slunce a sama si ho nedoprejes, co? :-))
    Ty nejsi ctyrka, jsi prilis pevna a rozhodna v tom, co chces ve vztazich, aspon jak Te znam ;-)

    (a to co me ted prijde majznout bude jezek :D )

    slibuju, ze tyhle rozbory uz delat nebudu, jenom se na to proste uz nedalo dal koukat
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Takže ID BAGHICEK se nabídla (k mému velkému potěšení) , že mi pomůže s vedením této diskuze.
    Je nacucaná informacema z ennea semináře a problematice se věnuje už nějakou dobu, tak věřím , že tím táto diskuze získá další rozměr:-).

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (...)

    Stupne vyvoje osobnosti - typ 8 (sedmicky snad prominou :) )

    Zdrava osobnost
    1: Stava se zdrzenlivym a slechetnym/velkomyslnym, milosrdnym a shovivavym, osvojuje si odevzdani se vyssi autorite. Odvazny, ochotny dat se do vazneho nebezpeci, aby dosahl svych vizi a ziskani trvale autority. Muze vykonat skutecne hrdinstvi a dosahnout historicke velikosti.
    2: Sebeprosazujici, spolehajici na sebe a energicky: naucil se postavit se za to, co potrebuje a chce. Dumyslny, "muze delat" osobni reakce a soucitne vnitrni vedeni.
    3: Presvedcivy, autoritativni, panovacny: vyhledavany prirozeny vudce. Prebira iniciativu, dava veci do pohybu: vitez, poskytovatel, chrani a je cestny, svou stabilitou (silou, intenzitou) strhava druhe.

    Normalni stav
    4: Staci si sam, financne nezavisly, mit dostatek zdroju je dulezitym zajmem: stava se podnikavym, pragmatickym, "neotesany sveraz", cachruje. Riskuje, tvrde maka, popira sve emocni pozadavky.
    5: Zacina ovladat sve prostredi vcetne ostatnich: chce citit ze ostatni jsou pod nim podporujic jeho usili. Naparuje se, je vychloubacny, energicky a roztahovacny: "Boss" jehoz slovo je zakon. Pysny, egocentr, chce predepsat svuj postoj a pohled, bud nevidi druhe jako rovne a nebo s nimi zachazi s respektem.
    6: Je velmi bojovny a strachem si vynucuje svou cestu: konfrontujici, utocny, vytvari nepratelske vztahy. Vsechno je testem postoju, nikdy se nevzda. Pouziva hro(z)by a odvety aby dosahl podrobeni si ostatnich, k zabraneni v prevaze ostatnim a k udrzovani je v nejistote.

    Nezdrava osobnost
    7: Vzpira se vsem pokusum o kontrolu, stava se zcela bezohlednym a diktatorskym, "prilezitost dela pravo". Zlocinec, psanec, odpadlik, podvodnik. Kruty, nemoralni a potencialne nasilny.
    8: Vytvari sebeklamne predstavy o sve moci, nepremozitelnosti a schopnosti triumfovat: velikasstvi, pocit vsemocnosti, nezranitelnosti. Bezohledne se pre-rozpina.
    9: V nebezpeci muze brutalne znicit vse co nesouhlasi s jeho umyslem nez by se vzdal. Mstivy, primitivni, vrazedny. Sociopaticke sklony. Odpovida osobnosti s antisocialni poruchou.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    DRAGEL: ze se nestydis takhle slapat do kurich ok, darebaku! :-)

    MONICARDIO: jsem se mazla nez mi doslo, co si tu vy vosmy spolu pecete.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MONICARDIO: Ten ježek by seděl :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Jen sem dám link na tabulku sedmiček, abychom věděli, kde jsme to skončili.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Já teda s tou sedmičkou nějak nevím, jak na tom jsem. Takový je to pochybný.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CAMAEL: Jogínka je sedma jak vyšitá:-)
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    Když ona se jiná sedmička než já vůbec neozvala a já se tak těšila, že si popovídám s někým na stejné vlně :-(( Ach ach...
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    Tak jsem si myslel, že se tu budou sedmičky mlsně převalovat a užívat si svého výsluní, abych pochopil, jejich požitkářství a ony si to nechávají pro sebe ... škoda
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    SHEEN: Osma ráda bojuje v podhradí, aby dobře viděla do tváře svého soupeře, jak se pod jejími údery hroutí k zemi :-)))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    DRAGEL:
    MONICARDIO: A já chcu být taky osma, abych se nemusela schovávat v tom hradě pořád.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: ja vol:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: doprdele:-) pyšné bývají především 2ky:-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MEDVIDEK: Jen ať se obhajuje, proč je to co je ne? Není to taky sebepoznání? ;-)

    MONICARDIO: Nejde ti, aby jsi se jen tak vzdala co? OSMIČKO!!! ;-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MONICARDIO: Jo, chválím, taky mám rýmičku, portské bych si taky dala a narozeniny mne čekají za chvilku. Takže vlastně pohodička, když Tě tak poslouchám. No fajn, po tom dně minulých týdnů ...
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: A pořádný vroubek.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A ve finále chlebíčky, ženy, víno, zpěv můžem udělat i tak:-)....

    Však tu máme jeden vroubek-srazový.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Kušujte tady s tipama....
    Lehké napovědy nejsou od věci, ale říkat druhému co je, vždyť přijde o zábavu poznávání sama sebe:-).

    A ona to je zábava vidět své nectnosti, cnosti , dary i neřesti:-)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam