• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    SVA
    SVA --- ---
    _JOAN_: hm, nektery veci se s clovekem tahnou...jasan!!!
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    SVA: jasně, ale to se s tim nevylučuje. Můžeš být "harmonickej" jedinec danýho typu nebo sklouzávat do negativ toho typu. Ale už ho máš ušitej do konce života...řikam to doufasm dobře?! :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: tak dobre, budes nejvetsi oficialni a sovicka tajenej.. :-))
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    MEDVIDEK: jo, tak tim se to castecne vysvetluje
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Já se směju ve skrytu pěkně.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Myslím, že ano... Já jsme totiž ještě většího mne žádného v reálu nepotkala .-))))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    mam podezreni, ze jsi vetsi smisek nez ja.. ale jeste pockam se zaverem :-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: hhihihihihihihihihhi :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: Dumam, jak je na tom jednicka..

    Jednicka pomaha, protoze si lidi maji pomahat a tak se snazi davat lidem to, co potrebuji.
    Miluje, protoze to se ma a je to spravny. (Ikdyz nekteri zly jazykove tvrdi, ze nenavist je uprimnejsi)
    Nasloucha, protoze a) chce si uzivat a vychutnavat energii milovaneho cloveka, b) aby se mohla vypovidat, protoze je pry zdravy za den nakecat aspon 3000 slov.

    :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ten test se proste zblaznil.. :-))
    Typ Body
    1. 4
    2. 4
    3. 4
    4. 3
    5. 6
    6. 4
    7. 4
    8. 8
    9. 4
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Omlouvam, ze ze jsem tu nejaky cas nebyla, mela jsem moc prace a nemohla tak vybrat vsechny uplatky (KIM13) :D))
    SVA
    SVA --- ---
    _JOAN_: ale chybama se clovek uci prece, ja jsem si dost veci uvedomila a tak jak bych automaticky zareagovala kdysi, uz nereaguji..
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    PSYKO: no taky sem slyšel, že se nemění. Každopádně je to jen část tebe...něco jako nezměníš přirozenou barvu očí. Takže pohoda :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    PSYKO: enneagramový typ je neměnný. Tím čím ses stal v dětsví tím zůstáváš po zbytek života. Ovšam zas tak limitující to není. Neboť když se jako typ "probouzíš" začneš vidět a vnímat široce. Tzn. dezintegrační mechanismus tvého typu se rozvolňuje a nemá už takovou moc.
    No a co se přesídlovaní týče. Můžeš být v typech po šipkách a nebo můžeš mít hodně silné křídlo a pak vlastníš energii typu z křídla.
    To je hodně individuální.
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    _JOAN_: Muj pocit z toho, co jsem rozhodne neni prvni.. Cetl jsem nekolikrat enneagram od R. Rohra a z toho jsem si udelal zakladni predstavu..

    taky by me zajimalo, jestli je enneagramovy typ v zivote nemenny, nebo muze osobnost v tom cyklu trochu "cestovat"?
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    PSYKO: ten test bych moc vážně nebral. Stejně jako svůj první pocit z toho, co jsem. Myslim, že prvě si člověk přiřadí co by chtěl bejt. :-) Navíc asi chvilku trvá, než jednotlivý typy tak nějak pochopí...
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    vzdycky jsem si myslel, ze jsem vykoupena devitka, ale udelal jsem si test a vysla mi 6, navic podle MBTI jsem ENFP, tak se to jen potvrzuje.. to jsou mi novinky
    Typ Body
    1. 4
    2. 6
    3. 6
    4. 7
    5. 7
    6. 9
    7. 8
    8. 7
    9. 4
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Omlouvám se k tabulce se dostanu asi až zítra.
    Dnes příletěl můj bratr po 2.5 roce z Irska :-)...nicméně myslím na to tady!
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MIKAEL: Kde se kdo našel... viz tabulka v záhlaví (nahoře).
    MIKAEL
    MIKAEL --- ---
    Medvídek: díky... ad 1 a lhaní: enneagram popisuje dobře vnitřní motivaci a strukturu osobnosti, chování je pouze projevem - lhaní je chování motivované různými důvody. 1 má silné vnitřní normy, nicméně je otázkou, zda lhaní je obecně touto normou či zda není v konfliktu s jinou vnitřní normou, třeba neublížit druhým tím že řeknu celou pravdu, protože není správné druhým ubližovat - tzn. neřeknu pravdu či ji zakryji, tudíž lžu?
    Na osmičku se těším, mám tatínka osmu:-) snad to budu stíhat přispívat do diskuze, zajímá mě to. Ty ses našla/našel kde?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam