• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Každopádně, z Prahy se stává dost město na hovno...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    NE7RA: v tomhle případě to schvaluji, protože není nad to, než s nimi takhle vyčůrat. Bohužel, dost záleží na lokalitě, pokud tam nebydlí někdo, kdo tě bude chtít udávat. Věřím tomu, že v nějaké postraní uličce tě moc nekontrolují...
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ale k zonam - pres deset let bydlim na Vinohradech (Groebovka, Korunni, Italska atp.) bez trvalyho bydliste. 7 let jsem parkoval na hulvata po modrejch - listky jsem zahazoval - platil jsem v prumeru 2 odtahy a 3-4 pokuty rocne. 3 roky mam garaz kousek ve Vrsovicich (1.500 mesicne). Takze je fakt na kazdym soudruhovi, jak se tim necha nasirat :) financne je to nejspis jedno :)
    RALI
    RALI --- ---
    THE_MIRACLE: nebo pres mesto jen v plysovych navlecich na kolech, aby se snizila hlucnost a nevozili z venku spinu a prach, pochopitelne tomu prizpusobit i maximalku tak na 5 km/h, bo ta plys proste nedrzi :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KIE: To nic neřeší, už takle jich tam bylo minimum, a jel tam jen ten, kdo měl ve vnitřní Praze koncovou stanici.
    RALI
    RALI --- ---
    KIE: uz vidim kamionaka, kterej dobrovolne jede do centra, aniz by tam mel nakladku/vykladku. :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Tak přemýšlím, jestli na obci taky nenavrhnu zákaz vjezdu nákladním autům... a nebo všem nerezidentům...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    NE7RA: jo. a i pro chodce.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    THE_MIRACLE: ... a vydaval jenom povolenky. za prachy.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    KIE: Já bych zakázal vjezd všem a všude.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DANYSEK:Přesně, když sem koukal ma začátku roku na návrh rozpočtu pro naše město. Docela mě překvapila suma z pokut která je naplánovaná jako příjem města pro letošek. :(
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    THE_MIRACLE: obecni kasicku je treba naplnit... za kazdou cenu.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HAMSTER: Takže platí zkrátka to, že jakmile je to kombinované s modrou nebo čistá modrá, tak tam lze zaparkovat jen mezi 6. a 8. hodinou ranní. Jo a myslím, že někde je napsáno, že kdykoliv je možné tam zaparkovat na 3 minuty...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Ten mor je fakt všude...Normálně to nacpali i do ulic, kde jsou rodinné domky a v podstatě nikdo tam neparkuje a navíc je to dost daleko od všeho, aby tam někdo kdy parkoval. Tohle je fakt vrchol buzerace.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    NEJVICLEF: Pokud je to kombinovana nebo modra zona, tak smula. Legalne se da parkovat na Zlicine... :-)
    NEJVICLEF
    NEJVICLEF --- ---
    Moment, tak ja myslela, ze ty vsecky zony platej po-pa od 8 do 8 nebo kolik to pisou na tech cedulich a pak je to jedno, takze kdyz za mnou prijede nekdo v deset, tak zaparkuje uz v pohode kdekoli. A ono teda ne? Ja uz tomu teda nerozumim. A jakej je teda legalni postup, kdyz za mnou prijede nekdo na celej vikend? To je blbakov, fakt.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SAMOUT: Co bysme pro turisty neudělali, že? Je mi z toho na blití, ničí to Prahu a ještě se jim ustupuje, protože prachy....
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    A když už by ty zóny tedy musely být, tak bych to udělal nějak takto:

    Centrum + širší centrum Prahy jedna zóna a poplatky řádově takto:
    místní (rezident, majitel nemovitosti): 100,-/ročně
    pracující a bydlící bez trvalého pobytu (podnikatel s provozovnou v Praze 2. a každé další auto): 2000 - 4000,- ročně (tihle lidé totiž také platí ve městě nemalé daně, byť nepřímo)
    návštěvníci: 20,-/hod, 24 hod třeba 150,-, týden 1500,-, měsíc 3000,-, rok 12000,-.

    Z vybraných peněz by se zvyšovala kapacita a kvalita P+R, která by byla pro držitele kupónu MHD zdarma.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    SAMOUT: Tady jsem zcela logicky proti. Mně vadí tohle kastování obecně. Proč bypřespolní nemohl zadarmo zaparkovat v Praze? On tam není proto, aby zabral parkovací míst. Buď tam pracuje a tudíž tam platí nepřímo daně (pokud ne, tak to není jeho chyba) a nebo tam jde utrácet peníze (kultura, nákupy atd.). Kdyby se ta miliarda, co stálo to rozšíření použila na záchytná parkoviště a jinou formu podpory MHD, tak by nebyly ty zóny potřeba vůbec a byli by spokojení všichni. Tvůj pohled je podobný, jako když ti řeknu, že naší obcí vede hlavní silnice. Taky mě serou ty tuny aut, co tu projedou. A z Prahy je jich dost. Mám tu vybírat poplatek za průjezd? Proč pořád něco omezovat, zakazovat... Nebylo by lepší udělat takové kroky, aby se to ani zakazovat nemuselo?
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    VIRTUALVOID: soukromé... o co jde?

    FORTRESS: viz: ADMIX

    HAMSTER: fenomén modrní doby, (uvědomit si a) přiznat si chybu.. neexistuje!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam