• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: Nás tenkrát normálně pustili dál bez přední spz, akorát nám dali pokutu.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    MVEK: Zjednodušeně řečeno nemůžeš nouzově dojet s autem, které by neprošlo technickou. Což by auto bez RZ nebo s nečitelnou RZ neprošlo. Takže ne, bez RZ nemůžeš. Hledat logiku v obecně závazných předpisech je sice možná dobré hobby, ale je sísyfovská práce.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MVEK: To vis, kdyz jedes bez znacky, tak te nemuzou merit radary, coz je utok proti statu a tudiz terorismus.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PHAILO: Takže u SPZ nikdy nebylo dojetí jako i jiných závad, které neohrožují?
    Protože je to děsně logické, že s naloženým autem (a to nechci vymýšlet extrémy, které jsou nepravděpodobné, ale přesto se určitě někdy stanou) zastavený sto padesát kilometrů od domova odstavím auto v odstavném pruhu dálnice (aby mi ho navíc někdo naboural), nebo budu shánět předražený odtah (a je otázkou kam, aby to nebylo drahé až "domů") třeba o víkendu.

    Což o to, dá se přišroubovat SPZ, ale na to jsem dodnes neviděl dostatečně důvěryhodný výklad, jestli mohu, nebo tím poškozuji SPZ, a tedy také nemohu (a stejně to radši udělám).
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    WYMA: To nebude.
    WYMA
    WYMA --- ---
    PHAILO: nesouhlasim. zavineni ano, stejne jako u jakéhokoliv prestupku. k tomu bude stacit jiz to, ze ridis auto s upravenou rz.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    PHAILO: Vim že Ramer může fungovat i v pasivním režimu, ale co jsem potkal ty naše tak měli vždycky zapnuto aktivní měření a byli slyšet na kilometr :)
    SPM
    SPM --- ---
    PHAILO: A zrovna dost často s tím straší na magistrále...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    FORTRESS: Pozor na to. Asi pred pul rokem nafadovali ty nove Octavie (bylo jich asi neco pres sto), ktere jsou v civilnim provedeni. Ty maji jak rammer, tak usekove mereni. Sly do kraju. Vetsinou ale v praxi vyuzivaji rammer.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    HANZO: Jojo je jich víc, navíc maj motopolcam i na některejch motorkách. Musí člověk dávát pozor kdo se na něj lepí. Naštěstí je rychle opotřebovávaj a občas nějakej vysekaj. Doufám že přejdou kompletně na ramer 10C
    HANZO
    HANZO --- ---
    FORTRESS: já je teda pravidelně potkávám na hradecký tam jezdí často.

    Co se týče značky... Když máš ojetý auto, vždycky to můžeš svést na předchozího majitele
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    ADMIX: Jojo naštěstí v našem kraji žádnej polcam nejezdí. To maj jen passaty hlavně na D1
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Me pobavilo co rikal kolega, tady policajti meri prumernou rychost, takze za tebou jedou treba 5km, a kdyz zpomalis, tak te pak nezastavi, nebo ti jen vysvetli, zes jel nekde moc rychle :))
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FORTRESS: No jediny na co to nepomuze je, kdyz se na tebe povesi policajti zezadu, ale oni za tebou musi chvili jet, ne? Takze kdyz se na tebe povesi podezrely auto, tak holt zpomalit :)
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    PNXNTDD: Mám oboje ve všech autech. Zatim cajk. Nepomáhá to leda na pol-cam
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    WYMA: V tomto případě by muselo být prokázáno zavinění. V podstatě reálně lze jen v případě, že se k tomu přiznáš.

    MVEK: Technicky vzato pokud budeš po zastavení pokračovat v jízdě, když už o chybějící značce prokazatelně víš, to máš jasné. Takže netřeba nic zakazovat a je to tak odjakživa.

    PNXNTDD: Používáme řadu let.

    PNXNTDD: Tak to tě natáhli. Je to tam buď za plnou, anebo se přestupek nestal.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    ADMIX: To se nám stalo a bylo to za litr.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    ADMIX: Co jsem četl, tak ty reflexní spreje nefungujou vůbec, kdežto nálepky jo.

    BTW: Antiradar někdo používáte ? Nemyslím rušičky, ale detektory radarů.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Pletu se, nebo právě v tomhle roce zpřísnili tresty, že snad mohou i zakázat pokračování v jízdě nebo hůř při chybějící (jen jedné) značce?
    WYMA
    WYMA --- ---
    ADMIX: musis to proste ukecat :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam