• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    SM3: mozno keby si sa viac pozeral do spatakov tak ta nikto nevybrzdi :)
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    SM3: Použít můžeš. Ovšem mohlo by se ti stát, že pokud nebudeš "zas tak moc brzdit", udělá se znalečák. Bude-li závěr takový, že by se to bývalo nechalo ubrzdit, bude to problém.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SM3: a máš aspoň nějakej hezkej rám, aby sis nevomačkal plechy...?

    Jinak zkušenosti nemám, ale zkus dotaz na dfens9@seznam.cz ;)
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    SM3: natocit cely prubeh, viditelna spz, idealne jeste svedek spolujezdec..pak muzes..
    JOPS
    JOPS --- ---
    SM3: netusim jak moc to dneska plati, ale pokud jsi chtel kameru pouzit jako dukaz, tak musela byt hlasena na UOOU. Jinak kamera za sklem je "nelegalni", protoze natacis osoby/auta, od kterych nemas povoleni.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    SM3: Těžko říct no, kdybys to měl natočený, tak by se to nejspíš nějak uhrát dalo, ale stejně typuju že by ti benga řekli něco ve smyslu "Co neubrzdíš, to neukecáš..."
    SM3
    SM3 --- ---
    Řešil jste někdo s fízlama/přestupkovym/soudem, že vás někdo vybrzdil a vy jste do něj vletěli? S tím, že jste to měli natočený. Docela by mě zajímalo k čemu by došli? Párkrát se mi tohle stalo a mam příště 100chutí nebrzdit tak moc a tomu zmrdovi to trochu zmuchlat, tak jen přemýšlím, jak by se na to tvářili...
    Snad by logicky měli dojít k nějakému ohrožení, přestupek proti plynulosti dopravy, nedodržení vzdálenosti apod.?
    SPM
    SPM --- ---
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    DYNK: Proč ne? Nikde není psáno, že je nemůžeš řetězit.
    DYNK
    DYNK --- ---
    PHAILO: To ale neresi parkovani i v noci, ne?
    SPM
    SPM --- ---
    Nebo na pár dní možná pochodíš na nějakém soukromém parkovišti, etc... ale otázka, jestli máš nějaké v dostatečné blízkosti, kterou jsi ochoten akceptovat.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Jde to. Musíš sehnat stírací kartu viz např. zde http://www.praha1.cz/cps/doprava-a-parkovani-3520.html
    DYNK
    DYNK --- ---
    PNXNTDD: V modry to nejde. Ve fialovy muzes stat 12 hodin a v noci je zdarma. Ale fialova je jen na Praze 5, 6, 8. Souhrnny info o parkovani v Praze je na http://www.parkujvklidu.cz/
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    DYNK: A něco takovýho jako třeba zaplatit si tam na pár dní stání, to asi vůbec neexistuje že ?
    DYNK
    DYNK --- ---
    PNXNTDD: Jeste jsem nevidel, ze by odtahovali z tech novych modrych zon (Praha 5, 6, 8). Z tech starych se bezne odtahovalo a myslim, ze se na tom nic nezmenilo.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Mám dotaz na lidi z Prahy. Jedu teď na pár dní do Prahy, budu mít k dispozici byt, ale samozřejmě na celé ulici jsou modrý zóny. Co řeším je, jestli se z modrých zón odtahujou auta. Pokud se tam dávaj jenom pokuty, tak na to seru a parkovat budu tam.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    DREWDARK:
    - Dafaq
    DREWDARK
    DREWDARK --- ---
    Z diskuze pod clankem http://auto.idnes.cz/skoda-fabia-combi-kombi-0bs-/automoto.aspx?c=A170502_103315_automoto_fdv
    Alois Spáčil
    Mám další návrhy na názvy nových Škodovek:
    - Rusaq (varianta modelu Amiq s motorem na líh)
    - Kaďaq (dieselová varianta modelu Kodiaq s velkým výfukem uprostřed zadního nárazníku)
    - Ruksaq (nástupce modelu Citigo)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    lol, ked budem chciet poradit s kupou domu, viem do akeho fora mam prist :D
    DIVA
    DIVA --- ---
    Holandsko je plne i na tamni pomery drahych domu, kterymi z cesty vidis az na zadni zahradu, skrz jejich nestydate vykladni zdi, a oni si ti magori ani nezatahnou ;)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TRISSIE: Tak já už jsem myšlenkově satelity opustila :o) Tyhle domy bývají ve staré městské zástavbě v centrech.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TAPINA: ale tak v satelitu bude ten "provoz" podobně intenzivní, ne-li nižší... to už tím centrem vesnice prochází řádově víc lidí než průměrným satelitem.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TRISSIE: No jo, jenomže na vesnici kolem těch oken celodenně neproudí davy lidí, to je právě koncept, který na vesnici vyhovoval a do města se nikdy neměl dostat.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TAPINA: zas tenhle druh "řadovek" je poměrně starý, tradiční a odzkoušený koncept - podívej se do staré vesnické zástavby a budeš tam mít buď samostatné statky se stodolou, nebo právě řadové domky namáčknuté v ulici, maximálně s půlmetrovou předzahrádkou, a zahradou za domem. A nejen na české vesnici, třeba anglický venkov je toho taky plný.
    SPM
    SPM --- ---
    TAPINA: neni pravidlem, znám řadovky bez garáží (a jejich zahrady jsou přesně ukázka toho plácku, jak si lidi čumí až do talíře a staví si tam 5 metrové ploty :-) ) a garáž u bytu třeba mám. Nicméně pointou bylo, že u řadovky, která bude furt o dost dražší než byt, mám pořád za zdí toho souseda jako v bytě. To jak moc dobře je to postavené, jak moc je tam něco slyšet, jak moc je na to někdo citlivý je další věc... Takže za sebe bych do toho třeba nešel, protože mi přijde, že ta řadovka proti bytu žádnou extra výhodu nemá. A naopak chápu, že někdo, komu tohle fakt vadí, půjde do toho samostatného domu, protože ani tady nemá jistotu. Tím samozřejmě nechci říct, že by satelity s namačkanými baráky vedle sebe, kde si lidé zase čumí do oken, byly nějaká výhra.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Největší peklo všech pekel pro mě jsou takové ty řadové domky bez přední zahrady, co mají okna v přízemí v úrovni hlavy lidí procházejících po chodníku půl metru od okna. Nechápu, že tam někdo žije, nemá permanentně zabedněné okenice a nezblízní se.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam