• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: byl jsem v tu chvili nejpomalejsi, pominuli ty odstaveny :)
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: neni to pruh pro pomala vozidla, je to proste treti pruh, coz 99% lidi nechape a jede prostrednim. Ne neni tam odstavny pruh, tim spis bych cekal radne oznacene nepojizdne vozidlo v normalnim pruhu a to jeste skore ve tme.
    SPM
    SPM --- ---
    SITH: Sarcasm? :-) Mně přijde, že v tom pravym ty kamiony většinou i jezdí... ale objevuju se tam spíš v dobách menšího provozu... Jinak jestli je to tam, kde si myslím, tak je tam tahle značka: http://www.dopravni-znaceni.eu/znacka/J%C3%ADzdn%C3%AD-pruh-pro-pomal%C3%A1-vozidla/IP18c/ takže jezdit v tom pravém 130km/h úplně nejlepší nápad není... Ok, nechat tam zaparkované auto, bez světel, bez trojúhelníku taky rozhodně dobrý nápad není... ale zase odstavný pruh tam není a lidi obvykle na té dálnici dobrovolně nezastavují, takže stát se to může...
    SITH
    SITH --- ---
    SPM: ten pravý pruh ve stoupání u Loděnic není určen pro nikoho. Prostřední je pro kamiony a ten levý pro ostatní auta. Když mi dojde trpělivost, všechny je tam tím pravým podjedu jako pirát s pražskou SPZ. Teda pojdetí, myslím tím plynulou souvislou jízdou pravým pruhem kde nikdo není
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: neni tam v těch místech ten pravý pruh pro pomalý vozidla? (a další věc mám pocit že tam, kde se tohle čmáře, neni ani ten odstavný pruh přítomen...)
    RALI
    RALI --- ---
    v nedeli vecer, neco po devate, si to valim 130 v pravym pruhu ve stoupani od Lodenic smerem na prahu a vidim ze tam stoji auto na blikackach, vedle me auto, ale s rezervou by mi to vyslo se za nej zaradit, az by me predjel. Jenze 100m pred tim na blikackach bylo jeste jedno auto, bez trojuhelniku, uplne zhasle...bylo to o fous.. a pritom tam kokoti stali u blikajiciho na trave v reflexni veste. Asi jim vubec nedoslo, ze to neni odstavnej pruh, ale regulerni treti pruh....
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PHAILO: Flintu do žita nikdo nehází, jen to tu píšu jako odstrašující příklad, že ne vždy jde všechno tak jednoduše, jak to na první pohled vypadá.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    THE_MIRACLE: Tak pokud není vina uznaná, bude se řešit ve správním. Pochybuju, že běžný kamioňák bude mít kámoše na správním orgánu, na kraji i na soudě. Takže bych neházel flintu do žita předčasně. Ale je to nepříjemné, wtz.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Známej měl jinej problém. Jel, za ním kamion, už v zrcátku viděl, že jede celkem rychle poslední kilometry. Potřeboval odbočit doleva, blinkr, zastavil a když byl u 3/4 auta v druhém pruhu, tak ho smetl kamion a skončil v poli. Přijeli policajti, s řidičem kamionu tykačka a známému doporučili odvoz do nemocnice. Praštil se do hlavy. Vše šlo pár dní hladce, až když měla plnit pojišťovna, tak se to zaseklo, že není jasný viník. Kamioňák to hrál na to, že neblikal. Což ale i kdyby byla pravda (jako že prý není), by nemělo mít žádný vliv, protože ho prostě smtl zezadu. Jenže kamioňák byl místní a znal se s místními policajty, takže to začali spolu koulet.

    Některý lidi fakt nechápu. Způsobí nehodu, která naštěstí skončí jen zničenými plechy a místo toho, aby stáhli ocas mezi nohy, zaplatili menší pokutu a měli klid, tak dělají takové věci.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    SM3: mozno keby si sa viac pozeral do spatakov tak ta nikto nevybrzdi :)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SM3: já s takhel těžkejma věcma nejedzím, ale dokážu si to (myslím) živě představit...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    SM3: Použít můžeš. Ovšem mohlo by se ti stát, že pokud nebudeš "zas tak moc brzdit", udělá se znalečák. Bude-li závěr takový, že by se to bývalo nechalo ubrzdit, bude to problém.
    SM3
    SM3 --- ---
    FILIPSZ: Kameru mam dost kvalitní a puštěná je furt, první co udělam, když vlezu do auta, tak strčim kartu do tachografu a připevnim kameru, de facto mě to může zachránit od kriminálu, takže bez ni nejezdim, krom Rakouska...
    MUADDIB: Hodně střídám auta, jezdím pouze jako záskok - nájemný řidič, takže je náhoda v jakém autě se to znova stane, doufam samozřejmě, že ne, ale tyhle zmrdi by si zasloužili to auto trochu zmuchlat, ono když na to dupnu tak nejenže můžu rozmlátit kolikrát dost drahý zboží, případně rozmlátit auto nebo zabít sebe a ten zmrd odjede bez újmy. Ono teda většinou ty nová auta mají různé funkce, že do toho přede mnou je téměř nemožné narazit...
    Jinak plechy mi jsou upřímně ukradený, všechno je pojištěný a když budu mít na kameře, že mi naschvál vlítnul pod kola a já jen nedobrzdil, což zkus na pár metrech zpomalit třeba z 90 na 40 se 40t :(
    LELI
    LELI --- ---
    PNXNTDD: zalezi ktera praga, na tech novejch 5-6-8 lze zapsat do systemu nahradni vuz co strida primarni, takze treba kdyz na petce nekdo v tu dobu nebude, muze ti "pujcit" parkovacku
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SM3: a máš aspoň nějakej hezkej rám, aby sis nevomačkal plechy...?

    Jinak zkušenosti nemám, ale zkus dotaz na dfens9@seznam.cz ;)
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    hlavne hned po udalosti to nahlasit a nechat si sdelit jak bude postupovano a nenechat to bejt..
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    SM3: natocit cely prubeh, viditelna spz, idealne jeste svedek spolujezdec..pak muzes..
    SM3
    SM3 --- ---
    JOPS:
    Samotný Úřad pro ochranu osobních údajů (jehož interpretace zákona v této oblasti je závazná) potvrzuje, že použití palubních kamer ve vozidlech je legální. A není k tomu ani nutné žádné speciální povolení či registrace. Záznam ale nesmí být žádnou formou zveřejněn – a to platí zejména v případě, že na něm lze jednoduše identifikovat nějakou osobu (zveřejněním se nemyslí například předání videa policii, soudu či pojišťovně).
    Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů David Pavlát říká: „Aby bylo pořizování záznamu v souladu s uvedeným ustanovením § 5 odst. 2 písm. e) zákona o ochraně osobních údajů, musí být účelem zpracování osobních údajů ochrana majetku, případně zdraví a života osob.“ Oprávněnými příjemci záznamu v případě incidentu tak budou zejména Policie České republiky, případně pojišťovna nebo soud. Lze tedy konstatovat, že běžné použití kamery pro ochranu práv řidiče, je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. A nemusíte se bát, že by váš záznam z kamery mohl být zneužit proti vám. „Nikdo vás žádným způsobem nemůže donutit vydat záznam z dopravní kamery, který by z nějakého důvodu svědčil proti vám. Dle zákona vás nikdo nemůže nutit svědčit proti sobě,“ říká advokát Emanuel Mašín.
    JOPS
    JOPS --- ---
    SM3: netusim jak moc to dneska plati, ale pokud jsi chtel kameru pouzit jako dukaz, tak musela byt hlasena na UOOU. Jinak kamera za sklem je "nelegalni", protoze natacis osoby/auta, od kterych nemas povoleni.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PNXNTDD: On jezdi s kamionem, takze predpokladam ze zakony fyziky by mohly hrat v jeho prospech :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam