• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Takže takhle to vidím z pozice muže, kterej se bojí o svou milovanou polovičku. Jako podle mě je nejhorší kombinace (kterou vidím na silnicíh dost často) auto se "Z" na kufru, většinou nějaký malinkatý starý auto typu ford ka, fiat chinquechento atd atd rok výroby maximálě 95 a uvnitř holčina co nemá ještě zaschlý písmo na řidičáku. Tam i blbejch 50km/h při srážce s něčím co váží dvě tuny je naprosto tragických.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Hele, na těch SUV pro manželky/přítelkyně něco bude. Sám jsem to měl podobně. Kdysi jsem měl toyotu corollu starou 96 rok, přítelkyně si udělala řidičák a já po první jízdě s ní když jsme jeli jenom asi dva kilometry do nákupu jsem z jejího řízení zhubl stresem asi tři kila a řekl jsem jí, že v tom autě sama jezdit nebude protože se o ní bojím kdyby to někam nebo do ní, někdo narval - bylo to už přece jenom starý auto. Kdybych tenkrát měl SUV v kterým bych věděl, že je jak v tanku a v bezpečí a že se jí nemůže stát, byl bych v klidu.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: jo jlidne, ale vratim se na zacatek s dovolenim... " at nefnuka, ze nema kde zaparkovat"
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DANYSEK: Děkuji.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TOMBRIDER: no kdyz myslis... tvuj falesny pocit absolutniho bezpeci tveho tanciku ti vyvracet nebudu :-)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DANYSEK: No vida tady si mi nahrál. Osobák to vzal čelně! do kamionu. Řidič sic nepřežil ale jeho žena s dětmi ano. V jiném autě by byly všici pod drnem. Bod pro volvo.
    A teď si představ že lze nabourat nejen čelně do kamionu ale i do zdi!
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    GRANTORINO: Prostě existují lidé kterým není jedno v čem jezdí a v čem vozí svoji rodinu.
    Proti felicii nic nemám. Sám jsem jich měl několik. Nedávno jsem měl pežota 106 na dojíždění. Mám doma několik veteránů co mají pasivní bezpečnost na úrovni šlapacího kola.
    A beztak mám pochopení pro člověka co si koupí SUV, třeba kvůli bezpečnosti, nebo jako můj otec, jen kvůli tomu že kvůli zádům z jiného typu auta po delší jízdě nevyleze.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TOMBRIDER: chtel bych mit tvou jistotu... :D Ono ji totiz v realu nemas nikdy... at mas sebelepsi auto, vzdycky zalezi na vnejsich okolnostech. Volvo rikas...? :-)
    Fotogalerie: Nehoda tří osobních aut a náklaďáku nedaleko Bystřice před 13 hodinou zastavila...
    https://praha.idnes.cz/...raha-zpravy&c=A140601_134629_praha-zpravy_mav&foto=ERT5398f7_bystrice1.JPG
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DANYSEK: A teď si představ že existují lidi co mají doma volvo, a jezdí ohleduplně a bezpečně. A nabourá ho namachrovanej idiot ve feldě.
    Máš moc černobílé vidění.
    Já mám doma volvo, netopím se v penězích, koupil jsem ho za 45tis. Beztak je to tak bezpečné auto, že vím že i kdyby to do mně narval někdo s novou oktávkou. Tak jsem si jist že já na rozdíl od něho vylezu z auta. Jo a je to kombík, pro upřesnění. Tlustej nenažranej kus ingotu.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DANYSEK: Ty vole, argument nebezpecnejsim autem jsem teda uz dlouho nevidel :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: achjo... A u porodu mi muze umrit dite ... A letadlo muze spadnout... A taky na me muze na zahrade spadnout strom. Vy ste fakticky posrany strachy z ty felicie, co ? A co teprve ty lidi na skutru ehm... Ty jsou vlastne jednou nohou v hrobe, zejo?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TOMBRIDER: hele, vychazej mj. i z toho, ze ne kazdy ma treba na to Volvo. Ne kazdej se topi v penezich a nevi co s nima... ;-)
    Naopak pristup ridice "vim ze mam mene bezpecne auto, jezdim opatrne" je sam o sobe v obecne rovine o dost lepsi, nez takove to namachrovane jezdeni borcu v modernich bezpecnych autech s tim, ze "me" se prece nic stat nemuze... pac prece mam novy superbezpecny auto plny asistentu, co me prece zachranej...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    TOMBRIDER: V čem bych raději seděl se svojí rodinou?
    VW Golf vs Volvo XC90 - Crash Test - ADAC.flv
    https://www.youtube.com/watch?v=a-GTTdnpGNg
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DANYSEK: SUV jsi vytahl ty a ne ja. Ja mluvim o porovnani srazky felda vs cokoliv noveho vetsiho az po nakladak a ty mi tu cpes SUV vs nakladak.
    Ze nove SUV neni bezpecnejsi jak treba nove mondeo je jasne (i kdyz se tu resi aktivni vs pasivni bezpecnost) Ale o takovem porovnani se tu nebavim.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GRANTORINO: a kde ma teda parkovat, kdyz v tom meste bydli a potrebuje vetsi auto a na druhe treba nema? :D

    GRANTORINO: vis tomu svemu nesmyslu co pises na vaze nepridas, kdyz reknes o nekom, ze mele kraviny :)) ze stare auto s nizkou deformacni zonou nema proti modernimu tezsimu a vetsimu autu pri srazce moc sanci, je znamy fakt. Prostuduj si, je toho plny internet. Pokud si nedokazes pripustit, ze nehoda muze vzniknout i tvym nepricinenim, tak jsi dost naivni.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    GRANTORINO: Ty si ve Feldě připadáš bezpečně. Protože si myslíš že jezdíš bezpečně a nemůže se ti stát že to někam narveš.
    Jenže co když čelně potkáš toho šílence v SUV co jede bezohledně a rád riskuje? Kdo pravděpodobněji vyleze z auta, a koho z auta vystříhaj hasiči a nasypou do černýho pytle?Toť otázka.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYWERN: a ty naopak zijes v bludu... ze je SUV bezpecnejsi je mytus... si tu galerii proklikej, mas to tam i s cisly :-)
    Opravdu SUV chrání při nárazu lépe než kombi? A platí to i pro děti? – AutoRevue.cz
    https://www.autorevue.cz/opravdu-suv-chrani-pri-narazu-lepe-nez-kombi-a-plati-to-i-pro-deti
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: vis, to je takovy ten paradox. Lidi si v takovym aute totiz na nic nehrajou a jezdi tak, aby nebourali, protoze neriskujou, nevidela jsem teda nikdy za poslednich deset let havarii felicie, zato ty uzasna velka auta vidam.nabourana casti. To same, ale nemuzu ze zkusenosti rict o vsech tech velkych autech a obvykle se od nich drzim co nejdal, protoze jezdi casto bezohledne a radi riskujou, vsude musi byt za kazdou cenu driv a radi predjizdi bez blinkru. Jako chapu, ze mi budes jako kolovratek opakovat, ze felicie je nebezpecna, ale ja si v ni tak nepripadam.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: ano, samozrejme, tak jsem to presne myslela, protoze mezi felicii a suv neni zadna dalsi moznost mit auto rozumnych rozmeru, ktere ve meste bez problemu zaparkuje :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    GRANTORINO: Znáš Favorit? To je taková rakev co se po nárazu do stromu slisuje dohromady i v nižších rychlostech. A teď si představ že Felicie je facelift Favoritu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam