• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PISKVOR: Na IP jezdej bezne na cervenou tramvaje, a nikdo to moc neresi.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PISKVOR: "(Místní všeználci mi už vysvětlili, že za to můžou tramvaje...wtf)"
    ??? kde? to si rád přečtu :)

    Jinak ano, tohle je přesně to co se začně dít, když blbečkům povolíte uzdu protože některý pravidla jsou moc, svobodný, Mach, konec bruselu - 200 na okresce a s bagrem do podolskýho bazénu :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TRISSIE: Bohužel nějak za poslední rok v Praze nový normál: červená, to neznám, já jedu. (Místní všeználci mi už vysvětlili, že za to můžou tramvaje...wtf) V městským provozu je to jenom voser, protože stejně všichni jedou 30 s kolonou, ale dvouproudovky s vyklizovací dobou 0...no, tady už mě takhle pozdravil i autobus:
    https://mapy.cz/...14.4915000&y=50.0334410&z=18&pano=1&pid=56518525&yaw=5.461&fov=1.257&pitch=-0.053
    SPM
    SPM --- ---
    zdá se mi to nebo to o ty svodidla i opřel? :-)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    RALI: No to je ale poradnej turbozmrd
    RALI
    RALI --- ---
    taky dobrak...
    Blázen ohrožoval lidi na silnici! Ve smyku je vybrzdil přes ruční brzdu - AutoTN.cz - TV Nova
    http://auto.tn.nova.cz/....html?fbclid=IwAR2shspyI3jPM21EdGYnw9NyzC9dvZyM0I1NUh-L3QR9S0pseWdZljLYlTQ
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    SITH: No, to se nedá už tak určovat já mám taky českobudějovickou dva roky a jsem pražák. Hold SPZ zůstávají.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Při pondělku v práci jsem v Nupakách po ránu v mlze už nevytahoval řidiče z fábie. Po ránu při pondělku docela špatný pohled.
    SITH
    SITH --- ---
    Tak si dneska jedu jednosměrkou a tu se na mě v protisměru vyřítí ústecká SPZ. Jako probuzení dobrý
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    vůbec zajímavé dopravní značení...

    Jinak celá problematika je poměrně komplexní...

    faktem je, že takto (ne)označené stání pro invalidy (pro řidiče toho RS, BTW má kšiltovku? :D ) by něml být v případném SŘ problém...
    SPM
    SPM --- ---
    BLAF: by mě zajímalo, jak se to bere třeba ve firemním areálu. Když to vezmu u nás, tak žádná kartička není, ale když nově přijíždějící sdělí ostraze u vjezdu dostatečně dobrý důvod, tak ho pustí dovnitř. Takže jak se to bere... jenom namátkou si vybavuju, že pár škodních událostí tu už bylo a zatím jsem neslyšel, že by pojišťovna nechtěla plnit, protože to nebyla komunikace...
    BLAF
    BLAF --- ---
    SCHRAPNEL: Zavora samotna, resp. nutnost vzit si u vjezdu karticku, teoreticky neomezuje verejnou pristupnost komunikace.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    BLAF: A aj ked tam je zavora, ale 1. hodina je zadarmo - moze kazdy vojst - nechape sa to ako verejne pristupna komunikacia?
    BLAF
    BLAF --- ---
    ZVIRATKO: Vychazim z predpokladu, ze soukromy majitel parkoviste jej nebude nechavat formalne schvalovat jako ucelovou komunikaci, tedy bude pripadne znaceni na ni umistene de iure neplatne. Jinak mas samozrejme pravdu :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    BLAF: soukrome nebo ne je uplne jedno, dulezite je jestli je to verejne pristupna komunikace. Na takove komunikaci plati vsechny pravidla, vsechny znacky, a umistovat znacky se tam smi jen se souhlasem policie (apod.).
    Jestli je tohle verejne pristupna komunikace nevim, tusim ze tam jsou zavory takze by nemusela byt...
    BLAF
    BLAF --- ---
    SCHRAPNEL: Ah so, mel jsem to za soukrome parkoviste, moje chyba :)
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    BLAF: Jj. Normalne pokutu. Ono ten pozemok je podla Katastru v majetku hl. mesta Praha
    BLAF
    BLAF --- ---
    SCHRAPNEL: Listecek? Jako od policajtu? To by znamenalo, ze je to magistratem schvalene dopravni znaceni, to bych teda necekal.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    BLAF: Diky. Kolega tam dostal listecek, ja nie, tak sa divim :)
    BLAF
    BLAF --- ---
    SCHRAPNEL: Chapal bych to taky tak (ale predpokladam, ze tu svislou znacku proste nekdo posunul), nicmene na soukromem parkovisti v trznici ma ta znacka imho nanejvys doporucujici charakter.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Ahoj, ako je to s takym parkovanim: https://d.schrapnel.eu/ttt.png ?
    - zvislá značka je nadriadená vodorovnému značeniu. Invalid teda začína až od značky doľava, aj keď je na parkovacom mieste vyhradný invalid?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Podle mě odbočovat nechtěla, celou dobu jede úplně vlevo svýho pruhu a není tam náznak, že by chtěla jet doprava.
    Vůbec tam není vidět co dělá to auto před tím červeným, moh začít najíždět do levýho tak na to šlápla, on si jí všimnul a vrátil se zpátky.
    Právě proto mám ve všech autech kameru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam