• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEJML: Tak to už teda pokládám za naprostou haluz "z nepřesných odhadů přesné číslo." Kolem roku 1800 statistika obyvatel v dnešním smyslu neexistuje mimo hlavní populační oblasti, počítáno na území podle dnešních hranic (Aljaška? vlastně většina dnešních USA třeba, i Afrika úplně jinak)? To je pavědecký blábol, #sorryjako. Ta ostatní data už mi připadají zjistitelná a spočetná, ale tohle...not *even* wrong. "Gapminder _estimates_ until 1949" a vychází čísla s přesností na desetinu procenta. Kdyby to bylo "~30%", neřeknu ani popel.
    KEJML
    KEJML --- ---
    PISKVOR: Ha, ono když si ten odkaz člověk otevře na počítači a najede myší na jednotlivé země, tak zjistí, že ta míra úmrtnosti není všude stejná. Namátkou USA má 46,3%, zatímco Kanada 33,3%
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MALATI: Já neřek "blbě;" to slovo znamená "všude stejně." Trvám na tom, že v situaci "prezentujeme jedno číslo jako kvalifikovaný odhad pro celý svět, od Evropy přes Sibiř a Polynésii k Andám" je zcela absurdní ta výhrada "a z celýho glóbusu zrovna o Grónsku nevíme nic, zato to víme přesně."
    MALATI
    MALATI --- ---
    PISKVOR: Uniformě odhadnutý? tohle se mi zdají jako celkem důvěryhodné zdroje:
    A still often cited early text is Acsádi and J. Nemeskéri (1970) – History of human life span and mortality.21 Other texts on early cultures and hunter gatherers are:

    Andrew T. Chamberlain (2006) - Demography in Archaeology-Cambridge University Press (Cambridge Manuals in Archaeology)
    Gurven, H Kaplan (2007) – Longevity Among Hunter‐Gatherers: A Cross‐Cultural Examination. Population and Development Review. Volume 33, Issue 2, pages 321–365, June 2007.
    Preston (1995) – Human mortality throughout history and prehistory. In Simon (1995) – The State of Humanity. Wiley.
    Johnston, F. E., and C. E. Snow (1961) – The Reassessment of the Age and Sex of the Indian Knoll Skeletal Population: Demographic and Methodological Aspects, American Journal of Physical Anthropology, vol. 19.
    Brothwell, D. (1975) – Paleodemography, in Biological Aspects of Demography, ed. W. Brass. London: Taylor and Francis.
    Hopkins, M. K. (1966) – On the Probable Age Structure of the Roman Population, Population Studies, 20, 2.
    Howell, N. (1979) – The Demography of the Dobe !Kung. New York: Academic Press.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEJML: A Taiwan a ... Vanuatu?
    WYDER
    WYDER --- ---
    PRZZI: Fabia 3 v holobytu (jako ta na prvni fotce) vypada trosku jinak, ale ten posun tam rozhodne je...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PRZZI: Vskutocnosti stale fabia :(
    KEJML
    KEJML --- ---
    PISKVOR: Grónsko a Západní Sahara :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MALATI: Ta první mapa je fascinující. Celý svět uniformně odhadnutý pohledem za komín, jen Grónsko tradičně "data chybí."
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    Fabia


    MALATI
    MALATI --- ---
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    The most populous cities in the world from 1500 to 2018
    https://www.youtube.com/watch?v=JWjMiwAbGgA
    CHER
    CHER --- ---
    O zakleté princezně 1979
    a Princové jsou na draka 1980
    také stejné šaty, ale různé herečky.



    JANDOS
    JANDOS --- ---
    Red Shirt Used By Viggo Mortensen In "Captain Fantastic" (2016) Is The Same One He Wore In The Film "The Indian Runner" (1991)

    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Remember, everyone starts small.


    https://twitter.com/KamuiCosplay
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    Same bike, same couple

    TABBY
    TABBY --- ---
    SITH
    SITH --- ---


    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    Breakthru (1989)


    Innuendo (1991)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MARASAN: Vsak to mi doslo hned, jak jsem zacala olejovat, ale predstava, ze to kvuli tomu zas cely rozebiran, to se mi fak nechtelo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam