• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    CADDY: Pochází odtamtud část mé rodiny a dokonce jsem tam i chvíli žil, takže si troufám tvrdit, že to tam celkem znám a přidávám se s doporučením k návštěvě :)
    CADDY
    CADDY --- ---
    BLOWUP: tak doufam, ze Kaplickeho knihovnu uz ozivovat nebudou :-D

    SALAMAN: neni zac, ja tak yprimo ne, hledal jsem...akorat jsem se o to vice zajimal na podzim, protoze jsem tam byl, vcetne toho prochazeni podzemi...mohu vrele doporucit :)
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    CADDY: Děkuju za super odkaz, neznal jsem.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CADDY: prej to vymyslel uz Benedikt Ried, takze to "uvadeli do puvodne planovaneho stavu" :-)

    Tjo, to cloveka napadaj veci jako treba Kaplickyho knihovna, to byl taky "puvodne planovanej stav".
    CADDY
    CADDY --- ---
    tady je obrazek datovany na 1828, tesne pred zminenou prestavbou Jezuity, takze to by snad mel byt originalni vzhled

    CADDY
    CADDY --- ---
    GUMBA: jojo, podilel...nicmene zde pisou, ze strechy byly NAVRACENY stanove strechy, cili bych z toho chapal, ze ta dnesni podoba je zaroven i puvodni...at to kdyztak nekdo znaly uvede na pravou miru :)

    Zmizelá Kutná Hora - Archiv - Chrám sv. Barbory
    http://www.zmizelakutnahora.cz/cs/archiv/10-Chram-sv-Barbory/
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    BLOWUP: Tak na tom trojsapito se tusim podilel taky Mocker, ne?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BLOWUP: mam pocit, že to tak původně vypadalo
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SALAMAN: jj, to mi vzdycky vrtalo hlavou jak bylo mozny takovej disneyland zrealizovat.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Chrám sv. Barbory, Kutná Hora
    rok 1856 a současnost



    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    PISKVOR: Pro to je zažitý terminus technicus - Mockerovy střechy (používá se to i jako vtip, když v oboru někdo něco zbastlí :D).
    GREW
    GREW --- ---
    PISKVOR: Prosim, rozeber ten vtip vic, to dycky pomaha, hrabat se v logice vtipu... facepalm
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (Jinak teda zakonzervovaný _je_, ale pochopitelně výrazně méně rušivě, lépe, efektivněji a o dva řády dráž než polystyrenem. Rekonstrukce Velké věže skončila před pár lety, ta iluze "starej barák stačí nechat stát, vono to vydrží" bývá posléze dost nákladná)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GREW: Jo Karlštejn, ten nejtypičtější z českých středověkých hradů, etalon původnosti, hmmm...



    Nope, napůl nově postavený z ruiny (prakticky obvodové zdivo) na konci 19.století, aby to vypadalo...hezky. Dneska by se řeklo "turisticky atraktivně."



    Ach, můj milý, on i basilika se vžily, a jejich provinění se stala řádem světa. Neboť, ať poznovu dím, čas
    propůjčuje důstojnost i zrůdám.


    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    DIVER: ony se ty polyše na štukatéřinu asi dost blbě lepěj, takže....
    GREW
    GREW --- ---
    DIVER: Takze teoreticky, vlastne neni chyba v tom provedeni, ale jenom v pojmenovani, nemeli by to uvadet jako rekonstrukci/zatepleni, ale jako konzervaci objektu. Doufam, ze nekoho nenapadne "zakonzervovat" treba Karlstejn, nebo tak neco :D
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    DIVER: Ty okna v podkrovi bohuzel ocividne prosly kompletni prestavbou.
    TOMBAS
    TOMBAS --- ---
    HARDCABB: Ještě jednou Patricia Arquette (Dee Dee) a Joey King (Gypsy) v The Act.
    a
    b
    c
    DIVER
    DIVER --- ---
    TABBY: utěšuju se tím, že se to možná dá někdy strhnout obnovit. kdoví, třeba ten polystyren nakonec ty památky chrání pro budoucí generace :)
    CADDY
    CADDY --- ---
    TABBY: ach jo :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam