• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    V3S: jj, ja vim. Problem toho vapence je, ze neni stoprocentne homogenni. To sice neni prisne vzato zadnej prirodni kamen, ale u premenenejch sedimentu se ti proste obcas stane ze tam nekde je nejaka vrstva podle ktery se to pri tahu proste ustrihne.
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    BLOWUP: to mě právě zarazilo, že to od pohledu to vypadá jako beton, ale bez výztuže :)
    V3S
    V3S --- ---
    BLOWUP: to byl vtip ... jakoze moron = kreten, to ze se tak jmenuje misto jsem pochopil ;)

    SULINAR: "Vápenec, který byl před stavbou testován na polytechnice v Curychu, je pevný jako žula, pokračují noviny. Nedošlo ani k infiltraci, ani k předběžnému zvětrávání."
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SULINAR: "Spadlo 13 ze 191 kamenných schodů, což odpovídá 15 tunám skály"

    Kdyby ty stupne byly z betonu, tak by v sobe mely vyztuz (a hlavne by nespadly :-)
    Ten jurskej vapenec je krasnej kamen, ale na prvky namahany v tahu bych ho nikdy nepouzil, no.
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    BLOWUP: mě to od pohledu přijde jako beton teda...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Za to může jasně gravitace, všechno ostatní bylo v pořádku..
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    V3S: Tu stavbu staveli zednicky a kamenicky ucni, takze nejspis platilo trochu jiny tempo. Moron se jmenuje to misto (kopec) kde to stoji.

    Mario Botta je architekt s urcitym fetisem pro prirodni kamen, v tomhle pripade zvolil pro ty stupne mistni vapenec a jak se zda, ten na tuhle ulohu nebyl uplne vhodnej. Ale to je jen domnenka, samozrejme se to bude vysetrovat.
    V3S
    V3S --- ---
    BLOWUP: snazil jsem se dohledat, jestli je moron architekt, zednici nebo nekdo jinej, ale pry se jeste nevi .... tech 65 000 pracovnich hodin stavby mi prijde taky ulet

    «Wie konnte so etwas geschehen?»: Treppe von berühmtem Aussichtsturm im Berner Jura eingestürzt - 20 Minuten
    https://www-20min-ch.translate.goog/story/treppe-von-beruehmtem-aussichtsturm-im-berner-jura-eingestuerzt-168352164105?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    vyhlidkova vez od Mario Botta v Moron

    V3S
    V3S --- ---
    NJAL: jasne, ja taky na zakladce obcas nosil pionyrskej kroj, tak by nebylo nic divnyho, kdybych si ho vzal na sjezd ksc, abych jim trochu vlez do zadku...
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    Montáž a úklid serverovny

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BOYLER: Ano
    RENAT314
    RENAT314 --- ---
    XMEDA: Jako pěkné, ale myslím, že ta proměna nemá to správné "kouzlo";-). Každopádně děkuji za info ze kdy pochází ten můj :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Nehlede na to, ze Adolf dle dochovanych svedectvi v mladi v tomhle opravdu bezne chodil. Ale uz velmi dlouho nikdo k nemu nebyl k nemu prirovnan, tak se to muselo pripomenout ;-)
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    V3S: Ta 2022 je fakt REAL?)))
    V3S
    V3S --- ---
    zneuzivani kroju na vecne casy ;)

    1925



    2012



    2022

    RAEL
    RAEL --- ---
    XMEDA: Hezká práce, taková hladká a lesklá a nablejskana, ale není to restaurování. 😕
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    VYHULENY_UFO: chapes, ze kdyz je tam to "2021", tak to sem uz nekdo dal, cca tak pred rokem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam