• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    MILIS
    MILIS --- ---
    reese whiterspoon +1

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LAX, Los Angeles

    MATT
    MATT --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HUGH_BOYLAN: Ovladace jsou vsechny stejny, jen ty budiky digitalizovany na displej.

    A puvodni sestava je takhle. To Marasanovo uz je po nekolikate modernizaci .)

    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    MARASAN: Ovládání motorů zůstalo, zaplať Pánbůh, stejné.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN:
    https://twitter.com/space_osint/status/1582467627318145029
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PRED:


    PO:
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: já jsem se bála sjet dolů a.... Bomba :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    V3S
    V3S --- ---




    Žižkovské kino Obzor na dnešní Seifertově, tehdejší Kalininově ulici.

    src: https://twitter.com/Prazskepribehy/status/1582291160634359809
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Rokytnice v jizerských horách

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Michael J. Fox and Christopher Lloyd

    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    PALEONTOLOG: Nechci tu zase rozpoutávat nějako flamy, ale nějakou dobu mě živilo rizikové kácení stromů. Viděl jsem dost případů "revitalizace".

    Kdyby podobně fungovalo naše zdravotnictví, tak bude na u každého obvoďáka cedule: jatka, řeznictví a nebo krematorium. Protože pokud máš rýmu je lepší to rovnou ukončit...

    Ty stromy co se revitalizují na pařez a pak se tam pošle malej stromeček jsou nejčastějším případem.

    Jinak za mě zajímavej počin. Tu panelákovou tragédii co tam mají to nezachrání, ale dívá se na to bezesporu líp.
    SITH
    SITH --- ---
    Koukám, že se k architektuře a stromům vyjádřil každý odborník na nyxu, i ten ze Švajcu, a můžeme tak pokračovat k dalším fotkám
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BLOWUP: A je panelak a panelak. Sidliste jako Lesna v Brne byly uplne jinde nez treba sidliste v Levicich. A disastr byvaji hlavne soudoby developersky projekty se snahou vytezit co nejvic bytovych jednotek na plochu, kdy to dopada jak Brno Kamechy, kde neni nic, jen panelaky. Kopec lidi na hromade. Doprava mizerna, na konci mesta, daleko od vseho.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    RUTHLESS: tady nejde o to panelak natrit, ale namalovat na nej architektonicky elementy ktery na nej nepatrej, pod nima zustane porad ten samej panelak. Panelaky vznikly z ideologie funkcionalismu, "form follows function". I kdyz jejich komunisticky pojeti z ty puvodni ideje udelalo desaster, tak jim presto vetsinou staci je natrit na bilo, vyspravit detaily a najednou zacnou pusobit docela neurazlive. na rozdil od toho cirkusu na ty fotce - ta myslenka je krystalicky zoufalstvi.
    ZCR
    ZCR --- ---
    PALEONTOLOG: ano, a teď ještě jaký mají standard ti dendrologové - z mých pozorování často dost nízký - konec konců dobře vědí, kdo je platí, a co si ten někdo, komu to, řečeno s Tolkienem - myslí v kovu a kolečkách - tak zhruba představuje. Čest výjimkám, a pokud máš lepší zkušenost, pak gratulki.
    A teď mne omluv, jdu tupě obědvat slizké ledvinky s trochou borových ryzců ze sídliště, které je naštěstí ještě osázené opravdovými stromy. Revitalizace je nepochybně už v plánu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZCR: ježiš to je slizký úhejbání, v dendrologii se na rody fakt nehraje a při osázení ploch dřevinama je dneska dendrolog standard. konec freakshow
    ZCR
    ZCR --- ---
    PALEONTOLOG: abych poznal lípu sp., na to ta fotka fakt stačí... ty mladé nové stromky podle habitu nejspíš lípa vůbec nejsou, to těžko říct, ostatně já si s mácháním endemitentononc nezačal.

    GREATDRAKE: víš, já už různých 'revitalizací' viděl... a neměl jsem si rovnou dohledat i stavební projekt? Kua, už si člověk ani nezanadává, aby k tomu někdo neměl kecy :-)

    (Jo a mně se to teda nelíbí, obzvlášť ta nejvyšší patra jsou dost děs.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam