• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    FIFI
    FIFI --- ---
    "Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?"
    #před_20_lety

    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    MAR_TINA: no a ted si predstav, ze existuje jeste next level jako jsou virtualni assety (NFTs, skiny do online her atd.) mindblowing :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MAR_TINA: presne, osobne vydavam peti a vicemistne castky vyhradne za perly nebo ambru, nejsem blazen!:))
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAR_TINA: no, sériově vyráběný, po všech stránkách laciný šunt, který přímo aktivně počítá s tím, že bude sbírán, a tak je produkován v nekonečné řadě variant, vč. těch, které jsou uměle "limitované" a "luxusní", to je smutná věc, ale nutno dodat, že ta hranice je hodně neostrá - doslova se člověku rozpouští před očima, když se snaží říct, co ještě ano a co už ne... je to dané asi kulturně, nebo nějakým konkrétním chápáním vzácnosti, případně autenticity. Pro mě je obtížně stravitelné, když je to součást větší popkulturní frančízy, která s tím počítá tak nějak integrálně (hledím tvým směrem, Jindro Hrnčíři)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    MAR_TINA: že jo! moje matka sbírá figurky z kindervajíček a některý kousky z 80.let stojej kolem 1500,- za kus
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    OMNIHASH: to mě fascinuje. Jsem stará. Dokážu akceptovat šílený ceny za obraz. Hraničně za auto nebo let do vesmíru. Ale kartičky... A jiné sběratelské píčoviny, to nedávám
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PLOMBDENTIST: ...prostě je to v hajzlu, páč nikdo v devadesátkách nepředpokládal, že za takovou kravinu, jako kartička do fantasy hry, může bejt někdo ochotnej zaplatit cenu jak za činžák v Brně.
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    btw ty opravdu drahe karty se vetsinou kupujou z overenych zdroju a vetsinou je k nim i nejaka trasovatelna historie
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    RUTHLESS: to jednokárťáku do hospody ideální. člověk nechce tahat balík z 5M aby si ho polil pivem a pak ho vožralej zapomněl na lavici :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    CHOBOT: Ten black lotus tam :-D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CHOBOT: má to vůbec nějaký ochranný prvky?
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    GUMBA: nijak, číňani padělají mtg už dlouho a docela slušně. Při nákupu jistých karet je riziko nákupu podvrhu velmi reálný.
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    MATEEJ: tím víc je to omg.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Hele, jak se zajistí, že to třeba někdo nepadělá?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    CHOCHA: Jak tak koukám na ten rating, tak na úrovni 9 a 10 se s poškozením už víceméně nepočítá a hodnotí se kvalita tisku, výseku a vycentrování.

    Takže to spíš vypadá, že ji WotC vytiskli ve standardní kvalitě jako ty stovky milionů ostatních MtG karet, což je zrovna u téhle, jediné opravdu unikátní MtG karty, trochu škoda. (Ale vlastně mě to vůbec neudivuje.)

    PSA Grading Standards - Issuu
    https://issuu.com/psamagazine.com/docs/psa0423_magazine_rgb_300/s/21261902
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    SITH: na tom projde hustý ze vytahnes kartu z balíku, víš ze ke dráha tak se k ni chováš a stejně mint 9, protože tisk někdo možná bouchnul balíčkem nebo bůh ví co.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HAR4NT: to si vytiskneš taky a pak s tím můžeš flexit na sockách taky, neasi. follow me fór mór tips :]
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    PALEONTOLOG: to muze asi kazdej, ale nedostanes za nej 2,64M USD
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    a to si nemůžete vytisknout ten obrázek sami, když se vám tak líbi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam