• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LEENVECKA: To se nevylučuje :)
    MATT
    MATT --- ---
    LEENVECKA: Trochu ano, ale trochu tohle je presne funkce nadrze. Aby poustela vodu ve chvili, kdy do ni nic nenateka a tim padem se vyprazdnovala. Staci vetsi dest a nadrz se zas naplni, viz ta Kalifornie, tam predloni taky vestili apokalypsu.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NELLAS: me spíš trošku děsivý :(
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MATT: Zapomněla jsem samozřejmě zdroj - text je z FB ČT24, fotky jsem si pak dohledávala ještě trochu navíc, přišel mi ten rozdíl svým způsobem fascinující.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    V důsledku vysychání tamní nádrže se ve Španělsku začaly objevovat zbytky kdysi zatopené vesnice Sant Romà de Sau.
    🔸 Ještě před šestnácti lety voda sahala až ke zvonici kostela. Hladina však v strategické zásobárně pitné vody pro padesát kilometrů vzdálenou Barcelonu už několik let vytrvale klesá.
    🔸 Pokud bude tento trend pokračovat zůstane v celém regionu nejvýše 16 % původních zásob vody. Místní se úbytku pitné vody obávají a snaží se omezovat její spotřebu.






    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SALUT: tyvle, ta asiatka vpravo dostala solidne pres drzku. doufam, ze nebudou prudit nejaky kokoti z meetoo nebo od snehovych vlocek.
    SALUT
    SALUT --- ---
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    HAR4NT: jdi do prdele Lalino. Vzdyt tu uz byl takovej klid... :-)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---


    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    RSZ
    RSZ --- ---
    HAR4NT: tobě to nevěřím, počkám si, až to zahlásí ducatimonster
    SITH
    SITH --- ---
    Před:


    Po:
    ZCR
    ZCR --- ---
    STARE_CASY: říká se tomu osvětový pud a je to psychologicky podmíněný výraz nenaplněné dětské touhy nosit šatečky a násedného traumatu z násilně navlečených kalhot.
    (mám to taky)
    SITH
    SITH --- ---
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    FOTKY!!!
    ENDER
    ENDER --- ---
    FRK_R23: Vtipkovat na serveru plnym lidi s nejakou formou autisticky poruchy je obcas obtizny, vid? :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    FRK_R23: jako bys nevěděl, že když už náhodou mám nějaký zajímavý fakt navíc, tak to prostě musím všem natlačit.

    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    STARE_CASY: Já jsem se jen pokoušel o vtip, ale díky za info :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    FRK_R23: to je taky takové před a po... Až někdy do začátku 20. století nebylo dětské oblečení moc diferencované. Malé děti prostě všechny dostaly cosi, co vypadá jako šaty. Předpokládám, že to bylo jednak kvůli tomu, že to mohly snadno nosit všechny děti, byla vysoká úmrtnost, zejména u těch nejmenších dětí (až 50 %), a určitě to bylo výhodnější i kvůli hygieně.

    Kalhoty kluci dostávali později a někde to byl i zajímavý rituál. Viz

    Breeching (boys) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Breeching_(boys)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam