• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    ISIS
    ISIS --- ---
    zdravim vespolek. mam takovou prosbicku. na pristi ctvtek mam mit referat na tema: Keramicka plastika a uzita keramika. nemam z ceho cerpat. mohli byste mi ,prosim ,doporucit nejakou literaturu? dekuji. klidne do posty.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    RAEL: dekuju za vycerpavajici odpoved... kyblicku svinstva tam mame spoustu :-) a jak zjistuju, tak ony i ty glazury si delaj co chtej... jeste dotaz, ty zivcovy kaminky si kupujes v potrebach pro keramiky?
    RAEL
    RAEL --- ---
    YENNEFER: Ahoj Yen :)

    Šlemovka AFAIK je rozmíchaná hlína nebo klidně venku nakopaný jíl smíchaný s vodou do konzistence glazury a tím je nádoba "poglazována" ještě před přežahem a pak pálena na ostro. Barbarducha tvrdí, že správná šlemovka je směs bůhvíjakých humusů a zbytků z dílny které dostatečně dlouho kvasily a hnily a žily vlastním životem někde v kbelíčku ;)

    Mám pocit, že to nějak souvisí s engobama. Jakože je to podobný systém, ale engoby se přežahují a pak ještě přetírají glazurama a pak teprv vypalují. Ale to bude vědět Barbarducha já jsme amatér a zmatenec.

    Zde viditelný výsledek vznikl vmícháním živcových kamínků rovnou do hlíny ještě před točením (to jsou ty bílé puchýřky) a pak tím, že nádoba byla pálena v peci na dřevo přímo v topeništi. Letící částečky popelu z dřeva se přichytávají na nádobu, rozpékají se a vytváří přírodní glazuru. Pálení dřevem je tak nějak umění samo o sobě, neb nikdy nevíš, co vyleze.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    paradni auditko :-)))


    RAEL: muzu se blbe zeptat, jak se pripravuje slemovka? pripadne, jak jsi docilila te krasne struktury? jinak s keramikou teprve zacinam, ale priste sem taky nejake svoje veci hodim :-)))
    RAEL
    RAEL --- ---
    V přípravě jsou ještě vejce
    RAEL
    RAEL --- ---

    Poslední výpal. Nádoba pálená přímo v topeništi. Škvára ode dna byla odbroušena. Vně není glazura, pouze popelové nálety a živcové kamínky. Uvnitř šlemovka (tedy podle Barbarduchy pseudošlemovka neb je to jen hlína s vodou a není dostatečně nechutná a prohnilá ;)
    GASET88
    GASET88 --- ---
    VANHA23: osobne me ty tvary neba ale proc ne a glazura je v poho ale dokazu si ji predstavyt vyuzitou jinak:)

    RAEL:tesim se az to bude v plne krase
    RAEL
    RAEL --- ---
    O víkendu je naplánován výpal. Těším se na výsledky!
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    RAEL: ja se jeste nezvladla zeptat. pls strpeni
    RAEL
    RAEL --- ---
    BARBARDUCHA: Jasně. U tebe jsem to dělala. takže musím vlastně chválit já tebe za pomoc a rady! Taky se těšim. Je ta hlína k výpalu i na 1300°C?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    RAEL: ja te uz chvalit nebudu jestli ti to neva :))
    uz se tesim az ti to strcim do pece :)
    PAPADA
    PAPADA --- ---
    RAEL: super, libi :)
    RAEL
    RAEL --- ---
    Já musim, i když to ještě neni vypálený :)
    VANHA23
    VANHA23 --- ---
    RAEL: zajimal me osobni nazor, jak to pusobi na ostatni. Kamaradova znama jest tvoriva toto, a bavili jsme se ze kompozici barev a tvaru ta vesela kavka sedne:)
    RAEL
    RAEL --- ---
    BARBARDUCHA: Já vim :) Jednou jsem ji koupila v Vánocům a pak zjistila, že je na jiný teploty :( Kombinaci černá a červená mám ráda. Jednou jsme si takovýhle hrnek koupila v Berouně na trzích, moc se mi líbil, ale Vanilka mi ho shodila ze stolu :(
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    RAEL: tyhle krasny cerveny glazury sou dost drahy
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    a me se to nelibi. neni to nic novyho ani tak moc svetobornyho a hlavne nemam rada kombinaci cerny a cerveny
    RAEL
    RAEL --- ---
    VANHA23: Působivé, zajímavé, hezky červené, na mé poměry dost drahé. Co přesně chceš vědět? :)
    VANHA23
    VANHA23 --- ---
    zdravim, jaky nazor mate na tuto www.veselakafka.cz
    dekuji,)
    GASET88
    GASET88 --- ---
    sachove figurky to by byl total masakr ,ale naky tema jednodusi by mohlo bejt dobrej napad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam