• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Jaj a zkoušels googlit? jestli poblíž v okrese není někdo? No asi zkoušel :(

    MRWN
    MRWN --- ---
    RAEL:
    jsem z Heřmanova Městce, to je cca 10 km od Chrudimi
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    :) kdyby chtel nekdo s necim poradit ci neco vypalit v praze. jsem k dispozici

    muzem se domluvit i na nejakej hodinach zakladu modelovani ci toceni
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Ta druhá věta je na Tebe.
    RAEL
    RAEL --- ---
    RIVEEK: A co teprv kdyby se dal do pálení dřevem ;) To by bylo teprv něco. Hezky na zahrádce :)))

    Odkud jsi? Koukni na net, jestli někde poblíž nemáš nějaký keramiky, co bys je mohl trošku požádat o čas a nějaké rady.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRWN: ou, to je špaténka - nám to vedla paní, která dělala nějakou keramickou školu a scházela se tam parta studentů, mladšího středu, starší rodiče od rodin a jedna paní důchodkyně, každý si dělal co ho zrovna bavilo a z materiálu bral co potřeboval. Velice přátelská a milá atmosféra, úžasná výměna a sdílení informací a zkušeností... ...a pak jsme si pořídili mimiňáka a na keramiku není čas :-o
    MRWN
    MRWN --- ---
    RIVEEK:
    - mas naprosotu pravdu a verim ti
    - ja pochazim z maleho mesta a je to trochu problem - ale rad ybch skusil nejaky krouzek - respektive - podivat se na techniku, nechat se poucit a delat si co chci ...(bohuzel to u nas vede pani, ktera je mi sympaticka jako kudla v zadech ...) a delat se vsema ozdoby na vanocni stromecky a pranicka k valentinu se mi fakt nechce
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRWN: máš to super pěkný, ale ten výpal tomu dá skutečně další rozměr, když si pak osvojíš práci s burelem, oxidy, glazurou a pod otevře se ti nový vesmír.
    Jednou mi i tak malou figurku, jak píšeš, odmítali pálit s tím, že když to pukne, zničí to děckám v peci jejich práce... Při menších věcech není vyložené dlabání nutné - často jsem jen vnitřek hustě rozpíchal špejlí, nechal uvniř zmuchlanou kouli novin a pod.
    Sakra, dyť já už dobře rok nebyl na keramice :´( Zkusím doma najít nějaké fotky, bo jsem většinu věcí rozdal
    MRWN
    MRWN --- ---
    GANDHI: RAEL:
    diky:)
    RAEL
    RAEL --- ---
    Taky s emi líbí způsob opracování. Možná bych to taky někdy zkusila. Vypadá to potom jako kámen.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MRWN: ty tvoje hlavicky me fakt bavej. Je to vizualne velmi hezky
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Tahle vypadá skvěle. Škoda, že je tak malá. Jako domácí dekorace je dobrá. Zkus někdy výpal.
    MRWN
    MRWN --- ---
    RAEL:
    aha - tak to jsem nevedel ,,,
    - ja mam vypalenou zatim jen tuhle malou figurku a tam to bylo v klidu (ale je fakt ze ma jenom asi 5-6cm)
    - no, vzhledem k tomu, ze je to stejne jen domaci dekorace, neni vypal zase tak nutny, dlabani jsem se bal, protoze to prave uz pri tom dlabani praskalo a masiv ma lepsi stabilitu
    RAEL
    RAEL --- ---
    CRYYSTAL: Vypadá jako mozek!

    Tak snad se sem přesunem s nějakou další tvorbou. Keramika na výpal by IMHo měla být tenká, nikdy ne příliš masivní, jinak bude praskat a hroutit se. Proto doporučuju po mírném oschnutí hlavy sejmout z podstavce a vydlabat až se dostaneš k výpalům.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    sice to není keramika ale taková pěkná porculánová miska
    RAEL
    RAEL --- ---
    Tak konečně výstava probíhá. Přijďte se podívat. Vstupné dobrovolné.
    Öchutnávka třeba tady.
    RAEL
    RAEL --- ---
    NATHASA: Jedna v Dejvicích 200 za dvě hodiny a pak ještě zaplatíš cenu hlíny podle váhy...
    NATHASA
    NATHASA --- ---
    ahoj, nechodite v praze nekdo na keramiku? shanim takove ty narazove kurzy jako ze prijdes dvakrat na tri hodiny a udelas si co potrebujes. nevite nekde o necem? mam jednu nabidku na 3hodinovku za 250,- tak by me zajimalo jestli je to moc nebo malo
    VLCICE
    VLCICE --- ---
    nejlepsi s detma je zacit snurkovou technikou nadoby na tom si ozkousi vse co hlina umi. pak deti bavi delat zviratka, postavicky, kdyz to maji predkreslene, nemaji problm udelat krasny slony, zirafy atd
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    LEANKA: spoustu je toho dohledatelnyho na netu co se knizek tyce. ale dobry sou treba Techniky keramiky od Pravoslava Rady. nevim jestli myslis neco takovyho. ale at si projde nejaky vic hobikarsky knizky o keramice ve velkym knihkupectvi. hodne se odviji od veku a zrucnosti deti. Nejlepsi je rozhodne zacit od modelovani nejakejch malickosti pak se prispusobit detem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam