• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    rozbalit záhlaví
    RAEL
    RAEL --- ---
    CHRONOS: Moc semi líbí to kolečko dole. červeno šedo bílé... Je na prodej?
    RAEL
    RAEL --- ---
    CHRONOS: Týjo :) Moc povedený.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    zdravím. Hotovo! zde neco z výsledků meho snažení:
    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    potřebují to do konce říjná.
    RAEL
    RAEL --- ---
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    neni zac, jen je to trochu zmateny jak preposilam casti diskuze. nemam funkcni klavesnici jen se k ni dostanu obcas pres den.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---

    BARBARDUCHA: Za každý příspěvek jedno díky! zkusim
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    K burelu: jestli se jí burel maže a zůstává černý, pálí fakt hodně nízko. Vypálený burel mi vychází spíš tmavohnědý, kde je ho víc, tak se nataví a leskne se.

    Burel pod bezbarvou glazurou se mi taky vždycky ztratil. Bezbarvá glazura jde burelem obarvit na průhlednou hnědou. Používám P048, ale musí se tam toho burelu dát fakt hodně. Sníží se tím teplota výpalu glazury, tahle moje míchaná se okolo 1100 začíná vařit (dělá bubliny).

    Na samotné malování bez glazury mi dobře vycházela engoba z burelky RB smíchaná s burelem, používala jsem to např. na oči u těchto ptáčků. Výsledek je hnědočerný lesklý, při výpalu na 1160.
    Paya | 28.08.2009 - 11:17
    barbarducho,psala, že se jí vypařuje,to je divnéa když se maže, je to na málo, to máš pravdu
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    Burel-neboli-oxid manganičitý by se "vypařit" neměl, pokud uděláš hustší kašičku(stačí s vodou). Já jsem ho míchala někdy do glazury a nebo do hlíny.

    Podle mě když ho chceš, ale použít jako engobu ( hlínu na hlínu), tak je dobré ho přimíchat do kašičky z hlíny-řídké- a pak nanášet. A také pisatelka nepíše, na jakou teplotu pálí, při vyšší teplotě, má kovový lesk, protože se taví.

    Možná ti ostatní děvčata řeknou víc hezký den Pavla
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    a vlez na fleru do tohodle klubu. je tu docela hodne lidi co dost umej a vedi :)
    http://www.fler.cz/fler-kluby?action=detail&id=16
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    CHRONOS: tak burelu kdyz se ti maze po vypalu pouzivas moc a pálíš ho na málo.
    kdyz se burel jen zatíra do strepu, tak ho zamivam houbickou. a kdyz se dáva ve vetsi vrstve tak se pali na víc, ma pak takovy kovový lesklý povrh.
    s podglazurníma barvama budes mit problém ze jich davas málo, ale zas kdyz sem jich davala vic tak mi trochu pod glazurou tekly
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Pracujete uspešně s BURELEM?

    potřebuji radu: chci ho používat spolu s engobama na kožený střep, sytě černá, nanos štetcem, michate ho jen s vodou? A nakolik vypalujete, aby se nemazal, nezmizel (casto se mi rozmazava po výpalu,nebo vypařuje)

    A naposled: Jak s nim pracovat jako s podglazurní barvou (transparentní gl)? často se mi pod ní "vypařuje".

    Děkuji
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    děkuji :)
    TAEMA
    TAEMA --- ---
    BARBARDUCHA: u Buchlera ho mají v různých tloušťkách...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    kantalovej drát nevíte někdo kde se dá v praze sehnat?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    nevíte kdo dělá kurzy na hrnčířském kruhu v Turnově, Jičíně a okolí...
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    díky všem ! dělala jsem to z přestávkama tak tejden 14 dní ...ke konci už to byla pohoda ale ze začatku jsem myslela že se zcvoknu :) a ty pláty my jednou přeschly a zbortilo se to -takže odznova
    RAEL
    RAEL --- ---
    VANOCKA: Dobré :) na mě je to tělo moc masivní,ale jinak s emi to moc líbí. Obdivuju techniku a trpělivost.
    MRWN
    MRWN --- ---
    BARBARDUCHA:
    jezis ajo :)

    VANOCKA:
    tak teda smekam :))
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    MRWN: neblazni to neni moje to je vanocky, hazela sem link na celou svou galerii na rajceti, tak jsem se ji ptala jestli mysli toto protoze tam ma sposty jinejch veci :)
    MRWN
    MRWN --- ---
    BARBARDUCHA:
    super - moc se mi to líbí :) obdivuju tvoji představivost a trpělivost
    WANILA
    WANILA --- ---
    pro slezkomoravské ...... http://www.lko.cz/art.php je tam keramika na 3 roky školné cca 7tis. za rok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam