• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    výpal keramiky v pilinách
    http://jerabina.xf.cz/vypalpiliny.html
    RAEL
    RAEL --- ---
    ROWAN: Nic nevidim :(
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    něco z podzima
    RAEL
    RAEL --- ---
    Mušle jsou super :) I když čištění bude asi peklo :) Jinak k ostatnímu nějak nevim co dodat :(
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    BARBARDUCHA: německá engoba bila se žlutým barvitkem, presne. mam v peci dalsi, obavam se že jse ale barvitkem opet nesetrila...
    diky!
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WEKKYS: nikdo netvrdí že jsi blbá. já jen ze zkušenosti vim že když jsem nemohla cca před deseti lety sehnat uplně bílou hlínu a potřebovala jsem jasnou světle zlutou engobu. neni problém použít bílou německou engobu a dobarvit, ale nesmí se tam dávat toho barvítka moc protože se pak loupe jak i sama řikáš.
    WEKKYS
    WEKKYS --- ---
    BARBARDUCHA: nejsem blbá vim jak se zachází s engobou,studovala jsem keramiku dost dlouho.... no, nic hrajte si
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WEKKYS: ona se ptá na barvítko. ne na engobu :)


    CHRONOS: míchej to raději s nějakou bílou hlínou než s tou bílou engobou, to může bejt taky něčim dobarvovaný a může to přesáhnout moc barvítka na hlínu ve výsledku když to mícháš s tou bílou engobou. to je jak s barvenim glazury taky je doporučený procentuální množství barvítka na glazuru, samozřejmě že záleží na tonu jaký chceš dosáhnout, ale když jsem dala do glazury moc byla trochu matná a vycházelo víc do pastelova.
    jinak engoba mi jakoby mizela když jsem dala moc malou vrstvu a loupala se při moc velký.
    WEKKYS
    WEKKYS --- ---
    CHRONOS: engobu míchat jen s vodou! a nanášet malou vrstvu jinak se ti v peci odprejskne.....
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Barbaducho, ci ostatní, proč se mi vypaluje/mizí na některých místech modrá engoba pod transparentní?!
    Mate někdo zkušenost s toxickým žlutým barvítkem? Ve spojení s bílou engobou se mi po přežahu komplet oloupala vrstva.. Není lepší míchat jen s vodou?
    Dík!
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    dovnitř dej určitě transparentní, kdybys tam nechala samotnou engobu tak by dlouho barevná nebyla a hlavně by to musely pokaždý hrozně drhnout
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    díky, to je prave co resim, zda glazuru, ci jen ongobu, vzhledem k tomu že jde ale o svetly barvy, musi být alespon průhledka, rada bych ji dala jen zevnitř, zvenku nechala jen barvu, mat. Nevim zda to nebude vypadat hloupě... Nejake zkusenosti? dík
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    super. ukaž pak v barvě :)
    a obávám se že ta mušle jim bude možná dělat problem s cistenim. delala jsem i chvili v hospodě. i ruzně popelníky a čim máš típaci prostor hladší tim líp
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    hoj keramici, s timhle se musim podelit..delam na přání mušlovité popelniky do "plážového" baru, na kterých si ulítávam zdobením na výrazné barvy žlutá, modrá, černožlutá..:) je to ulet a chci slyset vase dojmy, jakékoli!

    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    RAEL
    RAEL --- ---
    RAEL: Ještě to neni hotový :(
    RAEL
    RAEL --- ---
    CHRONOS: Vypadá to parádně. Něco obdobnýho jsme nedávno taky zkoušelA :))
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    kuura napiš mi pls do pošty nějak se domluvíme :)
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj prosim vás nemáte třeba někdo doma pec, že by jste mě třeba nechali si něco vypálit? Nebo jestli znáte nějakyý místo v Praze nebo kolem Prahy, kde by to někde šlo???
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    zdravím, toto jsem vcera dolestila, je to jeste skoro čerstvý. tohle me bavi, asi budu pokračovat..:) po dlouhýdobe jsem byla co se hliny týče plodna..a bylo to dobrý!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam