• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    SNOWING: zajimave, diky. pro zacatek jich asi par koupim a zkusim to s nimi
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    MILANVASEK: tohle mi připadá jako barvy pro třetí výpal, částečně přes nějakou šablonu a na talířích z Ikey. Ty barvy prodávají tady co vím: http://www.propec.cz/hobby-colorobbia/treti-vypal.pdf ...ale zkušenost s nima nemám
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    SNOWING: diky :)
    no, dival jsem se treba na tohle:
    http://www.spskkv.cz/pu_data/send_files/Image/middle/talire_autor_dekoru_lenka_letmajerova_b.jpg
    a strasne rad bych neco podobneho zkusil. ale vubec netusim co k tomu potrebuju a jaky je postup :/
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    jsou moc hezký obě!...jinak s porcelánem trochu pracuju, ale malování mám hodně omezený:)...co by tě konkrétně zajímalo?
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    konecne jsem naglazoval dalsi dve konvicky. jelikoz nebylo dost glazury, natiral jsem to stetcem a tak je to dost nerovnomerne.... a ta polygonova by si urcite zaslouzila zajimavejsi glazuru. takze priste... :)

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    je tu prosim nekdo, kdo ma zkusenosti s malbou na porcelan?
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    skoda, ze uz mi neni 15 abych mohl na takovou skolu... :)

    Keramika žije - proč studovat na keramických školách a kam potom do zaměstnání
    http://www.keramikazije.cz/cz/
    JANITA
    JANITA --- ---
    MILANVASEK: ahoj bohužel ne.. teď už si budu ty věci víc fotit.. tady ještě jedna moje váza..

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    JANITA: nemas nejakou dalsi fotku? trochu vice z boku :)
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    JANITA: :)...napadlo mě to podle hrdla, že se vnitřek neleskne
    JANITA
    JANITA --- ---
    SNOWING: ale ano.. je :)
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    JANITA: to je ale ještě před ostrým výpalem, není?
    JANITA
    JANITA --- ---
    takova jedna moje konvicka..

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    SNOWING: tu jsem jeste neglazoval. on je problem, ze lidi v te dilne moc glazury neresi (maximalne ty typicke pro Granadu, coz jsou syta modra, zelena a bila) a tak nemaji moc materialu na jejich michani, takze jsem byl rad, ze jsem mel dost glazury na tuhle... ale snad je presvedcim at dokoupi surove materialy :)
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    MILANVASEK: a jak dopadla ta hranatá?
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---


    konecne je naglazovana (a uz jsem ji i testoval s darjeelingem vcera). je to nejaka tenmoku co jsem nasel na netu, jen misto bone ash jsem pouzil wood ash (protoze bone ash tady v dilne nemeli...)
    VYKTORYJE
    VYKTORYJE --- ---
    vyzkouším šlikr s octem, díky
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    nedá se to uplně zakrejt, většinou vyleze stejně prasklinka

    to lepidlo od buchlera jsem zkoušela ale nevim, zas moc dobře to nelepí, ale jako tmel by to mohlo být zajímavý, kdyby se dobarvil dle potřeby

    když mi popraskala plastika v peci tak jsem měla vypálený hliněný různě barevný prach, a s pomocí dvojsložkovýho lepidla jsem si udělala barevně odpovídající tmel, když je to bez glazury není to ani poznat
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    VYKTORYJE: používá se šlikr s trochou octa...ale záleží na tom jak moc je to popraskaný.není to na 100%...může to pak stejně prasknout znovu při přežahu...nebo prodávaj u Buchlera takovou patlací hmotu s kterou se to slepí už přežahnutý a dá se to na ostrej výpal a tím by se to slepí - to sem ale nikdy nezkoušela
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    VYKTORYJE: ja videl jednu pani pouzivat ocet. rikala, ze je to lepsi nez voda, ale nevim :)
    rad se taky dozvim nejake metody jak takove veci opravit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam