• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    hledám, hledám a nemůžu najít. chodila jsem tam v devadesátejch letech. našla jsem jen že firma byla dána do likvidace. ještě zkusim se zeptat jinde

    ty bych chtěl něco takhle velikýho vypálit? odkud jsi? at neschánim něco na druhý straně republiky
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ty jo zkusim najít kontakt
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    BARBARDUCHA: tak to je pořádná pec...nemas na ni kontakt nebo ma internet stránky?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ONDRAMATIS: existujou, šéfová s praxe měla pec do který se dalo normálně vlést, pálila v tom tašky na střechu rozměr cca 2x2x2metry
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    Zajímá mě jaké jsou maximalní možnosti rozměrů výpalu keramiky v kuse...Snažil jsem se proklikat k nějakým obřím keramickým sochách nádobám....

    Nic moc velkého jsem nenašel...existují vůbec nějaké obří super pece..které zvládnou třeba 2 metrové sochy..

    dík za radu případně odkazy

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    par novych konvicek
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    DOUBI: já mám také shimpo whisper a opravdu maximální spokojenost...těch 10kg jsem zkoušela utáhnout a zvlád to naprosto bez problému (narozdíl ode mě:))
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    DOUBI: no, ja zatim jen cajove konvicky, takze nic moc velkeho. ale ne proto, ze by to neslo. spis proto, ze proste zatim nezvladam velke veci :) je fakt, ze pokud se nekdy naucim delat metrove vazy z 20kg hliny, tak budu muset koupit lepsi model, ale to nebude tak brzo :)

    tady je i nejaky ilustracni obrazek s 8kg misou...
    Artik studio - vypalovací pece Kittec, Rohde, Nabertherm pro keramiku, sklo, metalurgii a laboratoře, keramické hmoty Witgert, glazury, hrnčířské kruhy Shimpo
    http://keramickepece.cz/hrncirsky-kruh-shimpo-whisper-t.htm
    DOUBI
    DOUBI --- ---
    MILANVASEK: přesně o tomhle modelu od shimpo jsem uvažovala....ale byla jsem trochu v rozpacích z toho poloprofesionální, takže ráda slyším, že je s ním někdo spokojen...jak velký věci na něm točíš?
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    DOUBI: ja na podobnem kruhu delal v nemecku obcas a vubec mi to nevyhovovalo (hlavne jak pise Snowing, ta kontrola rychlosti. ikdyz clovek si zvykne na vsechno,ze? :) ). a byl vazne hlucny, ikdyz to asi zalezi na tom, co tam daji zrovna za motor.
    domu jsem si koupil Shimpo Whisper, ikdyz je asi za dvojnasobnou cenu, ale pracuje se na nem skvele, je tichy a mel by zvladat asi 10kg hliny...
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    nemáte někdo tip na nějakého pecaře nebo nevíte jak zprovoznit tuhle pec? Elektrodružstvo Praha, typ MV2, příkon 2,8kW, jednofázový 230V, 50Hz, provozní teplota 1000 st.C

    ELEYNE
    ELEYNE --- ---
    DOUBI: pokud chceš zůstat u nízké ceny, tak bych zauvažovala nad kopacím spíš než méně kvalitním elektrickým
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    DOUBI: Pokud chceš kruh do bytu tak bych radši zauvažovala nad vyšší investicí do kruhů Shimpo. Jsou to, podle mojí zkušenosti, fakt nejlepší kruhy. Naprosto tichý, skladný a mají systém kolíbky(místo brzdy a plynu) takže si nastavíš přesnou rychlost a tím pádem je i krásně plynulý chod. Tyhle "podomácku"vyráběný kruhy bývaj dost hlasitý a pokud nad ním uvažuješ tak bych se určitě zeptala na decibely, který nemaj uvedený...
    DOUBI
    DOUBI --- ---
    Ahoj, měla bych dotaz. Přemýšlím o koupi hrnčířského kruhu. Mám jeden zásadní problém, v bytě máme rozvod jen na 220 a většina kruhů je na 380. Našla jsem nějaké kruhy od firmy Shimpo, ale jsou na mě příliš drahé. Pak jsem narazila na tuhle firmu: http://www.ap-reznik.vyrobce.cz/kruhy.htm . Máte s nimi někdo zkušenost? V infu je uvedeno, že kruh je vhodný spíše pro menší a střední výrobky. Točit trochu umím a předpokládám, že se budu časem zlepšovat, tak mám strach abych pak nelitovala, že to ten kruh neutáhne.
    BIOH
    BIOH --- ---
    tak naprostý úspěch, můžu jen doporučit, pár kapek vody a pomalé otáčky, provrtal jsem 5 misek a nepozoruju opotřebení :-)

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    BIOH: ja zkousel vrtat vsim moznym do konvicek a neslo to vubec. takze nejlepsi bude diamantovy vrtak na kachlicky
    BIOH
    BIOH --- ---
    tak mi bylo doporučeno toto přímo na šamot, není nutné chladit ale stejnak to zkusim ve vodě, jsem zvědav jak to dopadne
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    BIOH: vrtala jsem díry vidiákem, jako šlo to, ale chudák vidiák nebyl nadšenej a nedopadl uplně dobře
    BIOH
    BIOH --- ---
    ahoj, potřebuju udělat díry do šamotových misek, máte někdo zkušenosti s vrtáním keramiky?
    díky za jakékoliv typy
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    tady je recept kdyby to nekdo chtel taky zkusit:

    Nepheline syenite 64.8
    Spodumene 13.9
    Gerstley borate 4.6
    Ball Clay 7.4
    Whiting 4.6
    Flint 4.7

    + Cobalt carbonate 1
    Rutile 2
    Bentonite 2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam