• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    rozbalit záhlaví
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    ONDRAMATIS: jaké město?
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    Ahoj, nevíte kde by se dala vypálit rozměrnější plastika 160x100 cm, už dlouho potřebuju najít někoho s velkou keramickou pecí, ale zatím se mi nedaří..
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj - sháním někoho, kdo by uměl udělat hodně velkou formu na pečení velikonočního beránka - viz [ ZUZU @ CUKRÁRNA aneb DORTY..peču..pečeš..pečeme..oni pečou.. ]
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    Dny čaje a keramiky
    13. - 14.6.2019 Brno, Lužánky

    XV. ročník
    https://dnycajeakeramiky.luzanky.cz/
    BIOH
    BIOH --- ---
    Elektrická pec pro výpal keramiky Rohde TE 200 S + TC 304 - Mladá Boleslav
    https://stroje.bazos.cz/...at/100938996/Elektricka-pec-pro-vypal-keramiky-Rohde-TE-200-S--TC-304.php
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Je tady nekdo, kdo by mi neco vyrobil na zakazku jako vanocni darek prosim?
    Kdyz tak piste do posty prosim.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    AMINUS
    AMINUS --- ---
    Mám nějakou neodolatelnou touhu zkusit si, jaká je práce na kruhu... Nemáte někdo nějakej tip na místo a možnosti po Praze? (Praha 4 ideálně) Díky! ;-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Není tu někdo, nebo neznáte někoho, kdo vyrábí třeba i aromalampy? Praskla nám od přehřátí špatnou svíčkou mistička v jedné, tak třeba by někdo byl schopen vyrobit novou. Samozřejmě bych za to něco dal.
    (Praha)
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    Máte někdo zkušenost s naked raku? - zajímalo by mě jak se ty nátěrový hmoty jmenují česky - resp čím se to natírá v místních končinách...
    DOUBI
    DOUBI --- ---
    Nabízím kvalitní přenosný model Přerovských strojíren (V létě lze kruh přenést třeba na zahradu, objet s ním pár trhů či workshopů apod. ) Napájení 380 V. Kruh je možné si po domluvě vyzkoušet a vyzvednou v obci Klobuky v Čechách (okres Slaný), popřípadě v Praze. V případě zájmu je možné mne kontaktovat na tel. č. 773741977 či na mailu: doubravka.hajmanova@gmail.com. Cena 7000,-



    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    Ahoj, Zajímal by mě tepelný šok u keramiky. Pracuju na venkovním reliéfu a pálím hlínu na 1150C. Potřebuju maximálně urychlit chladnutí, protože jsem v časovém pressu. Glazované střepy jsem někdy vyndaval už při teplotě nad 120 C a nechal vychladnout venku. Teď mám trochu strach, aby mi vydrzela glazura i za pár let.

    Prosím o názor zda to je velká chyba nebo to keramika skousne a zda to může mít vliv na trvanlivost mozajky.

    Díky
    SAJFA
    SAJFA --- ---
    BIOH: me taky... :-)
    REEFER
    REEFER --- ---
    BIOH: To by me taky zajímalo.
    BIOH
    BIOH --- ---
    Ještě bych mel jeden dotaz, zvažuji pořízení stříkací pistole na glazury, mate nějaké doporučení? Nejlepe s vice nádobkami. Diky.
    SAJFA
    SAJFA --- ---
    BIOH: mam podobny zamer, muzem spojit sily...
    BIOH
    BIOH --- ---
    Zdravim, chtěl bych si začít míchat vlastni glazury a ne jen pouzivat koupene směsi. Vite o nejakem zdroji (web kniha) kde bych se mohl dočíst zaklady a pripadne receptury. Děkuji
    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    ROZTE: krasna odpoved...diky! hale taky si chci postavit skladacku a taky mensi....uz me nebavi elektricka pec. Vlastne nikdy me nebavila. Delam cajovy nadobi a misky na bonsaie a na mechy a na kameny. Chci delat veci co nejvic prirodni, syrovy...palit kameninu.... A kdy bude prvni vypal? Nemam na to, abych si koupil penosamotky za minimalne 40 000 takze nevim...
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    MGMBILL: když se mrkneš tady: http://firing.wz.cz/indexx.htm , tak spousta z těch pecí je z normálních šamotek...

    Aháá takže se to jmenuje skládačka to co máme...;)
    No tak to potom doporučuju zvýšený topeniště, ať se dobře přikládá; nepodcenit popelník, a já bych eventuelně zvážila i nějaký prostor pro dmýchací systém, podle toho jaký by místo mělo tok vzduchu... zkusila bych klapky do komína (na test cihlový) na lepší kontrolu redukce a dýlky plamene- stejně se to nemaltuje tak se to dá kdyžtak oddělat... a hlavně...doporučuju dost vysokej komín, i když je to trochu náročnější na prvních 500 stupňů, tak to hafo urychlí...můžeš zkusit že jo...ale spíš kdybys nad to stavěl střechu nebo tak, tak případně se zvedáním komína počítat...
    My dáváme sibral zvenku a ani by mě nenapadlo ho dát dovnitř...(někdo to na tom webu měl...ale to nebude výpal na 1350...)
    Pokud nebudeš měřit teplotu pyrometrem ale žároměrkama tak rozmysli kam všude chceš nebo potřebuješ vidět aby sis udělal kukr, co ti ale zase na druhou stranu nebude odebírat moc tepla...

    Co budeš pálit, že chceš tolik stupňů? A kdy bude první výpal? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam