• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SEEKERPlanet Hong Kong ::
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    SHINNITCHIKA: emule me moc neber, verejnou nemam, ale mam par portu k dobru...
    SEEKER: ok zkusim to tam...
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    CHE_GUEVARA: Jestli mas verejnou IP zkus emuli. Ja to sehnal pres ni.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    CHE_GUEVARA: na KG to je. Ale já zatím mám větší priority a nic moc ratio...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    CZECH_M8: no zrovna dneska jsem koukal na hodnocení a recenze, abych věděl, jak moc se po tom mám pídit. tak jsi mi jen potvrdil, že si to mám sehnat nejlépe ihned :)
    CZECH_M8
    CZECH_M8 --- ---
    Už druhý den přemýšlím, co chytrého s nadhledem napsat o CJ7 a.k.a. Cheung Gong 7 hou (http://www.imdb.com/title/tt0940709/), posledním filmu Stephena Chowa.

    Asi nejvýstižnější bude, že jsem u filmu nadhled úplně ztratil a nechal jsem se přirozeně, nenásilně vést. Oproti dvěma předchozím Chowovým filmům (které jediné znám) je CJ7 - kromě toho, že je krapet jinde žánrově - ucelenější, méně exhibicionistický a pečlivěji odvyprávěný. Začátek mi přišel lehce a příjemně wongkarwaiovský a Chowa bych snad ani režisérsky nepoznal, nebýt pár povedených školních scén.

    Vůbec mi nevadilo, že je to film na otřepané téma "chlapec a jeho psík", případně "chudý, poctivý chlapec", "otec a syn" atd., a velkou zásluhu na tom má asi kluk, co hraje hlavní (dětskou) postavu. Tomu jsem věřil úplně všechno.


    Tenhle žánr filmů mě obecně nijak nebere a rychle na něj zapomínám, pokud je vůbec kdy dokoukám, ale tenhle mi přišel kouzelný. Jednoduše pro mě funguje - vtipné scény mi přijdou vtipné, dojemné zase dojemné až bolestně.
    Je to pro mě jeden z filmů, u kterých se, až je zas někdy budu típat do Filmového kvízu, zaseknu na 90 minut.

    Pár dalších screenshotů je tady:
    [ CZECH_M8 @ Filmový kvíz ]
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    náhodou někdo nemá doma:
    From.Beijing.With.Love.1994.DVDRip.XviD-ACF
    a chtěl by se podělit?
    Všechyn torrenty co jsem našel nemají seed :-(
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Leslie má dneska pátý výročí...:-)

    Tak v dobrém zavzpomínejte a pusťe si třeba A Chinese Ghost Story...;-)
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    SHINNITCHIKA: já jsem našel tohle:
    From.Beijing.With.Love.1994.DVDRip.XviD-ACF
    ale nevím jak moc je to zaseedované. no tak se snažme, ať alespoň jeden z nás uspěje...
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    CHE_GUEVARA: Mam, ale nebylo by lepsi to sehnat v cinstine? Vim o jednom stastlivci co to vlastni, tak to z nej snad vymamim.
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    SHINNITCHIKA: Mas to? Nechces to hodit via bittorent na nyxtracker?
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    Gwok chaan Ling Ling Chat (1994) 國產凌凌漆 aka From Beijing With Love



    Directors: Stephen Chow, Lik-Chi Lee

    Takze je to "parodie", v uvozovkach, krve tam tece pekne, na Bonda a velice dobra. Doporucuju!

    ps.
    Sice by se tam nasla nejaka ta hlucha scena, ale celkove je to vynikajici:-)


















    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Hrušínský je fajn, ale co teprv ten Renč! ;-)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    PIETA: toho mám jen s tim vtipnym dabingem (hrušínský jako sifu!!:)
    PIETA
    PIETA --- ---
    Vyměním za Mstitele s píšťalou! (-;
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Sekvence gagů, HK humor, Sammo, hopsaduchové, to prostě musím vidět...:-)
    PIETA
    PIETA --- ---
    Close Encounters jsou velmi zábavný, i když občas je to spíš taková sekvence gagů, ale dobrejch.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    přihodím pár fotek z netu, film mám v pravěkém formátu a z media playeru se mi nepodařilo nějak inteligentně udělat screeny.









    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak jsem konečně shlédl Close Encounters of The Spooky Kind a musím říct že je to opravdu vydařený pokus o revizi kung-fu filmů. Po vážném epickém pokusu Tsuie Harka o skloubení kungfu s hitchcockovským motivem zabijáckých motýlů, tentokeár spíše hybrid s horrorovou komedií. Poprvé se v hk filmu objevují čínští hopkaví upíři a proti nim stojí "neohrožený" Sammo Hung, učiněná parodie na Nebojsu. Těžko říct, zda je legrašnější on, nebo loutkouvě trhaná, až geometricky přesná "prostná cvičení" jeho ohnilých protivníků. Díky Taoistickému voodoo se souboje dočkaly zajímavého oživení, a konec je opravdu přísný. Bát se nebudete, zato bavit královsky.

    http://www.imdb.com/title/tt0080827/
    http://hkmdb.com/db/movies/reviews.mhtml?id=6193&display_set=eng
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Sha Po Lang je i přes nedostatky ve scénáři a občasný zádrhele celkem dost síla... A závěr mě dostal... Sice jsem něco na ten způsob čekala, ale - ehm - emocionální dopad to mělo stejně skoro drtivej (no pun intended).
    A body navíc za opravdu, ale opravdu povedenou variaci na "death incarnate in white"...;-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam