• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    EXCITE: Věci co maj v autokelly je (v Praze) asi nejlepší objednávat u http://www.automedik.cz/
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    J3RRYNA: Tsiwe, tsiwe, tsiwe! Jsem chvilku zaspal a hele. Jdu tam napsat, diky za tip!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Ahoj. tak jsem se stal taky vlastníkem Subaru, mám Forestera 2,0, 2008 ,tak doufám že spolu bude trávit je štastné chvilky :)
    Ale asi stejně na tom občas budu muset něco dělat..máte nějakej dobrej zdroj kvalitních a levných :) ND?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    IKSIK: objednano :) v pondeli si pro ne jedu
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    JESSE_MORENO: A navíc jsou i na pohled ty kotouče moc hezky zpracovaný. Mimo třecí plochy jsou leskle lakovaný. A brzděj slušně. :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    IKSIK: Ok asi to taky udelam, ta cena je lakava ;)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    JESSE_MORENO: Já jsem pro TRW. Taky jsem je na svou vránu dával (na všechny kola, desky i kotouče).
    DBR
    DBR --- ---
    JESSE_MORENO: ano, ja nemam retez. Co vim tak se to cele prodava jako kit. hod mi do posty typ auta ja se zkusim zeptat
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    na starou vranu kotouce a desky na predek od TRW za 2200Kc nebo radeji komplet od Meyle za 2800Kc? :o)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    DBR: mno ja jsem zvyklej ze ty veci v US jsou za jeste uplne jiny ceny nez u nas navic ten post je tam 4 roky starej takze buhvi kolik to bude dnes...

    hlavne teda ty tam nemas vubec retez ne? tohle je asi trochu vetsi prace nez na vymene klasickejch gumovejch rozvodu... nebo jsem ted mimo?

    pan v boxerautu mluvil cca o 26kKc jen material... jako teoreticky kdyz by na to nekdo koukl a zjistil ze to neni treba menit cely tak to muze bejt jeste jina castka
    DBR
    DBR --- ---
    JESSE_MORENO: jestli pocitam dobre ten odkaz tak cca 8000Kc+ prace ?
    to v zadnym servisu neporidis .... ja jsem platil vloni napodzim cca 12 a to byla kamaradska cena
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    IKSIK: jo urcite si ho rad vezmu, posta, cena :)

    jsem se doklikal vyctu soucastek pri te vymene retezu a nebylo to pekny... http://www.subaruoutback.org/.../110-gen-2-2000-2004/31558-3-0-h6-timing-chain-guide-discussion.html

    sere me to, mam to auto fakt rad, zatim muj nejoblibenejsi povoz ale celou dobu to zere jak tank a ted jeste tohle...
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    5W30 mam v Legu taky (2008)
    DBR
    DBR --- ---
    AXTHEB: to jsem mel v Legacy ( v obou 2l i 1.8l tenhle olej )
    DBR
    DBR --- ---
    2006tka ale ma najeto necelejch 120 tis, ja ji kupoval kdyz mela 27tis ( US verze)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ja mam (1998) v manualu doporucenej 10w40/10w50
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DBR: Jak starej?
    DBR
    DBR --- ---
    ty jo to tam lejete docela husty oleje, ja mam primo na vicku napsanej 5W30 .... (OTB 2.5l bez turba)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    A pak ještě existuje tahle alchymie. Já to tím jednou propláchnul a je teda fakt, že ten motor najednou běžel tak nějak lehčeji a tišeji. Ale taky to mohlo být tím olejem, co jsem tam nalil potom. A to byl zrovna Sunoco Gold 5W40, kterej asi není zrovna to nejlepší co jsem tam mohl dát...
    B Original – Bishop´s Original - prostředky k ošetření motorů a převodovek
    http://www.bishopsoriginal.cz/?p=329
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    JESSE_MORENO: Přesně tak. Aspoň na to propláchnutí. Kdybys chtěl, mám v garáži nenačatej kanystr Sunoco Gold 5W40. Určitě to tomu neublíží, pokud tomu nebudeš moc nakládat. A třeba za měsíc-dva tam můžeš zkusit dát nějakej slušnej 5W50 nebo Total Quartz Racing 10W50 (ten je imho tak akorát). Ten Sunoco 10W60 jsem do toho jednou dal taky, ale přišlo mi, že to bylo jako bych tam otočil flašku medu. To skoro ani nechtělo vytéct z kanystru. :-D

    Mirek Bím je v Subaruclubu známej guru-mechanik. Není to bůh, co by kouknul a vyřešil cokoliv na počkání, ale vypadá to, že Subaru rozumí. Nikdy jsem u něj ale nebyl.

    Na ebay žádný náhradní nový řetězy nejsou? Ale předpokládám, že jen tak na ulici se to nedá vyměnit jako jsem já měnil řemeny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam